سایر هنرهای مهم

بهترین مؤسسه ثبت شرکت و رتبه‌بندی شرکت

چرب زبان

راه‌اندازی یک شرکت جدید هم هیجان‌انگیز است و هم چالش‌برانگیز. رسمی‌ و قانونی‌شدن یک کسب‌وکار نیز مراحل مختلفی دارد که یکی از مراحل مهم آن، ثبت شرکت است. این نوع ثبت شامل ثبت قانونی شرکت شما در مراجع دولتی، اخذ مجوزهای لازم و رعایت مقررات مختلف است. علاوه‌بر ثبت شرکت، جنبهٔ مهم دیگری نیز در ادارهٔ یک کسب‌وکار وجود دارد و آن رتبه‌بندی شرکت و ارزیابی عملکرد آن است. مؤسسه رتبه‌بندی شرکت مسئول ارزیابی عملکرد آن شرکت براساس عوامل مختلفی مانند ثبات مالی، سودآوری و شهرت بازار است. در این مقاله به اهمیت مؤسسات ثبت رسمی شرکت و رتبه‌ بندی شرکت‌ها، مزایای آن‌ها و نحوهٔ انتخاب بهترین آژانس برای نیازهای تجاری می‌پردازیم.

ثبت شرکت

ثبت شرکت فرایندی قانونی است که به فعالیت اقتصادی و تجاری شما اعتبار می‌بخشد. این فرایند شامل اخذ مجوز کسب‌وکار، ثبت‌نام برای مالیات، اخذ مجوزها و گواهینامه‌های لازم برای شرکت در فعالیت‌های تجاری و ارائه خدمات یا محصولات به ارگان‌های دولتی، شرکت در مناقصات دولتی و رعایت مقررات مختلف است.

https://elisabt.ir/ثبت-شرکت/

مزایای ثبت شرکت

مزایای ثبت یک شرکت بی‌شمار است. اولاً این امر هویت قانونی را برای نهاد تجاری شما فراهم می‌کند و انجام معاملات تجاری، تأمین مالی ایمن و انعقاد قراردادها را آسان‌تر می‌کند. ثانیاً دارایی‌های شخصی شما را در برابر بدهی‌های تجاری محافظت می‌کند. به این معنی که اگر کسب‌وکار شما با مشکلات قانونی یا مالی مواجه شود، دارایی‌های شخصی شما در معرض خطر قرار نخواهد گرفت.

مزایای ثبت شرکت

مزایای ثبت رسمی شرکت از طریق موسسه معتبر ثبت شرکت

اگر فرایند ثبت قانونی شرکت از طریق شرکت‌های معتبر صورت بگیرد، مزایای زیر را به همراه خواهد داشت:

 • صرفه‌جویی در زمان: فرایند ثبت شرکت به تنهایی یک فرایند طولانی و پیچیده است که به زمان زیادی نیاز دارد؛ اما با استفاده از خدمات مؤسسات ثبت رسمی شرکت، شما می‌توانید این فرایند را به‌صورت سریع و آسان انجام دهید.
 • صرفه‌جویی در هزینه: استفاده از خدمات این مؤسسات در مقایسه با استفاده از خدمات یک وکیل یا مشاور حقوقی، هزینهٔ کمتری برای شما خواهد داشت.
 • اطمینان از صحت مراحل ثبت: شما با استفاده از خدمات مؤسسات ویژه ثبت قانونی شرکت، از صحت مراحل ثبت شرکت خود مطمئن خواهید شد.
 • ارائه خدمات پس از ثبت شرکت: مؤسسات ثبت خدمات پس از ثبت نیز به شما ارائه می‌دهند که شامل خدماتی مانند تغییرات در اسناد شرکت، اخذ گواهینامهٔ کسب‌وکار و غیره است.

یک مؤسسه ثبت شرکت مناسب در این فرایند چه کمکی به شما می‌کند؟

مؤسسات ثبت شرکت در این فرایند با ارائه مشاوره و راهنمایی‌های لازم به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات لازم برای این کار را جمع‌آوری کنید، فرم‌های لازم را تهیه و آماده کرده و درنهایت ثبت شرکت خود را انجام دهید. در ادامه به برخی از خدماتی که مؤسسات ثبت شرکت ارائه می‌دهند، اشاره خواهیم کرد:

https://elisabt.ir/

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

راهنمایی در انتخاب نوع شرکت

یکی از اولین مراحل ثبت شرکت، انتخاب نوع شرکت است. این کار نیاز به اطلاعات حقوقی دارد و برخی از افراد ممکن است اطلاعات کافی را در این زمینه نداشته باشند. شما با گرفتن توضیحات و اطلاعات کافی از این مؤسسات، درنهایت نوع شرکت مناسب خود را که می‌تواند شامل شرکت‌های سهامی خاص، سهامی عام، مسئولیت محدود، شرکت تعاونی و … باشد برمی‌گزینید.

راهنمایی در تهیهٔ اساسنامه

اساسنامه از مدارک مهمی است که در مراحل ثبت شرکت باید تهیه شود. تهیهٔ اساسنامه نیز کمی پیچیده است و نیاز به تخصص دارد. از طریق مشاوره با مؤسسه ثبت شرکت، شما می‌توانید اساسنامه را به ‌صورت صحیح آماده کنید و مطمئن شوید که تمام مفاد قانونی در آن درج شده‌است.

اسناد ثبت شرکت

اخذ مجوزهای لازم

در برخی موارد برای ثبت شرکت، نیاز به اخذ مجوزهایی مانند مجوزهای بهداشتی، مجوزهای صنعتی و غیره دارید. همهٔ این امور با کمک این مؤسسات به سهولت انجام می‌شود.

ثبت شرکت در سازمان‌های مربوطه

بعد از تهیهٔ فرم‌ها و اسناد موردنیاز، باید به سازمان‌های مربوطه مراجعه شود. این مرحله نیز می‌تواند با راهنمایی‌های مؤسسات ثبت شرکت صورت بگیرد.

ثبت شرکت در مراجع مالیاتی

پس از ثبت شرکت شما باید شرکت خود را در مراجع مالیاتی نیز ثبت کنید که انجام این مرحله نیز به تنهایی شاید کمی سخت باشد. از طریق ثبت به کمک این مؤسسات در مراجع مالیاتی این امر با سرعت و صحت بیشتری انجام می‌گردد.

ارائه مشاوره‌های حقوقی

لازم است که شما در مراحل مختلف ثبت رسمی شرکت با مسائل حقوقی آشنا باشید. مؤسسات ثبت رسمی شرکت به شما مشاوره‌های لازم درزمینهٔ مسائل حقوقی را ارائه می‌دهند تا شما بتوانید به‌صورت قانونی و مطابق با مقررات اقدام کنید.

راهنمایی در انتخاب نام شرکت

انتخاب نام مناسب برای شرکت یکی از موارد مهم در مراحل مختلف ثبت شرکت است و می‌تواند با کمک این مؤسسات، به‌صورت بهتری انجام شود.

تهیهٔ مهر شرکت

مهر شرکت نیز در مراحل ثبت از امور مهم به‌شمار می‌رود و به کمک مؤسسات ثبت با سهولت بیشتری تهیه می‌گردد.

رتبه‌ بندی شرکت

اخذ رتبه برای شرکت‌ها به منزلهٔ امکان فعالیت‌های مربوط به شرکت بالاتر از رقباست و به‌گونه‌ای ارتقا شرکت به‌شمار می‌رود. مدیران شرکت‌ها برای دریافت رتبه تلاش زیادی می‌کنند، زیرا از این طریق می‌توانند پروژه‌های بهتری را دریافت کنند و درنتیجه سود شرکت را افزایش دهند. به‌عنوان مثال، یک شرکت پیمانکاری با اخذ رتبه مشاور و دریافت گریدهای بهتر، می‌تواند پروژه‌های پیمانکاری بزرگ‌تری را به انجام برساند. یا یک شرکت مشاوره با یک‌سری اقدامات می‌تواند به رتبه بهتری برسد و اخذ رتبه مشاوره نیز به منزلهٔ رشد شرکت و دریافت پیشنهادات مشاوره‌ای بهتر است. افراد مختلف در درخواست خدمات از شرکت‌های مختلف به آن‌ها اعتماد بیشتری داشته و امور خود را با خیال آسوده‌تری به الی ثبت می‌سپارند. بنابراین شرکت‌ها برای اخذ رتبه مشاور، اخذ رتبه پیمانکاری و … تلاش بیشتری می‌کنند.

انواع رتبه بندی شرکت

انواع رتبه بندی شرکت شامل موارد زیر است:

 • رتبه بندی مشاور؛
 • رتبه بندی انفورماتیک؛
 • رتبه بندی پیمانکار؛
 • رتبه بندی انبوه‌ساز؛
 • رتبه بندی سازمان های طرح و ساخت.

افراد می‌توانند برای اخذ رتبه مشاور، اخذ رتبه پیمانکار، انبوه‌ساز و سایر موارد، از مؤسسات رتبه بندی و ثبت رسمی شرکت کمک گرفته و اقدامات لازم را به آن‌ها بسپارند.

مؤسسات رتبه ‌بندی شرکت

یک آژانس رتبه بندی شرکت مسئول ارزیابی ثبات مالی، سودآوری و شهرت بازار یک شرکت است. این آژانس عوامل مختلفی مانند رشد درآمد، حاشیه سود، نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام و سهم بازار را برای تعیین رتبه به شرکت ارزیابی می‌کند.

شرکت

مزایای استفاده از مؤسسات رتبه بندی شرکت

مزایای زیادی در درخواست کمک از مؤسسات رتبه بندی شرکت وجود دارد. برخی از آن‌ها در زیر آمده‌است:

 • این مؤسسات ارزیابی عینی از عملکرد شرکت شما ارائه می‌دهند که این ارزیابی کمکی به شماست در شناسایی زمینه‌های بهبود رتبه و گرید شرکت.
 • اخذ رتبهٔ پیمانکاری یا مشاورهٔ خوب می‌تواند شهرت شرکت شما را افزایش دهد و باعث تأمین مالی و جذب سرمایه‌گذاران بیشتر و بهتر گردد. این امر به کمک بهترین مؤسسه ثبت شرکت صورت می‌گیرد.
 • رتبهٔ بالا می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌های دریافت وام و شرایط بهتر برای وام شود.

انتخاب بهترین مؤسسه رتبه بندی شرکت

انتخاب مؤسسهٔ مناسب رتبه بندی برای ارزیابی دقیق عملکرد شرکت شما و درنتیجه دریافت رتبهٔ مناسب ضروری است. برخی از عواملی که باید هنگام انتخاب این نوع مؤسسه در نظر بگیرید عبارتند از: شهرت، روش رتبه‌بندی و تخصص کافی. اخذ رتبهٔ مشاور می‌تواند از طریق این مؤسسات صورت گیرد. از سوی دیگر برای اخذ رتبهٔ پیمانکار، انفورماتیک و … از طریق این نوع مؤسسات، با سهولت بیشتری امکان‌پذیر است.شما میتوانید جهت ثبت شرکت و رتبه بندی شرکت به الی ثبت مراجعه نمایید.

نکات مهم برای یافتن بهترین مؤسسه جهت رتبه ‌بندی شرکت

بهتر است نکات زیر را برای هرچه بهترشدن روند کار در اخذ رتبهٔ مشاوره و انواع رتبه‌های دیگر در نظر گرفته و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهید:

 • به دنبال مؤسسه‌ای باشید که از نظر دقت و عینیت شهرت بالایی دارد.
 • سوابق مؤسسه را با بررسی رتبه‌های قبلی آن‌ها، نحوهٔ ارائه خدمات به شرکت‌های عمرانی در اخذ رتبهٔ پیمانکار و ارزیابی توانایی آن‌ها در پیش‌بینی دقیق روند بازار بررسی کنید.
 • روش رتبه بندی مؤسسه را در نظر بگیرید. از مؤسسه‌ای درخواست کمک کنید که از یک روش جامع و شفاف استفاده می‌کند و در این روش همهٔ عوامل مرتبط را در نظر می‌گیرد.
 • درنهایت یک آژانس با تخصص کافی درزمینهٔ فعالیت شرکت خود برگزینید. این کار به شما اطمینان می‌دهد که آن‌ها با چالش‌ها و فرصت‌های خاصی که در مسیر کسب‌وکار شما وجود دارد آشنا هستند.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی ما بر این بود که به ارائه توضیحاتی درزمینهٔ تأثیر بهترین مؤسسه ثبت شرکت و رتبه‌بندی https://elisabt.ir/ بر روند کار شرکت‌ها و تسهیل امور مربوطه بپردازیم. ثبت رسمی و قانونی شرکت امری است ضروری در راستای رشد روزافزون و دریافت پیشنهادات کاری و درنتیجه کسب سود بیشتر. بنابراین مدیران شرکت‌ها و صاحبان مشاغل بر خود لازم می‌دانند که نهایت تلاش خود را برای ثبت قانونی شرکت و پس از آن اخذ رتبهٔ پیمانکاری، مشاوره و … انجام دهند. ثبت یک شرکت از طریق مؤسساتی که امور مربوط به ثبت را انجام می‌دهند دارای مزایایی مانند صرفه‌جویی در زمان، افزایش سرعت روند امور مربوطه، اطمینان از صحت انجام مراحل و دریافت خدمات پشتیبانی بعد از ثبت است. بنابراین بهتر است اقدامات لازم برای درخواست خدمات مربوط به ثبت و رتبه بندی از مؤسسه الی ثبت در این زمینه صورت بگیرد.

منبع : الی ثبت

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا