آموزش چرم دوزی (تصویری)

3 الگوی کیف پول چرم زنانه دست دوز (الگوهای فوق العاده زیبا و جدید)

چرب زبان

چرم دوزی هنر زیبایی هست كه برای ساخت كیف و كفش و گاها لباس و جا كلیدی استفاده میشه. با یادگیری این هنر می تونید برای خودتون و اطرافیان تون كیف های زیبا و متنوع بدوزید. در این پست می خواهیم 3 الگوی کیف پول چرم زنانه و همچنین راهنمای دوخت آنها را به شما دوستان آموزش دهیم.

آموزش صفر تا صد چرم دوزی کیف:

 

لینک دانلود این ویدئو

الگوی کیف پول زنانه – شماره 1:

الگوی-کیف-پول

در این الگو یک مستطیل20 در 31سانتی هست. قسمت1 جای پول خورد که زیپ براش درست می کنیم. قسمت2 برای جداسازی قسمت 1 و 3 هست. قسمت 3 جاکارتی هست که میشه مدلای مختلف مثل هفت هشتی یا چین چینی بدیم. برای این قسمت باید آستر بدوزیم. قسمت 4 جای عکس و آینه هست. برای جای اسکناس هم میتونیم طول کار را در بالا یا پایین باز بگذاریم.
در مرحله اول یک مستطیل ساده به اندازه داده شده در می آوریم(میتونید اندازه ها رو تغییر بدید فقط حواستون به نسبت ها باشه)یه لایه آسترهم به همون اندازه در می آوریم و لبه های پشت چرم رو چسب آهن میزنیم و آستر رو میچسبونیم.
در مرحله دوم برای قسمت 1 چون زیپ میخوره باید با آستر کیسه بدوزیم. یه کیسه کوچیک تر با آستر می دوزیم به زیپ(اینجاها برمی گرده به هنر خیاطی). تکه ای چرم به اندازه 20 در 8 درمیاریم و زیپ رو همون جایی که تو الگو با مستطیل نارنجی نشان دادم می چسبانیم.
برای قسمت سوم برای هر جا کارتی یه کیسه میدوزیم از پشت چرم میچسبونیم یا با دوخت تزئیینی می دوزیم.

 


منبت

توی این پک فوق العاده،منبت کاری رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با هنرت همه رو انگشت به دهان کن یا اصلا ازش پول در بیار!


 

 


کاردستی

توی این پک فوق العاده، درآمدزایی با کاردستی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! کاردستی با وسایل ساده رو سریع یاد بگیر و توی خونه پول دربیار! 


 

 


چرم دوزی

توی این پک های فوق العاده، چرم دوزی رو بدون نیاز به هیچ کلاسی یاد بگیر! در کمترین زمان چرم دوز حرفه ای شو، همه رو انگشت به دهان کن و حسابی پول دربیار !


 

کیف-زنانه2

قسمت 4 چرم رو به شکل دلخواه در میاریم و یه قسمتش آینه و یه قسمت طلق عکس می چسبونیم.حالا همه این قسمت ها رو رو یه آستر به اندازه الگو به تزتیب می چسبونیم. تا اینجا دو تیکه اصلی داریم. چرمی رو که مرحله یک درآدیم میذاریم رو همین قسمت و با چسب و دوخت محکم می کنیم.یه قسمت از طول باز میمونه برای جای اسکناس.

کیف-زنانه3

برای درکیف به چند شکل میشه عمل کرد. یک راه دکمه آهن ربایی هست که در اینصورت قبل از اتصال دو قسمت به هم دکمه ها رو در محل های تعیین شده در الگو میزنیم.

حتما بخوانید: دانلود رایگان 5 فیلم مهم آموزش چرم دوزی خانم قاصدی

الگوی کیف پول زنانه – شماره 2

مرحله اول :

قطعاتی كه در تصویر زیر می بینید با اندازه ی مشخص شده از چرم ببرید.

مدل-کیف11

مرحله ی دوم:

مطابق تصویر زیر، روی قطعات مشخص شده خط بكشید و با پانچ یا یك شی نوك تیز سوراخ هایی تا حد امكان با فاصله های مساوی ایجاد كنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

مدل-کیف-22

مرحله ی سوم:

دكمه ها رو به جای مناسب وصل كنید.

مدل-کیف33

مرحله ی چهارم:

حالا قسمت های كوچك را روی قطعه ی بزرگ بگذارید و با فواصل منظم سوراخ كنید و با نخ بدوزید.

مدل-کیف-44

الگوی کیف پول زنانه – شماره3

مرحله 1: یک الگوی کلی(26 * 19) مطابق شکل روی مقوا برش بزنید.

کیف0

مرحله 2 – دروسط چرم طرح گل را بکشید و سمبه بزنید. فاصلهء سمبه ها ازهم 5 میلی مترباشد. این طرح می تواند بسته به سلیقه تغییر کند. طرح گل را ساقه دوزی کنید، به این صورت که نخ را از سمبه شماره 1 بیرون آورده واز رو به سمبه شماره 3 ببرید. سپس از سمبهء شماره 3 از زیربه سمبه شماره 2 بیاورید. حالا ازسمبه شماره 2 از رو به سمبه شماره 4 بروید و از سمبه شماره 4 از زیربه سمبهء شماره 3 بروید. این دوخت تا انتهای کارتکرار میشود. بعد از اتمام گلدوزی، این چرم را کلا ازپشت چسب بزنید و آستر بچسبانید.

کیف11

مرحله 3 – الگوی قسمت A  را روی چرم بگذارید ویک عدد ازاین قسمت روی چرم دربیاورید. درقسمت A دو عدد جاعکسی داریم. قسمت های جاعکسی را روی چرم خالی کنید و طلق بچسبانید. بالای هر جاعکسی را یک برش بزنید. سپس کل تکه A  را آستر بچسبانید.

کیف22

مرحله 4 – فضای مابین دوجاعکسی را دوخت ضربدری بزنید تا فضای دوجاعکسی ازهم جدا شود. سپس لبهکار را ( لبهء جیب ) دوخت اریب بزنید تا چرم و آستر به هم دوخته شود.

کیف33

مرحله 5 – الگوی قسمت B را روی چرم بگذارید ویک عدد ازاین قسمت روی چرم در آورید. در این قسمت مجموعا پنج جاکارتی داریم  دوتا افقی و سه تا عمودی. محل هر پنج جاکارتی را روی چرم برش بزنید.

کیف44

مرحله 6 – ابتدا دوجاکارتی افقی را آسترکشی کنید. به این صورت که اول جاکارتی شماره 1 را آستربچسبانید(قسمت تیره شده) سپس جاکارتی شماره 2 را آستربچسبانید. دراین مرحله قبل از آنکه به سراغ جاکارتی های عمودی بروید یک ردیف دوخت ضربدری مابین فضای جاکارتی های افقی و عمودی بدوزید تا فضای جاکارتی های افقی و عمودی ازهم جداشوند.

کیف55

حالا جاکارتی های عمودی را آستر بچسبانید ، به ترتیب جاکارتی های شماره 3 , 4 و 5 , که آستر زدن جاکارتی شماره 5 در واقع آسترکشی کل قسمت B است. مانند مرحله 4 لبهء کار را ( لبهء جیب ) دوخت اریب بزنید(چرم و آستر به هم دوخته شود).

مرحله 7 – الگوی قسمت C را روی چرم بگذارید و یک عدد از این قسمت روی چرم در آورید.یک دکمه آهن ربائی روی این قسمت سوارکنید(1.5 سانتی متر از لبهء کار پائین بیائید و دکمه را نصب کنید)

کیف66

مرحله 8 – درمرحله نهایی باید تکه های A, B و C  روی تکه کلی کارچسبیده شوند:

ابتدا تکه A  را  به کل کار بچسبانید.سپس تکه B را به فاصله 1.5 سانتی متر ازتکه A به کل کار بچسبانید. درآخر تکه C را به فاصله 2.5 سانتی متر ازتکه B به کل کار بچسبانید. پائین تکه B و پائین تکه C را دوخت کوک ساده بزنید، به صورتی که این دوخت هم ازداخل کیف پیدا باشد هم از بیرون کیف ( برای زیبایی). حالا که هر4 تکه به هم وصل شدند دور تا دورکار را سمبه بزنید و دوخت اریب بدوزید.

کیف77

مرحله 9 – قسمت دوم دکمه آهن ربائی را از بیرون کیف(جلد) به فاصله 3.5 سانتی متراز لبه و وسط کار سوار کنید.

کیف88به همین سادگی کار دوخت کیف شما به پایان رسیده است. شما می توانید به کمک این آموزش ها انواع کیف پولهای زیبا و متنوع بدوزید و به دیگران نیز هدیه دهید.

حتما بخوانید: وسایل مورد نیاز برای چرم دوزی کدامند؟ بهمراه تصاویر و قیمت آنها

کاربران گرامی ! لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

  1. سلام من میخواستم برای خرید کیف چرم زنانه اقدام کنم که یهو متوجه مقاله خوبتون شدم. میخواستم بدونم کسی تا حالا دسی خودش دوخته و الن به نظرتون از چرم سورنا خرید کنیم ارزون تر از اینکه خودمون بدوزیم نمیشه؟؟

    1. اصلا از لحاظ قیمتی قابل مقایسه نیست ولی اونا با چرخ میدوزند و کمی از لحاظ زیبایی بهتره ولی اگر در کارتون حوصله بخرج بدید و تمیز کار کنید ارزش کارتون خیلی بالاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا