شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

8 نکته ضروری قبل از اینکه عاشق شویم؟ (بایدها و نبایدهای عاشقی)

چرب زبان

شکست عشقی بدون شک تجربه ی سخت و دردناکی است. رابطه های عاطفی که نهایتا به جدایی و شکست منجر می ‌شوند، می‌ توانند باعث مجموعه ای از احساسات منفی مانند غم، اندوه، افسردگی و خشم شوند. کنار آمدن و پذیرفتن شکست عشقی برای هیچکس آسان نیست. جدایی عاطفی و فراموش کردن معشوق ممکن است تا مدت‌ ها برای فرد قابل پذیرش نباشد به همین دلیل باید سعی کنید شریک زندگی یا معشوقه تان را عاقلانه و با درایت انتخاب کنید. در این مطلب بایدها و نبایدهای عاشق شدن آورده شده است. اینجا لیستی از اشتباهات معمول اکثر جوانان وجود دارد که منجر به فروپاشی رابطه و در نهایت شکست عشقی می شود.

اگر می خواهید عاشق شوید، ابتدا نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

1-از رابطه هایی که بجای عشق با هوس آغاز می شوند، دوری کنید

این یک اشتباه رایج میان اکثر جوانان است که تبعات خوبی برای آنها ندارد. بجای عشق یک شبه، سعی کنید واقع نگر باشید چون در دنیای واقعی همه چیز متفاوت است.

دلیل بسیاری از رابطه های ناپایدار، هوس زودگذری ست که ابتدا خود را با ظاهر عشق نمایان کرده است. اگر فرد مورد نظرتان، در مورد احساسات خود و شما صحبت نمی کند و به سوالات سطحی اکتفا می کند، یا اینکه دوست ندارد چیز زیادی در موردتان بداند و در موقعیت های سخت شما را تنها می گذارد، احتمالا هدف او از رابطه تنها هوسی زودگذر است. کاری که شما باید انجام دهید این است که از همان ابتدای رابطه، تفاوت بین عشق و هوس را تشخیص دهید.

2- تنها برای وقت گذرانی و پر کردن اوقات فراغتتان، عاشق نشوید

اگر در محل ثابتی زندگی نمی کنید یا شغل شما فصلی و موقتی است، سعی کنید تنها برای پر کردن اوقات فراغت تان وارد رابطه ی عاشقانه نشوید. رابطه ای که از روی سرگرمی آغاز شود، دیر یا زود به بن بست می رسد. پس تنها زمانی وارد رابطه شوید که از صمیم قلب خواهان آن باشید.

حتما بخوانید: روش استفاده از قانون جذب برای دوستی، ثروت و موفقیت

3- اگر با شخص مورد نظرتان هزاران کیلومتر فاصله دارید، وارد رابطه ی عاشقانه نشوید

برقراری رابطه از راه دور مشکل آفرین است و این شما را درگیر احساسات زیادی می کند. اگر به برقراری چنین رابطه هایی مصمم هستید، بلاخره یک روز متوجه اشتباه تان خواهید شد. معمولا رابطه های مجازی به چنین اشتباهاتی منجر می شوند. پس قبل از عاشق شدن، فاصله ی محل زندگی تان را هم مد نظر بگیرید.

4- به دنبال یک رابطه ی رویایی و شگفت انگیز نباشید

بدنبال یک رابطه ی استثنایی و رویایی نباشید چون احتمالاً هیچ کس نمی تواند این ارتباط را با شما برقرار کند. رابطه های رویایی، از تعامل عادی انسان ها فراتر است و در اعماق روح کشیده می شود. پس عاقلانه فکر کنید و در دنیای واقعی زندگی کنید. قبل از عاشق شدن به این موضوع فکر کنید. عاشق شدن حقیقی و عمقی، بهترین احساس در جهان است اما اگر با شکست عشقی مواجه شدید، ضربه ی بدی به شما وارد می شود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

حتما بخوانید: عشق چیست؟ (از نظر روانشناسی) با انواع عشق آشنا شوید!

5- گاهی لازم است به نظریات خانواده و دوستان خود اهمیت دهید

این توصیه به معنای این نیست که اجازه دهید دیگران در مورد زندگی شما تصمیم بگیرند و دخالت کنند. برخی افراد به دنبال دخالت و به اصطلاح فضولی کردن در زندگی دیگران هستند و دلایلی غیرقابل توجیهی برای بهم زدن رابطه به شما پیشنهاد می کنند. بهتر است این افراد را نادیده بگیرید و از آنها دوری کنید. اما در مورد دوستان دلسوز، والدین و خانواده تان موضوع کاملا متفاوت است.

عشق

اگر از طرف عزیزانتان مخالفت ها و انتقادهای شدیدی در مورد رابطه به شما وارد می شود، بهتر است کمی فکر کنید و عاقلانه رفتار نمایید. مطمئن باشید کسی که دلسوز شماست، فقط آرزوی خوشبختی تان را دارد. پس با والدین و خانواده تان مشورت کنید و اگر فکر می کنید در مسیر اشتباهی قرار گرفته اید، رابطه را بهم بزنید.

6- خطوط قرمز زندگی تان را نادیده نگیرید

اگر شخص مورد نظرتان، عقاید و اصول متفاوتی دارد و خط قرمزهای شما را زیر پا می گذارد، رابطه را ادامه ندهید. خط قرمزهای شما ممکن است عقاید سیاسی، مذهبی، خانواده و یا هر چیز دیگر باشد. اگر به کسی علاقمند باشید، زیر پا گذاشتن خط قرمزها ممکن است در چند روز یا چند ماه اول برایتان ممکن باشد اما بدانید که در نهایت به بن بست خواهید رسید و شکست عشقی بدی متحمل می شوید. پس اگر به دنبال برقراری رابطه ی طولانی مدت هستید، فردی را انتخاب کنید که عقاید و ارزش های مشابهی با شما داشته باشد.

7- با افراد غیرمتعهد، رابطه ی عاشقانه برقرار نکنید

اگر شخص مورد نظرتان فرد بی مسئولیتی است، با او وارد رابطه ی عاشقانه نشوید. این حقیقت را بپذیرید که شما هیچگاه قادر به تغییر دادن کسی نیستید. شما نمی توانید شخصیت و خصوصیات فردی را طبق میل خود تغییر دهید! تنها به دنبال کسی باشید که فرد متعهد و مسئولی باشد چون سرانجام برقراری ارتباط با افراد غیرمتعهد، شکست عشقی و تنهایی است.

حتما بخوانید: قانون جذب عشق: چگونه از آن برای جذب فردی خاص استفاده کنیم؟

8- برای بار دوم عاشق نشوید

تنها یک بار عاشق شوید تا آن نوع خوشبختی مسحور کننده ای که فقط عشق می تواند به ارمغان بیاورد، احساس کنید. عشق اول احساس خاص و منحصر بفردی در شما ایجاد می کند. احساس اینکه وقتی او را دارید، همه چیز دارید و هیچ چیز دیگری اهمیت ندارد. اما این را بدانید که یک شکست عشقی برای تلخ کردن زندگی تان کافی است.

برقراری رابطه ی عاشقانه بلافاصله پس از شکست عشقی، می تواند ضربه ی بدی به رابطه ی جدید تان وارد کند. اگر به تازگی شکست عشقی خورده اید، مدتی صبر کنید تا اثرات اضطراب و افسردگی در شما بطور کامل از بین برود.

دلایل قانع کننده دیگر برای عاشق نشدن

 • اگر محصل هستید، والدین تان دوست دارند که ابتدا درس تان را تمام کنید
 • اگر درآمد ثابتی ندارید، بهتر است از عاشق شدن دست بکشید!
 • باید بپذیرید که گاهی اوقات فرد مورد علاقه تان، بهترین شریک زندگی شما نخواهد بود
 • اگر به تازگی شکست عشقی خورده اید، برای مدتی وارد رابطه ی جدید نشوید
 • اگر انسان متعهدی نیستید، ادعای عاشقی نکنید!
 • اگر با شخصی رابطه دارید، رابطه ی جدیدی آغاز نکنید
 • تا زمانیکه کسی را بخوبی نشناختید، به او ابراز علاقه نکنید
 • اگر شخص مورد نظرتان تاثیرات مثبتی روی شما نمی گذارد، بهتر است او را فراموش کنید
 • اگر عقاید و اصول متفاوتی دارید، وارد رابطه ی عاشقانه نشوید
 • تا زمانیکه از سینگل بودن شخص مورد نظرتان مطمئن نشدید، با او وارد رابطه نشوید
 • اگر شما یا فرد مورد نظرتان به بلوغ عاطفی نرسیده اید، آماده ی عاشق شدن نیستید!
 • قبل از عاشق شدن، ابتدا باید روی انتخاب کار و حرفه تان متمرکز شوید
 • اگر عشق شما، به افراد دیگر مثلا والدین یا خانواده تان آسیب می رساند، بهتر است آن را فراموش کنید
 • و در نهایت به عواقب عاشق شدن، از جمله شکست عشقی فکر کنید!

فراموش نکنید که وقتی عاشق می شوید، قلب تان شما را به هر سویی که بخواهد می برد. در این حالت، عقل و منطق کنار می رود و تنها قلب و احساسات است که تصمیم می گیرد! این جادوی عشق است و باعث می شود حتی باهوش ترین افراد هم، منطق و عقل سلیم را کنار بگذارند. همچنین فراموش نکنید که آمارها نشان می دهد، 98درصد این روابط به جدایی می انجامد!

حتما بخوانید: بهترین راه حل برای فراموشی عشق و کسی که عاشقش هستید

هر کس عاشق شدن را حداقل یک بار در زندگی تجربه می کند. اگر شما هم عاشق هستید و عشق عمیق و قلبی را تجربه می کنید، ناامید نباشید، چون شاید شما جزء موارد نادر باشید!

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا