آموزش هنرهای مهم متفرقه بانوان

آموزش نحوه درست کردن شمع تزئینی سیترونلا برای دفع حشرات در منزل

چرب زبان

آیا تا کنون هنگام صرف یک وعده غذایی لذیذ در محیط بیرون از روی صندلی خود بلند شده اید تنها برای این که متوجه شوید چه غذاهایی در منو وجود دارد؟ من شخصا کباب را ترجیح می دهم به جای این که یک میان وعده آلوده به پشه بخورم.

شما نیز ممکن است احساس کنید که شمع های سیترونلا یک روش ایمن و غیر سمی برای دفع پشه ها و سایر حشرات هستند. یادگیری ساخت این شمع نیز مانند شمع موم زنبور عسل خانگی بسیار ساده است؛ اما اگر نمی خواهید خودتان آن را درست کنید، می توانید نمونه های دست ساز آن ها را خریداری کنید که بعضی از آن ها تا 40 ساعت می سوزند.

حتما بخوانید: 7 روش ساده برای جلوگیری از نیش حشرات

آیا روغن سیترونلا واقعا حشرات را دفع می کند؟

روغن ضروری سیترونلا از هم خانواده خود، علف لیمو مشتق شده و از تقطیر کردن برگ ها و ساقه های گیاه Cymbopogon به دست می آید.

 


شمع سازی

توی این پک فوق العاده، از صفر تا صد شمع سازی رو یاد بگیر، با آموزشهای بی نظیری که یاد می گیری توی هر جمعی بدرخش. یا اصلا با هنرت پول در بیار!


 

به گفته آژانس حفاظت از محیط زیست، “روغن مرکبات بیش از 50 سال است که به عنوان دافع حشرات برای کاربردهای انسانی به صورت مداوم استفاده شده و هیچ گونه عوارض جانبی توسط EPA گزارش نشده است.”

با این حال مطالعات اخیر نشان می دهد که روغن دیگر – روغن اکالیپتوس لیمو – حتی ممکن است بهتر عمل کند. از آن جا که روغن های ضروری اغلب اثر هم افزایی دارند، من از هر دو روغن در ترکیب خود استفاده می کنم.

شمع تزئینی سیترونلا برای دفع حشرات

طرز تهیه شمع سیترونلا

با این دستور العمل می توانید دو شمع 350 گرمی ( به اندازه سطل هایی که در عکس بالا دیده می شود) یا سه شمع 230 گرمی (به اندازه نصف یک شیشه میسون) درست کنید.

حتما بخوانید: 40 مهارتی که هر زن و مردی باید بلد باشند

تجهیزات مورد نیاز

  • 450 گرم موم زنبور عسل فیلتر شده
  • نصف پیمانه روغن نارگیل، ذوب شد
  • 1 تا 1.5 قاشق چای خوری روغن سیترونلا
  • 1 تا 1.5 قاشق چای خوری روغن ضروری اکالیپتوس لیمو
  • فتیله های پنبه ای بزرگ با صفحه های اتصال فتیله برای شمع های 350 گرمی یا فتیله های متوسط ​​برای شمع های 230 گرمی
  • چسپ فتیله
  • دو شمع 350 گرمی (اندازه سطل هایی که در عکس بالا دیده می شود) یا سه شمع 230 گرمی (به اندازه نصف یک شیشه میسون)

* این فتیله ها بهترین گزینه های طبیعی هستند که من پیدا کرده ام. آن ها اندکی در موم سویا آغشته شده اند تا کاملا سفت و سخت شوند و کار کردن با آن ها آسان گردد. من سعی می کنم برای این کار محصولات سویا را خریداری نکنم. منتها مسئله من حمایت از محصولات تک کشتی نیست اما در این مورد فکر نمی کنم واقعا هیچ جای نگرانی از نظر سلامتی هنگام استفاده از آن وجود داشته باشد. من از تولید کننده برای درست کردن یک فتیله با کیفیت بالا تشکر می کنم، و از آن ها خواسته ام که یک فتیله که در موم زنبور عسل نیز آغشته شده است برای من درست کنند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

نکته ای در مورد اندازه فتیله: خاصیت و ویژگی های موم می تواند بسته به زمان و محل تهیه آن متفاوت باشد. من اندازه ها را بر اساس آن چه برای خودم استفاده کرده ام پیشنهاد می کنم، اما ممکن است متوجه شوید که یک فتیله بزرگ تر یا کوچک تر برای شما بهتر عمل می کند.

شیشه های شمعتان را آماده کنید.

مرحله 1: شیشه های شمعتان را آماده کنید.

فتیله هایی که من توصیه می کنم در بخش پایینی به یک صفحه فلزی متصل می شوند. این صفحه ها در هنگام ذوب شدن موم شمع، از شناور ماندن فتیله ها جلوگیری می کنند. یکی از چسب های فتیله را در قسمت پایینی صفحه فلزی بچسبانید و سپس فتیله را در مرکز ظرف یا شیشه مورد نظرتان قرار دهید.

شمع تزئینی سیترونلا برای دفع حشرات در منزل-1

شمع تزئینی سیترونلا برای دفع حشرات در منزل-2

مرحله 2: موم زنبورعسل و روغن نارگیل را در یک دیگ بخار دو جداره ذوب کنید

موم زنبورعسل و روغن نارگیل را در یک دیگ دو جداره (یا قابلمه بزرگی با آب نیم جوش که یک کاسه استیل ضد زنگ یا یک قابلمه کوچک تر داخل آن قرار گرفته است)، با حرارت پایین به آرامی ذوب کنید.

موم زنبورعسل و روغن نارگیل را در یک دیگ بخار دو جداره ذوب کنید

مرحله 3: سیترونلا را اضافه کنید

هنگامی که موم کاملا ذوب شد، آن را از روی حرارت بردارید و با سیترونلا قاطی کنید. به سرعت به مرحله بعدی بروید – موم به محض سرد شدن شروع به سفت شدن می کند.

مرحله 4: موم زنبورعسل را به ترکیب اضافه کنید

موم زنبورعسل را داخل ترکیب بریزید و وضعیت فتیله را بررسی کنید تا مطمئن شوید هنوز در مرکز قرار دارد.

موم زنبورعسل را به ترکیب اضافه کنید

مرحله 5- فتیله را تنظیم کنید

از مداد یا چاپستیک استفاده کنید تا فتیله را در مرکز قرار دهید. فتیله کاملا در موم فرو رفته است، بنابراین فقط با کمی پشتیبانی خیلی عالی سر جای خود قرار می گیرد. در صورت استفاده از فتیله ای که در موم فرو نرفته، ممکن است لازم باشد آن را با چسب به مداد یا چاپستیک بچسبانید تا در جای خود قرار بگیرد.

فتیله را تنظیم کنید

مرحله 6- به شمع اجازه دهید عمل بیاید

بعضی اوقات اگر شمع خیلی سریع خنک شود، ممکن است که وسط آن ترک بردارد. منتها من با سطل گالوانیزه که برای تهیه این مجموعه استفاده کردم اصلا به مشکل بر نخوردم. با این حال، اگر متوجه شدید که شمع های شما هنگام خنک شدن ترک می خورند، می توانید فر اجاق گاز خود را تا دمای 150 درجه سانتی گراد گرم کنید، شمع ها را درون آن قرار دهید و سپس فر را خاموش کنید. شمع ها به اندازه کافی ذوب می شوند تا شکاف را پر کنند – تنها کاری که باید انجام دهید این است که اجازه دهید داخل فر باقی بمانند تا کاملا خنک شوند.

حتما بخوانید: آموزش تصویری ساخت شمع تزئینی و فانتزی (بسیار زیبا)

مرحله 7- فتیله را کوتاه کنید

به شمع های خود اجازه دهید تا به مدت 24 ساعت باقی مانده و سفت شوند، سپس فتیله را تا حدود 3.5 سانتی متر کوتاه کنید. سپس اجازه دهید تا 24 ساعت دیگر نیز باقی بمانند. هنگام روشن کردن شمع، شعله را روی پایه فتیله و محل اتصال به موم نزدیک کنید تا مقداری از موم ذوب شود و توسط فتیله بالا کشیده شود – این کار به شما کمک می کند تا شمع به درستی روشن و سوزانده شود. بگذارید شمع به اندازه کافی و طولانی بسوزد تا موم اطراف شیشه ذوب شود. این کار به جلوگیری از ایجاد حفره کمک می کند (هنگامی که میزان موم در وسط شمع بیش تر از لبه ها باشد). هرگز شمع را بدون مراقبت و توجه رها نکنید.

نکته برای تمیز کردن: تمام ظروف مقاوم در برابر گرما را در فر گرم قرار دهید تا موم خشک شده در اطراف آن ها ذوب شود. پس از ذوب شدن موم، آن را با یک حوله کاغذی یا روزنامه قدیمی پاک کنید.

سوالات متداول

آیا می توانم این شمع ها را با یک فتیله سه گانه درست کنم؟ اگر از ظرف وسیع تری استفاده کنید که 350 گرمی باشد و مقدار موم زنبور عسل، روغن نارگیل و روغن سیترونلا مورد استفاده را دو برابر کنید، امکان دارد. با این حال، اگر قصد دارید بیش از یک مورد داشته باشید، حتما از فتیله های های متوسط به جای فتیله های بزرگ استفاده کنید.

آیا موم دیگری وجود دارد که بتوانم استفاده کنم؟ من آن را آزمایش نکرده ام، اما ممکن است موم کاندلیلا کار کند. زیرا دارای نقطه ذوب مشابه موم زنبور عسل است.

حتما بخوانید: بهترین کارهای درآمدزا مخصوص خانم ها در منزل

من نمی خواهم خودم این شمع را بسازم. از کجا می توانم آن را خریداری کنم؟ شمع های سیترونلا دست ساز به مدت 40 ساعت می سوزند و دوام می آورند.

چه تعداد شمع برای یک حیاط خلوت کوچک توصیه می کنید و تا چه حد باید آن ها را از یک دیگر فاصله بدهم تا پشه ها را دور نگه دارم؟ این امر به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر یک روز بادی باشد به احتمال زیاد به تعداد بیش تری احتیاج خواهید داشت، و اگر پشه و موجودات زیادی وجود ندارد، احتمالا به تعداد کم تری احتیاج خواهید داشت.

آیا می توانید به جای سیترونلا از روغن های جایگزین برای ایجاد رایحه های دیگر استفاده کنید؟ اسپری های طبیعی دافع حشرات

حتما بخوانید: آموزش نحوه درست کردن شمع با موم زنبورعسل در منزل

آیا سوختن این شمع ها در نزدیکی کودکان بی خطر است؟ برخلاف اکالیپتوس واقعی، که حاوی مقادیر زیادی 1.8 cineole یا همان اکالیپتول است و می تواند باعث ایجاد مشکلات تنفسی در کودکان شود، هر دو سیترونلا و اکالیپتوس لیمو برای کودکان بی خطر تلقی می شوند.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا