آموزش آرایشگری مبتدی تا حرفه ای (رایگان)

ترفند های اصلاح صورت (10 نکته ویژه خانم ها)

چرب زبان

برداشتن موهای صورت می‌ تواند یک کار دردناک و گران قیمت باشد و افراد را کلاً نا امید کند. از آن جایی که ما همگی پوست صورت یکسانی نداریم و این قسمت‌ ها با بازو و ساق پای ما پوست متفاوتی دارند، بنابراین باید هنگام برداشتن موی زائد پشت لب، چانه  و ابرو ها دقت بیشتری به خرج دهیم.

در حقیقت برداشتن موی صورت ممکن است نیاز به دقت و تلاش بیشتری داشته باشد، زیرا پوست صورت ظریف تر است و زیبایی  ما به آن وابسته می باشد. افراد معمولاً اقدامات سنتی متفاوتی را برای برداشتن موی صورت انجام می دهند، مثل بند انداختن، وکس کردن یا اپیلاسیون با دستگاه و شیو کردن. ممکن است این روش ها درد داشته باشند و معمولاً اثرات کوتاه مدتی هم ایجاد کند. یعنی اگر بخواهید چانه یا حتی پشت لب خود را تمیز کنید، باید مدت زمان کوتاهی را درد بکشید . مهم تر این که این روش ها بهترین راه حل برای از بین بردن موی صورت نیستند.

برای از بین بردن موی صورت باید بدانید که چرا موی صورت رشد می‌ کند و دلایل استفاده از این ابزارها و راهبرد های مختلف که ممکن است کارآمد باشد یا نباشد چیست و چه ترفندهایی برای آن وجود دارد. هدف از این مقاله این است که به شما کمک کنیم پوستی نرم و زیبا داشته باشید.

 


آرایشگری

توی این پک فوق العاده، آرایشگری، کاشت ناخن و خودآرایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! آرایشگری رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! یا با یه آرایش لایت، توی هر جمعی بدرخش!


 

چرا موی صورت رشد می کند؟

خانم ها موهایی روی صورت خود دارند که کاملا متفاوت با موی صورت مردان می باشد، زیرا خانم‌ ها نسبت به مردان تستوسترون خیلی کم تری دارند و در نتیجه موی صورت آن ها ظریف‌ تر است و کم تر قابل مشاهده می باشد.

موی صورت می‌ تواند به یکی از دلایل زیر رشد کند:

 • هورمون
 • ژنتیک
 • وضعیت هایی مثل هیرسوتیسم و ویریلیساشن که عامل ایجاد رشد مو شبیه به موی صورت مردان می شوند.

البته نمی‌ توان مبحث ژنتیک را هم نادیده گرفت اما به این معنا نیست که ژنتیک نقش خیلی قابل توجهی داشته باشد و نتوانید در برابر آن مقاومت کنید.

word image 297

روش های سنتی

اجازه دهید تا چند مورد از روش های رایج برای برداشتن موی صورت را به شما معرفی می کنیم:

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

شیو کردن

شاید این روش رایج ترین راه برای برداشتن موی صورت برای مردان و خانم ها باشد . بسیاری از افراد باور دارند که بعد از شیو کردن، مو ها ضخیم‌ تر می ‌‌شود اما یک اشتباه و فرض غلط در این مورد است. شیو کردن نمی‌ تواند ضخامت یا سرعت رشد موهای صورت را تغییر دهد.چه باور کنید و چه نکنید ، شیو کردن در بین خانم‌ ها هم جزء رایج ترین روش ها محسوب می شود.

اگر می‌ خواهید شیو کردن را در پیش بگیرید، بهتر است آن را در حمام یا سریعاً بعد از حمام انجام دهید. بخار داخل حمام به نرم شدن مو ها و راحت تر حرکت کردن تیغ روی صورت کمک می کند.

موچین

استفاده از قیچی همراه با موچین برای برداشتن مو های صورت یک روش راحت می باشد اما حتماً باید بدانید که چگونه موچین را در دست بگیرید. برداشتن مو ها با نوک موچین یک روش برای گمراه کردن موها می باشد و ممکن است زمان طولانی برای انجام این کار نیاز داشته باشید.

برای استفاده از موچین با دقت بالا راهکار های زیر را در پیش بگیرید:

 • صورت خود را با آب گرم بشویید و سپس خشک کنید. با این کار صورت تان نرم می‌ شود.
 • سپس موچین را با الکل ضد عفونی کنید.
 • اول تصمیم بگیرید که می خواهید کدام قسمت از صورت تان را اصلاح کنید. به یاد داشته باشید که باید دانه دانه هر مو را با موچین بردارید. بنابراین باید زمان کافی برای انجام این کار داشته باشید.
 • قسمتی را که می خواهید موی آن را با موچین بردارید، به مقدار کمی بکشید.
 • سپس با یک حرکت نرم و سریع مو را بردارید. باید مو را در جهتی بردارید که رشد کرده است.
 • سپس موچین را دوباره با الکل ضد عفونی کنید و سر جایش بگذارید.

اگر درد بعد از استفاده از موچین بسیار شدید بود، آن قسمت را مالش دهید. این اقدام باعث کاهش قرمزی و از بین بردن التهاب می‌ شود.

وکس کردن

بیشتر افراد وکس کردن را یک روش دردناک می دانند اما وکس داغ ممکن است احساس نرمی به پوست شما بدهد. همچنین یک راه مناسب برای تمیز کردن ابرو ها می باشد که باید مهارت و دقت بالایی در انجام این کار داشته باشید.

افراد می‌ توانند از چوب های مخصوص برای اعمال وکس روی صورت استفاده کنند. پیشنهاد می کنیم که حتما دستگاه‌ های گرم‌ کننده وکس را خریداری کنید تا وسط کار، وکس سرد و سفت نشود. حتماً این کار را با دقت انجام دهید. به یاد داشته باشید که این وکس داغ است و نباید به قسمت های اطراف چشم شما برخورد داشته باشد. علاوه بر آن موی صورت موی حساس تری از قسمت هایی مثل بازو یا ساق پا است.

صورت تان را وکس کنید:

 • برای وکس کردن صورت ، دست ها و صورت تان را بشویید. حتی می توانید صورت را لایه برداری ملایم انجام دهید.
 • پوست صورت را با دست تان بگیرید و کمی آن را با ملایمت بکشید.
 • سپس وکس را با استفاده از چوب مخصوص به صورت بزنید.
 • صورت را به یک سمت بکشید و از سمت دیگر وکس را از روی آن بردارید.

وکس کردن صورت می تواند عاملی برای ایجاد آکنه یا باقی‌ ماندن بعضی از مو های زیر پوستی شود و اگر این اتفاق افتاد، بهتر است این روش را تکرار نکنید.

بند انداختن

بند انداختن یک روش قابل اعتماد و جایگزین مناسب برای وکس و استفاده از موچین است. همچنین یک راه عالی برای شکل دادن به ابرو ها بدون استفاده از مواد شیمیایی سخت می باشد. همه چیزی که نیاز دارید، یک بند و مهارت و تسلط شما به این کار است.

بند انداختن فرآیندی است که مو های صورت از طریق کشیده شدن بند روی پوست از ریشه کنده می شود. این روش می‌ تواند نتایج طولانی مدت تری نسبت به شیو یا وکس داشته باشد و حساسیت کم تری را ایجاد کند. البته فرد باید به اندازه کافی مهارت بند انداختن را داشته باشد. پس باید به یک فرد متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

3 وسیله آرایشی پرکاربرد صورت:

اپی لیدی

اپی لیدی یک روش کم تر شناخته شده است اما می تواند موهای صورت را تا یک ماه از روی صورت شما پاکسازی کند. این دستگاه ها می توانند به ابرو های شما هم شکل بدهند و مو های روی چانه را هم بردارند. مو زدایی از طریق یک دستگاه انجام می‌ شود. استفاده از این دستگاه یک راه سریع است و معمولاً نتایج خوبی را ایجاد می‌ کند. اپیلاتور یا اپلیدی در سایز های مختلفی در دسترس قرار می‌ گیرد. بنابراین حتماً برای برداشتن مو ها طراحی شده است.

برای استفاده از اپیلیدی:

 • حتماً یک ناحیه کوچک را تست کنید و اگر هیچ قرمزی ایجاد نشد، این کار را ادامه دهید.
 • دستگاه را در زاویه ۹۰ درجه بگیرید.
 • کمی پوست مورد نظر را بکشید و سپس دستگاه را به صورت نزدیک کنید تا مو ها را بر دارد.
 • به آرامی دستگاه را روی صورت تان حرکت دهید.

اپیلاتور یا اپلیدی ها می توانند عاملی برای ایجاد درد و ناراحتی باشند‌. اگر هر گونه ورم را احساس کردید، مقداری یخ روی ناحیه مورد نظر بزنید تا التهاب کاهش پیدا کند.

دستگاه‌ های مخصوص برداشتن مو بر پایه نور

بعضی از افراد ترجیح می‌ دهند که از دستگاه‌ های برداشتن موی صورت استفاده کنند . این دستگاه ها امنیت کافی روی پوست صورت دارند و نتایج خوبی را ایجاد می کنند. می توانید از آن ها در زیر قسمت گونه استفاده کنید. یعنی با استفاده از آن می توانید موهایتان را تمیز کنید اما قطعاً برای پشت لب و چانه شما معجزه می کند.

دستگاه های مخصوص برداشتن موی صورت معمولاً از این تکنولوژی بر پایه نور استفاده می‌ کند که به آن نور پالس خانه ای یا HPL می‌ گویند که هم امنیت دارد و هم سرعت خوبی خواهد داشت.

 • برای استفاده از این دستگاه ها در منزل ناحیه ای که می‌ خواهید  از این دستگاه استفاده کنید را از قبل شیوه کنید.
 • از کم ترین سطح انرژی استفاده کنید و آن را روی سطح پوست امتحان کنید.
 • با فشار وارد کردن و نگهداشتن این دستگاه کم کم یک نور از آن بیرون می آید و به آرامی آن را روی محل مورد نظر بکشید.
 • بعضی از دستگاه ها خودشان در قسمت های مورد نظر در برخورد با پوست سنسور یا نور خاصی را بیرون می دهند.
 • از این دستگاه  هر دو هفته یک بار استفاده کنید. چهار الی پنج جلسه این کار را انجام دهید. بعد از چند جلسه مو های شما نازک می‌ شوند و چرخه رشد آهسته می شود . اگر از نتایج راضی بودید، می توانید یک ماه دیگر هم دوباره در صورت نیاز این روش را تکرار کنید.
 • برای برداشتن کامل موها ممکن است شش ماه زمان نیاز داشته باشید تا بتوانید نتایج قطعی را ببینید که فولیکول های میلیونی روی بدن شما کم کم ناپدید شوند.

word image 298

ابرو ها

در چند سال اخیر وکس کردن ابرو در بین افراد بیش از همیشه گسترش پیدا کرده و یک روش با قیمت معمولی محسوب می‌ شود که می‌ توانید آن را در خانه هم انجام دهید.

فقط باید مراحل زیر را برای وکس کردن ابرو های خودتان دنبال کنید:

 • لوازم مورد نیاز را جمع آوری کنید که معمولاً شامل وکس، چوب مخصوص وکس، قیچی و مقداری پنبه تمیز می باشد.
 • صورت خود را با آب گرم بشویید .
 • این اقدام باعث باز شدن فولیکول های مو می شود و راحت داخل وکس می آید.
 • قسمت هایی که می خواهید وکس کنید را علامت بزنید.
 • این کار باعث می شود که موی خیلی زیاد یا بیش از حد برندارید.
 • سپس پس از دستورالعمل های گفته، وکس را داغ کنید.
 • با استفاده از چوب مخصوص، آن را روی محل مورد نظر در جهت رویش مو اعمال کنید.
 • وکس را فقط باید برای بالا و بین ابرو استفاده کنید.
 • هرگز برای برداشتن کل موهای ابرو از وکس استفاده نکنید.
 • پارچه‌ ای که برای برداشتن وکس استفاده می‌ کنید، را فشار دهید و محکم بکشید. چند ثانیه صبر کنید و این حرکت را سریع انجام دهید .
 • دوباره برای قسمت دیگر ابرو یا بین ابرو این روش ها را تکرار کنید.

هر کاری که مربوط به چشمان شما می باشد، نیاز به دقت بسیار زیادی دارد.  هرگز اطراف چشم را بیش از حد نکشید، زیرا باعث ایجاد درد خواهد شد.

برای یک ظاهر جدید آماده اید؟

اگر به دنبال یک ظاهر جدید هستید ، این روش ها به شما کمک می‌ کند که پوست نرمی روی صورت خود ایجاد کنید و احساس بسیار خوبی داشته باشید. همچنین می‌ توانید نتایج خوبی را با کم ترین هزینه بگیرید.

برای وکس کردن یک روتین منظم را ایجاد کنید. بند انداختن و وکس کردن هرگز ایده بدی نیست، فقط باید مطمئن باشید که این کار را درست انجام می دهید. برای بهترین نتیجه می توانید روش های مختلف را امتحان کنید و هر کدام را که بهتر و راحت‌تر یافتید ادامه دهید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا