آموزش آرایشگری مردانه (تصویری و رایگان)

4 روش استفاده از خمیر ریش (گام به گام)

شفیع رسالت

یکی از بهترین راه ها برای اینکه نیازی به آرایشگاه رفتن نداشته باشید و خودتان صورتتان را اصلاح کنید استفاده از خمیر ریش است. ما در این مطلب قرار است درباره این موضوع صحبت کنیم که چطور با استفاده از خمیر ریش بهترین نتیجه را موقع اصلاح کردن صورت بگیریم.

نحوه استفاده صحیح از خمیر ریش به چه صورت است؟

خمیر ریش انواع مختلفی دارد. پیشنهاد می کنیم مطلب ما را تا انتها بخوانید تا با همه جوانب مثبت و منفی خمیرهای ریش آشنا شوید.

به طور کلی می توانید خمیر ریش را به 4 روش مختلف استفاده کنید:

1- استفاده از خمیر ریش در کاسه مخصوص اصلاح یا در ماگ و به همراه فرچه اصلاح

2- استفاده‌ مستقیم از خمیر ریش روی صورت با استفاده از فرچه‌ اصلاح و بدون کاسه

3- ساختن کف روی دست

4- استفاده از خمیر ریش به کمک دستها

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

روش تهیه یک افترشیو/خمیر ریش در منزل (بهتر از نوع خارجی)

1- استفاده از خمیر ریش در ماگ یا کاسه مخصوص اصلاح به همراه فرچه اصلاح

اگر قرار باشد بهترین روش استفاده از خمیر ریش را انتخاب کنید قطعا همین راه بهترین است. این کار به شما امکان می دهد بهترین و گرم ترین خمیر ریش که کف نرمی هم دارد را داشته باشید و برای چند نوبت اصلاح از آن استفاده کنید.

علاوه بر این، این روش باعث می شود در مصرف خمیر ریش هم صرفه جویی کنید و هر تیوب آن را برای مدت طولانی تری نگه دارید.

انتخاب کاسه یا ماگ اصلاح

اولین چیزی که موقع انتخاب کاسه یا ماگ مخصوص اصلاح باید در نظر بگیرید اندازه و عمق آن است. ظرف شما باید به اندازه کافی عریض و عمیق باشد تا بتواند کف لازم برای برداشتن توسط فرچه اصلاح را ایجاد کند.

انتخاب کاسه یا ماگ اصلاح

کاسه های کم عمق نمی توانند موقعی که ظرف را می چرخانید خمیر ریش را در خودشان نگه دارند. اگر هم کاسه عمق خیلی زیادی داشته باشد هم زدن خمیر ریش برایتان سخت خواهد بود. برای همین است که معمولا لیوان یا ماگ خیلی به درد این کار نمی خورد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید جنس موادیست که کاسه یا ماگتان از آن ساخته شده است. سعی کنید ظروفی را انتخاب کنید که از جنس سرامیک، شیشه یا فلز باشند و به طور موثری عایق گرما و حرارت باشند. بهترین جنس کاسه اصلاح، سرامیک است چون به خوبی گرمای ناشی از آب گرم را حفظ می کند.

آماده کردن فرچه‌ اصلاح و خمیر ریش

یکی از روش‌ هایی که خیلی از آقایان با هدف صرفه جویی در زمان از آن استفاده می کنند این است که فرچه‌ اصلاح را درون یک لیوان آب گرم می گذارند تا خیس بخورد و در این مدت مشغول حمام کردن می شوند.

برای این کار کاسه را با آب داغ پر کنید. این کار دو فایده دارد. اول این که گرمای اضافی آب به ظرف منتقل می شود. و دوم این که کمی رطوبت باقی می‌ماند که بعداً برای ساختن کف به آن نیاز خواهید داشت.

خیساندن فرچه باعث نرم شدن موهای آن می شود. علاوه بر این، کفی که در کاسه گرم درست شده است گرم می شود. گرم بودن کف برای کاهش سوزش پوست، به ویژه پوست‌های حساس، ضروری است.

ساختن کف
ساختن کف

اگر هنوز فرچه را از کاسه بیرون نیاورده‌اید، آن را بیرون بیاورید و کمی تکان بدهید تا آب اضافه‌اش برود.

خمیر ریش را به اندازه‌ی نوک انگشت بردارید و روی فرچه بمالید. سپس فرچه را درون کاسه یا لیوان بچرخانید.

همانطور که فرچه را می ‌چرخانید، خمیر شروع به کف کردن می کند. فقط پانزده ثانیه طول می کشد تا ماده‌ای شبیه به خامه درست شود.

ساده ترین روش اصلاح صورت با کمک ژیلت بدون ایجاد مشکل

اگر حس کردید آب کف کم است، می توانید چند قطره آب به آن اضافه کنید. مراقب باشید که بیش از حد آب اضافه نکنید، وگرنه حباب‌های خمیرتان زیاد می شود.

اگر آب کفتان زیاد بود هم جای نگرانی نیست. فقط باید فرچه را آن‌قدر در کاسه یا لیوان بچرخانید تا خمیرتان مثل شکل زیر بشود.

کف اصلاح

برای از بین بردن هوای مانده در خمیر نیز می توانید همان‌طور که فرچه را می‌چرخانید، فرچه را بر قسمت‌های مورد نظر فشار دهید.

۲- استفاده‌ی مستقیم بر روی صورت با استفاده از فرچه‌ی اصلاح و بدون کاسه

فرض کنید در سفر هستید و فقط می توانید فرچه و خمیر ریش را با خودتان ببرید. جای نگرانی نیست. حتی بدون کاسه هم می توانید از خمیر ریش استفاده کنید.

ابتدا باید فرچه را در یک لیوان، حدوداً به مدت یک دقیقه بخیسانید. بعد از اینکه فرچه خیس و آماده شد، خمیر ریش را به اندازه‌ یک نوک انگشت بردارید و روی فرچه بمالید.

استفاده‌ی مستقیم بر روی صورت با استفاده از فرچه‌ی اصلاح و بدون کاسه

سپس فرچه را روی صورتتان بچرخانید تا کف کند.

این روش مشابه روش قبلی است با این تفاوت که دیگر لازم نیست کف را در کاسه درست کنید و به همین دلیل است که این روش سریع ترین روش استفاده از خمیر ریش است. اگر می خواهید در زمان صرفه‌جویی کنید، از این روش استفاده کنید.

اگر حس کردید که کف دارد خشک می شود، کمی آب به آن اضافه کنید. اگر فقط کمی آب اضافه کنید، کف هیچوقت تمام نمی شود. برخی از آقایان این روش را ترجیح می‌دهند و برخی استفاده از کاسه را.

۳- ساختن کف روی دست

این روش ترکیب دو روش قبلی است اما نیازی به کاسه ندارد.

پیش از شروع، همه‌ی کارهایی را که برای آماده شدن لازم است انجام ب: حمام آب گرم و خیساندن فرچه در آب گرم.

در ابتدا، خمیر ریش را به اندازه‌ی نوک انگشت روی کف دستتان بمالید. سپس فرچه‌ی خیس‌خورده را بردارید و آن‌قدر روی دستتان بچرخانید تا کف غلیظی ایجاد شود. لطفاً حواستان به مقدار آب در کف باشید.

19 راهکار رسیدن به ظاهر جذاب (خصوصیات ظاهری مردان جذاب)

اگر حس کردید که به اندازه‌ی کافی آب ندارد، نوک فرچه را با ملایمت در آب بزنید و فرآیند ساختن کف را ادامه دهید.

چون هر دو دستتان آغشته به خمیر ریش است، اصلاح کردن دشوار است. پیش از اصلاح کردن، باید یکی از دست‌های لیزتان را بشویید. البته هنوز هم می توانید پوستتان را بکشید اما کار سختی خواهد بود چون در این شرایط دستتان لیز است.

من ترجیح می‌دهم که کف را روی صورتم بسازم نه روی دستم چون اینطوری هر دو دستم آزاد هستند.

۴- استفاده از خمیر ریش به کمک دستها

مثل روش قبل، قبل از اینکه خمیری روی صورتتان بمالید، صورتتان را آماده کنید. اولین مرحله این است که صورتتان را بشویید و مرطوب نگه دارید. در مرحله‌ بعد، خمیر ریش را به اندازه‌ی نوک انگشت به کف دستتان بمالید.

دست‌هایتان را به آرامی به هم بمالید تا کف کنند. مثل این است که دارید دست‌هایتان را با صابون می‌شویید، با این تفاوت که به جای صابون از خمیر ریش استفاده می‌کنید. فقط حواستان باشد که دست‌هایتان را نشویید!

استفاده از خمیر ریش به کمک دستها

وقتی دست‌هایتان به اندازه‌ کافی کف کرد، کف رو روی صورتتان بمالید.

واضح است که کثیف‌کاری این روش از روش‌های دیگر بیشتر است چون همه جای هر دو دستتان آغشته به کف می شود. به علاوه، مجبور می‌شوید خمیر ریش را از دستی که با آن فرچه را نگه می‌دارید پاک کنید.

به نظر من این روش زمانی مناسب است که از خمیر بی‌فرچه‌ای مثل خمیر کرمو مخصوص مردان استفاده کنید که اگر با ریش‌تراش برقی استفاده شود، خیلی خوب جواب می‌دهد.

خلاصه

از بین این چهار روش، به نظرم بهتر است از روش اول یا دوم – هر کدام که بیشتر باب میلتان است – استفاده کنید. اگر با مرحله‌ اضافه‌تر ساختن کف در کاسه مشکلی ندارید، بهتر است از روش اول استفاده کنید، اما روش سریع‌تر این است که کف را مستقیماً روی صورت بسازید.

مهم نیست از چه روشی استفاده می کنید، چون تا زمانی که از خمیر ریش با کیفیتی استفاده می‌کنید، هیچگاه کف‌تان تمام نخواهد شد.

امیدوارم این راهنما در پیدا کردن روش مناسب ساختن کف به شما کمک کرده باشد. در واقع هیچ روشی درست یا غلط نیست. همه چیز به این بستگی دارید که خودتان چه چیزی را ترجیح می‌دهید و با چه روشی راحت تر هستید.

خانم ها چه مدل ریشی را می پسندند و از چه ریشی متنفرند؟

وقتی برای اولین بار از این روش‌ها استفاده می‌کنید، کمی آزمون و خطا طبیعی است.

علاوه بر این یادتان باشد که شرکت ‌های مختلف از مواد اولیه‌ متفاوتی برای تولید خمیر ریش استفاده می کنند و به همین دلیل، ممکن است مدت زمان ساختن کف نیز متفاوت باشد. همچنین باید به منبع آب توجه کنید چون سختی آب نیز بر نتیجه اثر می‌گذارد.

فرچه‌ اصلاح هم مهم است و موقع انتخاب آن باید دقت کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا