تقویت هوش، حافظه و خلاقیت

ویژگی های ذهن خلاق، 7 ویژگی مشترک افراد خلاق

چرب زبان

آیا تا به حال پیش خودتان فکر کرده اید که چه عواملی باید می شوند یک فرد خلاق شود؟ چه چیزی افراد خلاق را از دیگران متمایز می کند؟ شما چطور می توانید این ویژگی ها را در خودتان پرورش بدهید؟

خلاقیت، شما را به چالش می کشد، به شما انرژی می دهد و اجازه می دهد تا به حداکثر توانایی های خودتان برسید. خبر خوب اینجاست که اگر دلتان بخواهید می توانید خلاقیت ذاتی تان را پرورش و توسعه بدهید. ما در ای مطلب 7 ویژگی مشترک افراد خلاق را بیان می کنیم.

 14 گام ساده برای تقویت قدرت مغز تا 120 درصد (تحقیقات جدید)

7 ویژگی افراد خلاق

1- افراد خلاق معمولا انرژی بالایی دارند و برای مدت طولانی روی پروژه خودشان متمرکز می مانند.آنها حتی اگر از استودیود، کامپیوتر یا محل کارشان دور باشند باز هم فکرشان درگیر کار خلاقانه شان است.

 


تقویت حافظه

توی این پک فوق العاده،تقویت حافظه رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! ترفندهایی که بهت کمک می کنن مغزت رو کامل در اختیار داشته باشی!


 

2- افراد خلاق اغلب اوقات انسان های باهوشی هستند؛ اما اینطور فکر نمی کنند که همه چیز را می دانند. اتفاقا برعکس این مساله صادق است، یعنی افراد خلاق همیشه احساس کنجکاوی و تعجبشان را نسبت به جهان پیرامون خودشان حفظ می کنند.

3- افراد خلاق مثل هنرمندان و نویسندگان معمولی رفتار نمی کنند. معمولا یک هنرمند ساعتها روی پروژه اش کار می کند و ممکن است بعد از مدتی خسته شود؛ اما کسانی که خلاق هستند به صورت مداوم و پیگیر روی کارشان تمرکز می کنند و خستگی ناپذیرند.

4- تحقیقات نشان می دهد که افراد خلاق اغلب اوقات ویژگی های درونگرایی و برونگرایی را با هم ترکیب می کنند. با اینکه معمولا دیگران سعی می کنند یا برونگرا باشند یا درونگرا؛ افراد خلاق هر دوی این ویژگی ها را با هم ترکیب می کنند. این قبیل افراد از تعاملات اجتماعی مختلفشان ایده می گیرند و آنها را در کارهایشان بروز می دهند.

5- خلاق ها بسیار استقبال پذیر و حساس هستند. آغوش افراد خلاق به روی تمام احتمالات جهان پیرامونشان باز است. حساسیت در هنر ضروری است اما در عین حال می تواند مثل یک شمشیر دو لبه عمل کند و هنرمند را در معرض طرد و انتقاد قرار بدهد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6- تحقیقات نشان می دهد که افراد خلاق نسبت به قبول کلیشه های موجود مقاومت می کنند و خواستار تغییر هستند. این افراد از همه ویژگی های زنانه و مردانه استقبال می کنند و نقاط قوت آنها را در آثارشان به کار می گیرند.

7- خلاقیت مبتنی بر تخیل و رویا پردازی است و افراد خلاق معمولا خیال پردازهای خوبی هستند. افراد خلاق با دیدن هر چیزی احتمالات مختلف را در نظر می گیرند و از خودشان می پرسند “چه می شود اگر..”. البته آنها فقط به این پرسش بسنده نمی کنند و در مرحله بعد ایده ای که به ذهنشان رسیده را عملی می کنند.

روش افزایش خلاقیت در هرسنی با 13 گام ساده (علمی و ثابت شده)

راهکارهای داشتن ذهن خلاق (اینفوگرافی)

راهکارهای داشتن ذهن خلاق (اینفوگرافی)

ویدیوی زیر

 

تفکر خلاق برای حل مسائل به روشی مبتکرانه در دنیای واقعی جزو ضروریات محسوب می شود.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا