آموزش تهیه انوع مربا و ترشی های خوشمزه و ساده

آموزش تصویری طرز تهیه ی بهترین مربای توت فرنگی (بسیار خوش رنگ و ساده)

چرب زبان

این دستور یکی از معروف ترین و بهترین دستورهای تهیه مربای توت فرنگی در انگلستان است و باور کنید با انگشتان شما بازی خواهد کرد! یک دستور مربای توت فرنگی ساده تر هم در این پست قرار داده ایم که پیشنهاد می کنیم حتما ببینید.

مواد لازم:

  • توت فرنگی
  • شکر
  • آب لیمو
  • آب

1-توت فرنگی ها را با یک پارچه ی تمیز مرطوب پاک کنید- پاک کردن توت فرنگی بجای شستن آن موجب میشود که میوه آب زیادی به خود جذب نکند. توت فرنگی ها را با برش مخروطی شکل، خرد کنید و ساقه های آن را جدا کنید. هر قطعه ای که بزرگ است را خرد کنید.

2- توت فرنگی ها را در ظرفی قراردهید و به آرامی در شکر بریزید. بدون درپوش به مدت 12 ساعت آن را در دمای اتاق قرار دهید. این باعث میشود که شکر حل شود. مطمئن شوید که توت فرنگی ها متلاشی نمیشوند و رنگ آنها تغییر نکند.

3- قبل از درست کردن مربا، ابتدا 2 بشقاب یا ظرف کوچک را در فریزر قرار دهید. مخلوط توت فرنگی ها را در یک ظرف حاوی مقداری آب لیمو قرار دهید. دما را تنظیم کنید و آنها را به آرامی بپزید، اگر شکر در اطراف ظرف جمع شد، آنها را دور بریزید.

4- وقتی دیدید که هیچ دانه ی شکری باقی نمانده است، حرارت را روشن کنید تا مربا قل بزند و به جوش بیاید. –قبل از انجام اینکار حتما باید شکرها کامل در آب حل شده باشند، در غیر این صورت در مربایتان شکرها رسوب خواهند کرد-

5- به مدت 5 تا 10 دقیقه مربا را بجوشانید تا به دمای 105 درجه برسد سپس شعله را خاموش کنید. اگر شما دماسنج ندارید، یک قاشق از مربا را روی یکی از ظرف هایی که در فریزر قرار داده بودید، بریزید. برای 30 ثانیه آن را رها کنید، سپس با انگشت روی آن فشار دهید. اگر مربا چروکیده شد و آب نینداخت، آماده است. اگر نه آن را دوباره به حرارت بازگردانید و برای 2 دقیقه بگذارید دوباره بجوشد. سپس حرارت را خاموش کنید و برای چک کردن آن دوباره راه قبلی را انجام دهید. انقدر اینکار را انجام دهید تا مربا آماده شود.

6- از یک قاشق برای برداشتن کف ها و ذراتی که روی سطح مربا قرار گرفته استفاده کنید و آن را دور بریزید. اینکار را بجای اینکه در طول جوشاندن انجام دهید فقط یک بار در پایان کار انجام دهید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

7-برای 15 دقیقه مربا را رها کنید تا ته نشین شود، اینکار باعث میشود که میوه ها در مخلوط معلق بمانند و همگی آنها روی سطح مربا شناور نشوند. از یک شیشه ی تمیز برای ریختن مربا در آن استفاده کنید.

8-مربا را در یک ظرف در دار بریزید. مربا میتواند به مدت 1 سال در جای خنک نگهداری شود. بعد از اینکه درب مربا را باز کردید، آن را در یخچال نگهداری کنید.

به همین راحتی. همچنین پیشنهاد می کنیم که آموزش تصویری طرز تهیه ی بستنی توت فرنگی به زبان ساده (بسیار خوشمزه) را هم ببینید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا