ریپورتاژ آگهی

روش های کاربردی سرویس و نگهداری لوازم خانگی

چرب زبان

سرویس و نگهداری از لوازم خانگی تا 70% باعث افزایش راندمان و بهبود کیفیت عملکرد دستگاه میشود ، همچنین سرویس و نگهداری از لوازم خانگی باعث جلوگیری از خرابی و صرف هزینه های بالا برای تعمیرات لوازم خانگی میشود .

سرویس لوازم خانگی و رعایت چند نکته توسط کاربران قابل انجام است ف سرویس لوازم خانگی نباید الطاما بدست تعمیرکاران و متخصصان انجام شود ، ما در این مقاله چند راهکار کاربردی برای سرویس یخچال فرزیر ، ساید بای ساید، جاروبرقی را به شما معرفی و از 0 تا 100 مورد بررسی قرار میدهیم .

سرویس و نگهداری از لوازم خانگی

برخی از قطعات استفاده شده در لوازم خانگی مانند : فیلتر آب یخچال ، فیلتر موتور جاروبرقی ، کویل های کندانسور ساید بای ساید ، مسیر خروجی آب دیفراست یخچال ، فبلتر های پاکت جاروبرقی در زمان معیین باید مورد بررسی ، نظافت و یا جایگزینی نیازدارند ، این قطعات در تمامی برندها مانند سامسونگ ، ال جی ، دوو ، اسنوا ، کنوود ، جنرال الکتریک ، کندی ، کنمور و سایر بندها وجود دارد .

این قطعات شاید بی اهمیت و کم ارزش بنظر بیاییند اما نقش بسیار مهمی در کیفیت یخچال فریزر ، ساید بای ساید و جاروبرقی را ایفا میکنند .

عدم توجه به رسیدگی و سرویس قطعات لوازم خانگی ممکن است باعث از کار افتادن و وارد شدن خسارت به دستگاه ما شود ، به همین علت سرویس نگهداری دارای اهمیت بسیار زیادی است .

سرویس و نگهداری از لوازم خانگی

سرویس و نگهداری از یخچال فریزر

یخچال ، فریزر و یخچال فریزر یکی از مهم ترین و کاربردی ترین لوازم خانگی هر خانه ای است ، این دستگاه دارای حساسیت بالایی است ، اقدام به سرویس این دستگاه باعث افزایش راندمان و همچنین افزایش طول عمر قطعات میشود .

حالا چگونه یخچال فریزر را خودمان سرویس کنیم ؟

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

1 . تمیز کردن و شستشن کویل های کندانسور : در پیشت یخچال فریزر و ساید بای ساید ( کنار موتور ) لوله های کندانسور در هم تنیده شده اند ، با باز کردن پیچ های قاب موتور میتوانید به این قسمت دسترسی داشته باشید ، با باز کردن این پیچ ها معمولا با پرز ها و کثیفی زیادی روبرو میشویم .

برای تمیز کردن این قسمت میتوانید با استفاده از جاروبرقی گرد و غبار ، پرز ها و کثیفی هار را جمع آوری کنید ، اینکار باعث کاهش دمای کندانسور و بالا رفتن راندمان خنک کنندگی گاز مبرد یخچال فریزر میشود .

2 . تمیز کردن فن ها : فن ها به دلیل چرخش هوا در یخچال و کنار موتور در معرض کثیفی هستند ، با تمیز کردن فن ها مسیر ورود و خروج ( گردش هوا ) را برای افزایش راندمان یخچال باز میکنیم .

3 . تراز کردن پایه های یخچال : تراز کردن پایه ها تاثیر بسیار زیادی در نحوه عملکرد صحیح یخچال فریزر دارد ، عدم تراز بودن پایه موجب ایجاد سر و صدای زیاد و گاها خرابی موتور یخچال میشود .

با انجام این چند راهکار از خرابی و نیاز به تعمیرات یخچال فریزر خود جلوگیری میکنید ، انجام این موارد حدودا 30 الی 45 دقیقا زمان نیاز دارد .

انجام این موارد هر 6 تا 8 ماه یکبار توصیه میشود .

راهکار های افزایش راندمان ساید بای ساید

ساید بای ساید هم نوعی یخچال فریزر با طراحی متفاوت تر است ، روال سرویس این دستگاه کاملا مشابه یخچال فریزر است ، اما به قسمت های یخساز و آبریز نیز باید توجه کرد .

فیلتر آب ساید بای ساید : در ساید بای ساید ها از 1 یا 2 فیلتر برای تصفیه آب استفاده میشود ، این فلتر ها دارای طول عمر مشخصی مانند 40 هزار گالن هستند ، هر 6 ماه یکبار برای مصارف خانگی حدودا این مقدار آب مصرف میشود .

از همین روی هر 6 ماه یکبار چراغ فیلتر آب ساید بای ساید روشن میشود ، اقدام بموقع برای تعویض این فیلتر ها بسیار مهم است ، زیرا لوله های باریک سایز 6 وضیفه انتقال آب به یخساز و آبریز یخچال را دارند .

عدم تعویض به موقع این فیلتر ها با عث ورد املاح آب و ته نشین شدن آن ها در لوله ها میشود و باگذشت زمان ابتدا با کاهش فشار آب خروجی و در نهایت با عدم خروج آب از آبریز روبرو میشویم .

یخساز : نظافت یخساز و مخزن یخساز بسیار مهم است ، گاها از کار افتادن فریزر و خاموش شدن آن به مدت چند ساعت باعث آب شدن تکه ها یخ میشود ، شروع مجد د کار یخساز باعث ایجاد یه تکه بزرگ یخ در مخزن یخ میشود ، این مشکل باعث شسکته شدن بازوی یخساز میشود .

در ساخت تمامی مدل های ساید بای ساید از فیلتر آّب ، مخزن یخ و یخساز استفاده شده است ، توجه به نکات نگخداری از یخساز باعث عدم نیاز به تعمیر یخچال ساید بای ساید مانند سامسونگ و ال جی ، دوو و اسنوا و سایر برند ها میشود .

راهکار های افزایش راندمان ساید بای ساید

نحوه سرویس جاروبرقی در منزل و نکات نگهداری از آن

نظافت و تمیز کردن بموقع جاروبرقی علاوه بر افزایش قدرت مکش جاروبرقی باعث افزایش طول عمر جاروبرقی میشود .

در اکثر جاروبرقی ها از 2 یا 3 فیلتر جهت عدم ورود گرد و غبار به داخل جاروبرقی و همچنین خروج گرد غبار از موتور جاروبرقی استفاده میشود .

این فیلتر ها بسیار مهم هستند ، تمیز کردن این فیلتر ها هر 3 ماه یکبار و تعویض آن حداقل هر 12 ماه یکبار توصیه میشود .

این فیلتر ها به طور کلی از موتور جاروبرقی ما محافظت میکند ، موتور اصلی ترین قطعه در جاروبرقی است که اکثر خرابی ها و مشکلات جاروبرقی به دلیل آسیب به موتور در دستگاه نمایان میشود .

نکته : استفاده از پاکت یا کیسه های یکبار مصرف نانو میتواند تا 50 % نیاز به خدمات تعمیر جاروبرقی شما را به تعویض بیاندازد ، حتما به جای کیسه های دائمی از کیسه های یکبار مصرف استفاده کنید .

 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا