سایر هنرهای مهم

آموزش تصویری نحوه پرورش گیاهان دارویی در آپارتمان بصورت اصولی

چرب زبان

چگونه یک مدیریت ساده برای پرورش گیاهان آپارتمانی در منزل داشته باشیم؟ در اینجا ما نکات ساده و مفیدی برایتان آورده ایم. گیاهان دارویی نعمت مادر طبیعت هستند. این گیاهان نه تنها موجب درمان مسائل ذهنی، فیزیکی انسان میشوند بلکه در در انواع محصولات ارگانیک هم استفاده میشوند. این گیاهان رشد سریعی دارند. در زیر نکاتی ساده و قابل مدیریت برای اینگونه گیاهان را مشاهده میکنید:

از کوچک شروع کنید

word image 112

تمرکز برروی کیفیت و نه کمیت یکی از اصول باغداری است که مناسب با نگهداری گیاهان است. با یک یا دو گیاه شروع کنید و به رشد و پرورش و روشهای محافظت از آنها طبق اصول باغداری دقت کنید. وقتی اولین گیاهان شکوفه میزنند، گیاهان بیشتری در باغ خواهید داشت. رویکرد آرام و پیوسته باعث حس الهام بخش و تجدید انرژی، بخصوص در اوایل آن میشود.

روی طراحی باغ تمرکز کنید

word image 113

طراحی هر باغ گیاهی دارویی یک نقش اصلی در ارزیابی و رشد گیاهان مختلف دارد. در حالیکه گیاهانی مانند یارو و والرین وقتی در بستر گل کاشته شوند، زیباتر به نظر میرسند. بجای کاشتن گیاهان مختلف بصورت تصادفی، سعی کنید که خانواده گیاهان و ارتباط آنها با هم را متوجه شوید. اینکار موجب ایجاد ظاهر بهتر نمیشود اما باعث تولید محصول بیشتر میشود.

 


لذت باغبانی

توی این پک فوق العاده،لذت باغبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! لذت باغبانی رو سریع یاد بگیر گلخونه خودتو راه بنداز یا حتی پول در بیار!


 

حتما بخوانید: چطور یک گلخانه ساده در منزل یا آپارتمان احداث کنیم؟

سطح مواد مغذی خاک را مرتبا اندازه گیری کنید

word image 114

داشتن چکاپ دوره ای درمورد کیفیت خاک باید مرتبا بدون در نظر گرفتن کاشت انجام شود. از آنجایی که خاک اساسی ترین پایه برای فراهم کردن موادمغذی برای دانه و گیاه است، باید در آزمایشگاههای معتبر جهت چک کردن هرگونه نقص، کنترل شود. برای کود دهی به گیاهان دارویی بجای کودهای شیمیایی از کودهای طبیعی ارگانیک استفاده کنید.

بجای نهال از بذر-دانه- استفاده کنید

word image 115

باغ های گیاهی را میتوان با استفاده از گیاهان مختلف و گیاهان دارویی را میتوان با استفاده از بذر و یا نهال کاشت. استفاده از بذر اقتصادی تر است و میتوان به درک مفهوم مراقبت و پرورش مورد نیاز برای حفظ یک گیاه به مدت طولانی، استفاده کرد. باغبانی یک فعالیت نیست بلکه شیوه ای از زندگی است. پس به تمام جنبه های باغبانی توجه کنید.

کشت گلدانی انجام دهید

word image 116

حتما بخوانید: انواع سبزیجات گلخانه ای پرسود و آسان برای پرورش دادن کدامند؟

بعضی از باغداران استفاده از گلدان را برای گیاهان دارویی توصیه نمیکنند. در حقیقت بعضی از گیاهان به محیط بزرگتری نسبت به گلدان برای رشد و پرورش نیاز دارند. مزیت استفاده از گلدان برای گیاهان دارویی این است که میتوان آنها را خارج از محل باغ، در قسمت های مختلف خانه مثلا آشپزخانه یا اتاق خواب قرار داد. پس کاشت در گلدان میتواند ایده ی خوبی باشد اما بعضی از گیاهان را نمیتوان در گلدان قرار داد و باید در باغ کاشت.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا