سایر هنرهای مهم

یادگیری شعبده بازی از صفر تا صد با 14 درس رایگان

چرب زبان

شاید شما هم در جمع خانوادگی و دوستانه خود افرادی را دیده باشید که با مهارت های خارق العاده شما را سرگرم میکنند. شعبده بازی یک هنر و علم است که نمیتوان جذابیت آن را انکار کرد. در شعبده بازی از نیروهای ماورایی استفاده نمیشود بلکه علومی مانند فیزیک و ریاضی به کمک شعبده باز می آیند و صحنه های جذاب را خلق میکنند. در این مقاله تاریخچه شعبده بازی، ابزار و شرایط انجام آن را شرح خواهیم داد.

شعبده بازی چیست؟

شعبده بازی را میتوان ترکیب هنر و علم دانست که توسط یک فرد که با مهارت بالا انجام میشود. معمولا یک شعبده باز سرعت عمل بالا، دقت و هوش بالایی دارد و این ترکیب صحنه های جذاب شعبده بازی را خلق میکنند.

هنر شعبده بازی هنری ظریف و بی کران می باشد که شامل علوم : فیزیک،شیمی،ریاضی است و حقه، سرعت دست و پنهان کاری توسط وسیله و دست در هنر شعبده بازی نقش دارند. شعبده بازی مانند هنرهای دیگر شامل ، نقاشی ، خوانندگی ، طراحی و … یک هنر کامل و بی کران می باشد.

تاریخچه شعبده بازی

قدمت این هنر از بشر به بیش از ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد. جایی که در اسناد کشف شده تاریخی مربوط به تمدن مصر باستان، فراعنه هریک برای خود دارای افرادی بوده اند که آن ها را با انجام کارهای خارق العاده و جذاب سرگرم می کرده اند. در نقوش به جای مانده از این تمدن می توان افرادی را مشاهده کرد که چندین جسم با اشکال مختلف را به هوا پرتاب کرده اند و با حرکت دست آن ها را کنترل می کنند.

شعبده بازی یک هنر نمایشی برای امپراطوران و پادشاهان بود، اما شعبده بازان معمولی در خیابان و کوچه برای مردم نمایش هایی اجرا میکردند. نخستین کتاب راجب شعبده بازی به سال ۱۸۵۴ نوشته شده است.

بسیار کاربردی: 27 نکته بسیار مهم آداب معاشرت در زندگی اجتماعی

در قرون وسطی، شعبده بازی با دوره گردی آمیخته شد و شعبده بازان به کشورهای مختلف سفر و نمایش هایی را اجرا میکردند. در اوایل قرن نوزدهم شعبده بازی رونق بیشتری یافت. شعبده بازان لباس های گران قیمت و حتی لباس شب می پوشیدند و در کافه و کاباره ها دست به نیرنگ هایی می زدند که غیر قابل تصور بود.

روبرت هودین را میتوان پدر شعبده بازی دانست. او وسایل شعبده بازی را کامل کرد و اطلاعات زیادی را درباره کیفیت نمایش شعبده بازی گردآوری و منتشر نمود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

شرایط شعبده بازی

شما برای انجام یک شعبده بازی قوی و حیرت انگیز باید شرایط مناسب داشته باشید، زاویه شما روی صحنه و خلق خطای دید نقش اساسی دارد، همچنین شما به عنوان یک شعبده باز باید سرعت عمل بالاتری نسبت به تماشاگران داشته باشید تا ترفند شما آشکار نشود.

روش های شعبده بازی

شعبده بازی را میتوان ترکیب حرکات سریع و حرکات پنهان دانست و برای ارتقای مهارت های خود باید بر این دو مهارت تاکید داشته باشید.

ابزارهای شعبده بازی

برای انجام شعبده بازی شما باید ابزارهای مخصوصی، عمدتاً برای پنهان کاری داشته باشید و این ابزار با توجه به نوع شعبده بازی شما متفاوت است. اما کاربردی ترین ابزارهای شعبده بازی را در ادامه معرفی خواهیم کرد:

1- نور

اگر یک شعبده‌باز، کار خودش را خوب بلد باشد و نور را به خوبی بشناسد، می‌تواند شگفتی‌های زیادی را خلق کند. نور دقیقا یکی از مواردی است که هنر شعبده‌بازی را با علم پیوند می‌دهد.

2- آب

آب در بین شعبده‌بازها طرفداران زیادی دارد. شعبده‌بازی با آب، خودش یک دنیای بزرگ است که همواره ما را شگفت‌زده می‌کند. یکی از تردستی‌های مشهور که در آن از آب استفاده می‌شود، راه رفتن بر روی آب است.

3- کلاه

شاید بتوان گفت که کلاه، نماد شعبده‌بازی و تردستی است. در انیمیشن‌ها و برنامه‌های کودکانهبارها از کلاه برای تردستی استفاده شده است که معروف‌ترین آن‌ها، همان بیرون پریدن خرگوش از کلاه شعبده‌باز است.

4- سکه

برای یک شعبده‌باز، همه چیز بدردبخور است. حتی یک سکه‌ی کوچک. یکی از کاربردهای سکه در شعبده‌بازی، این است که شعبده‌‌باز تنها با دندانش سکه را تکه می‌کند.

5- شمشیر

وسایل تیز و برنده، از معروف‌ترین ابزار شعبده‌بازی هستد که البته بسیار خطرناک‌اند. یکی از تردستی‌های مشهوری که شعبده‌بازهای اهل خطر به آن علاقه دارند، بلعیدن شمشیر است. این تردستی هیچ راز پنهانی به غیر از تمرین و ریسک‌پذیری بالا ندارد. اگر شعبده‌باز، ثانیه‌ای خارج از برنامه حرکت کند، آسیبی جبران ناپذیر می‌بیند.

انواع شعبده بازی

با پیشرفت تکنولوژی و در سال های اخیر، روش های تردستی در طول تاریخ تغییر یافته و نوین شده اند. به طور کلی در شعبده بازی و تردستی چند نوع مختلف و کلی وجود دارد که این هنر نمایشی بر روی آن ها استوار است:

  • خطای دید مخاطب
  • استفاده از حرکات سریع
  • استفاده از ابزار نامرئی کننده

یادگیری شعبده بازی

1- اگر قصد یادگیری شعبده بازی را دارید، لازم است ابتدا دانش و علم خود را در این زمینه ارتقا دهید. به ان منظور کتاب های مربوط به شعبده بازی را مطالعه کنید.

2- اغلب اوقات، کتاب‌های شعبده بازی ترفندهایی دارند که می توانید یاد بگیرید چگونه با استفاده از وسایل روزمره که در خانه یا محل کار پیدا می‌کنید، این کار را انجام دهید. کتاب‌های شعبده بازی بسیاری برای مبتدیان وجود دارد که می‌توانند از آنها استفاده کنند.

3- تمرین کنید. بعد از مطالعه و پی بردن به نکات ترفندها، بهتر است شروع به تمرین کنید. این مهارت تنها با مهارت تقویت میشود. اجرا در مقابل جمع را کمک کم شروع کنید تا اعتماد بنفس شما بالا برود.

حتما بخوانید: 44 مهارت که هر زن و مرد ایرانی باید بلد باشند

4- اگر قصد خرید وسایل شعبده بازی را دارید، تحقیق کنید و بهترین وسایل را بخرید تا آسیبی به شما وارد نشود.

5- برای یادگیری ترفندها، ارتباطات خود را با دیگر شعبده بازان تقویت کنید. برقراری ارتباط با سایر شعبده بازان راهی عالی برای نشان دادن تاثیرات جدید خود به دیگران بدون نگرانی از شکست و افشای اسرار است. شعبده بازان دیگر می‌توانند بازخورد ارزشمندی به شما ارائه دهند و حتی روش‌های بهتری را به شما آموزش دهند.

دروس آموزش شعبده بازی

برای دانلود هر درس کافی ست روی آن کلیک کنید. یا اگر پخش شد، روی علامت سه نقطه پایین سمت راست ویدیو کلیک و گزینه Save را بزنید:

درس 1: آموزش شعبده بازی با سکه!- منبع

 

درس 2: 20 ترفند جادویی شعبده بازی!- منبع

 

درس 3: 6 ترفند دیگر- منبع

 

درس 4: شعبده بازی با دست!-منبع

 

درس 5: ذهن خوانی- منبع

 

درس 6: شعبده بازی با خودکار (غیب و ظاهر کردن)-منبع

 

درس 7: شعبده بازی با شکلات (سوپرایز)- منبع

 

درس 8: 2 تا شعبده بازی خم کردن قاشق با ذهن(ساده و باحال)-منبع

 

درس 9: تردستی غیب و ظاهر کردن ۴ توپ- منبع

 

درس 10: با استفاده از حس ششم کارت بیننده رو پیدا کن- منبع

 

درس 11: با اسکناس- منبع

 

درس 12: شعبده بازی با پاسور ( ذهن خوانی 5)- منبع

 

درس 13: 30 ترفند جالب برای شعبده بازی- منبع

 

 

حتما در کنار این مطلب ببینید: آموزش هیپنوتیزم کاملا واقعی در 2 دقیقه!

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا