آموزش تصویری خوشنویسی با خودکار علی فراهانی +فیلم رایگان

0

در ادامه ی مباحثی که از آموزش خوشنویسی انگلیسی گفتیم این بارمیخواهیم در مورد خوشنویسی با خط فارسی مطالبی را با شما به اشتراک بگذاریم امیدواریم که لذت ببرید .

مقدمه :

خوشنویسی یا خطاطی به معنای زیبا نوشتن و یا نوشتن به همراه خلق زیبایی است خوشنویسی را می توان گفت که یکی از هنرهایی است که در تمام کشورها به چشم می خورد اما بیشتر در ایران و در کشورهای اسلامی به چشم میخورد. و اما در مورد خوشنویسی ایرانی می توان گفت که تعادلی است حیرت انگیز میان تمامی اجزا و عناصر تشکیل دهنده آن.


بیوگرافی علی فراهانی :

علی فراهانی، استاد جوانِ خطاطی با خودکار، ۳ سال سن داشت که به کمک پدرش خواندن و نوشتن را یاد گرفت. در نوجوانی به مدرسه‌ موسیقی رفت و قرار بود در آن رشته بماند، اما مسیر زندگی او جور دیگری رقم خورد.

ali-farahani-3282pml30mwgasnezf30g0

وی ده سال پیش خطاطی را به‌صورت حرفه‌ای شروع کرد و بیش‌تر تمرکزش را بر روی خطاطی با خودکار قرار داد. خودش در این ارتباط می‌گوید که:

 

” الان تقریبا روزانه بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت تدریس خوشنویسی با خودکار می‌کنم و سعی می‌کنم که این هنر رو از طریق دنیای مجازی بهتر به مخاطبانم برسانم. تقریبا از ۴ یا ۵ سال پیش، من فعالیتم رو از طریق فیس‌بوک آغاز کردم و سعی کردم این هنر را ترویج بدهم و خب تا به امروز که پای این هنر به تلویزیون کشیده شد”.


سوالاتی از علی فراهانی در حیطه ی خوشنویسی که شاید سوال شما هم باشد .

  • در ارتباط با هنرجوها، آیا استعداد خاصی باید داشته باشند؟

«حقیقتش، استعداد خودش را در مراحل پایانی و خیلی حرفه‌ای نشان می‌دهد، اما برای کارهای روزمره و هنرجوهای در حد ۳ یا ۴ ترم، اصلا بحث استعداد مطرح نیست و همه می‌توانند خطشان را خوب کنند، استعداد فقط در جاهای خیلی تراز اول خودش رو نشان می‌دهد.

  • معمولا چقدر طول خواهد کشید تا یک هنرجو به یک خط استاندارد برسد؟

« بستگی دارد، بعضی‌ها خیلی خطشون بده و این دست خطِ خیلی به اون‌ها فشار آورده و سختی کشیدن سر این خط، خیلی تمرین می‌کنند و سریع پیشرفت می‌کنند.


عکس از خوشنویسی علی فراهانی :

 

گام به گام خطاطی : gamBeGam_khat


آموزش خوشنویسی علی فراهانی (ویدئو) :

 

 

هنر خوشنویسی هنری است که هر فردی به راحتی می تواند یاد بگیرد. برای یاد گیری هر چه بهتر و سریعتر خطاطی و خوشنویسی به شما پیشنهاد می کنیم که از این پکیچ  استفاده کنید. اگر که سوال یا مطلبی در این زمینه دارید می توانید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.
خوشنویسی-خودکار

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید