آموزش جوشکاری و نجاری (تصویری)

مهارت های اساسی کار با چوب که همه نجاران باید بدانند! (اصول نجاری)

چرب زبان

در این نوشته، یک سری مهارت های اساسی کار با چوب را برای همه شما که نجار هستید یا قرار است نجاری را یاد بگیرید، بصورت تصویری آموزش می دهیم.

توسط Erin Freuchtel 
در این آموزش، اصول اولیه کار با اره نواری را یاد خواهید گرفت. اصول زیر پوشش ساده، حفاری و تکنیک های سنگزنی برای پروژه های اصلی چوب است. با استفاده از دانش و مقداری تمرین در مورد این مهارت های کار با چوب، شما باید قادر به ایجاد اقلام با کیفیت خودتان باشید .

ابزارهای لازم برای شروعwoodworking basics supplies

• عینک ایمنی
• چوب
• رول یا اره پیچک
• تیغه های اره
• مداد
• مته دستی یا مته پرس
• مته حفاری
• کاغذ صافی

 


کابینت

توی این پک فوق العاده، کابینت سازی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! کابینت سازی و نجاری رو سریع یاد بگیر و حسابی پول دربیار! 


 

ایمنی

• هنگام کار با ابزار قدرت مانند اره بسیار مهم است که همیشه عینک های ایمنی را استفاده کنید.
• اطمینان حاصل کنید که شما به طور کامل در حال تمرکز بر روی کار در دست به عنوان مثال اره و دیگر ابزار هستید که می تواند آسیب بسیار جدی را به سرعت وارد کنند!

انتخاب چوب مناسب

در هر پروژه ساخت و ساز، مهم است که کار با تامین منابع با کیفیت خوب که بدون نقص هستند، شروع شود.
• اگر می خواهید طرح نهایی خود را نقاشی کنید، توجه ویژه ای به رنگ چوب داشته باشید. باس، آسفن و درجه مبلمان، انتخاب های شگفت انگیز به دلیل رنگ خنثی و سختی متوسط ​​آنهاست.
• از نقص هایی مانند گره ها، انحراف، ترک، خرد شدن، یا آسیب دیدگی در برابر آب جلوگیری کنید.
• اندازه مناسب چوب برای پروژه خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که معمولا ابعاد داده شده به یک اندازه خاص از چوب (به عنوان مثال 2 × 4، 1 × 2)، اندازه چوب در هنگام برش خشن است. هنگامی که برش چوب تمام شد، در واقع کمی کوچکتر از اندازه ذکر شده است.

wood working basics wood selection
ابزارها

• برای این آموزش ما فرض می کنیم که شما از یک اره حفاری یا اره لولایی استفاده خواهید کرد. با این حال، تمام عکس های موجود در این آموزش ویژگی اره حفاری را دارند.
• ما توصیه می کنیم از یک مته پرس استفاده کنید، زیرا سوراخ هایی که در یک پرس ایجاد می شود، دقیق تر از آنهایی است که با یک مته دستی ساخته شده اند، اما هر دو روش کار خواهند کرد.

1- برش صاف را انجام دهید

گام1

با استفاده از یک مداد، بر روی قطعه ای از چوب که برش می دهید، یک خط مستقیم بکشید. شما همچنین می توانید خطوط برش PDF از پروژه خودتان را چاپ کنید و آن را به منظور تمرین چوب با استفاده از نوار بسته بندی ثابت کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

woodworking basics line 1
گام 2

تیغه اره را با لبه چوب تا جایی که برش را شروع می کنید همراستا قرار دهید. توجه داشته باشید که اکثر اره ها یک خط کاملا راست را برش نمی دهند (به طور معمول آنها کمی به سمت راست حرکت می کنند) و شما باید کمی زاویه چوب خود را برای رسیدن به یک برش مستقیم کج کنید.

woodworking basics line 2 مرحله 3

هنگامی که چوب را در جای خود قرار دادید، اره را روشن کنید و به آرامی شروع به برش روی خط کنید.همانطور که برش را انجام می دهید، ممکن است مجبور شوید تنظیمات کوچک را به زاویه ای که چوب را نگه داشته اید، انجام دهید. مراقب باشید که چوب را برخلاف تیغه اره نچرخانید، فقط یک فشار ملایم بر روی چوب بگذارید تا از میان آن اره عبور کند.
چوب باید بصورتی پایدار و محکم نگه داشته شود تا بر روی عرشه اره نچرخد. پس از برش کامل، اره را خاموش کنید تا از هر حادثه ای جلوگیری شود.

woodworking basics line 4
2- یک برش منحنی ایجاد کنید

مرحله 1

با استفاده از یک مداد، خطی خمیده و موجدار را بر روی قطعه ای از چوب که برش می دهید، طراحی کنید. منحنی های آرام آسانتر از منحنی های تنگ تر برش داده می شوند.
woodworking basics wavy 1

گام 2

تیغه اره را با لبه چوب جایی که برش را شروع می کنید همراستا قرار دهید. شما می خواهید برش خود را با زاویه کمی به سمت بالای منحنی اول شروع کنید.

woodworking basics wavy 2
مرحله 3

هنگامی که چوب را در جای خود قرار دادید، اره را روشن کنید و به آرامی شروع به برش روی خط کنید. اطمینان حاصل کنید که چوب را برخلاف تیغه اره فشار ندهید، فقط یک فشار ملایم بر روی چوب بگذارید تا اره از میان آن عبور کند. چوب فقط باید کاملا محکم نگه داشته شود به صورتیکه بر روی عرشه اره به چرخش در نیاید.
woodworking basics wavy 3

مرحله 4

همانطور که شما برش منحنی را انجام می دهید، باید چوب را به آرامی در یک حرکت پیوسته حرکت دهید که حرکات انحنای خطی را که برش می دهید، شبیه سازی کند. این فرآیند نیاز به کمی تمرین دارد تا کامل انجام شود. هنگامی که شما احساس می کنید در کار برش موج ها حرفه ای شدید، به سمت موج ها و منحنی های قابل توجه تری حرکت کنید. برای جلوگیری از هر حادثه، به یاد داشته باشید که در پایان کار، اره را خاموش کنید.

woodworking basics wavy 4 نمایی از داخل یک کارگاه نجاری

3- چرخش های تیز را برش دهید

مرحله 1

با استفاده از یک مداد، چرخش تند را با یک حلقه در خارج از گوشه قطعه چوب که برش می دهید، طراحی کنید.

woodworking basics turn 1
گام 2

تیغه اره را با لبه چوب در جایی که برش را شروع می کنید همراستا کنید. اطمینان حاصل کنید که چوب شما کمی نسبت به زاویه برش زاویه دارد.

woodworking basics turn 2 مرحله 3

هنگامی که چوب خود را در جای خود قرار دهید، چرخ دنده را روشن کنید و به آرامی شروع به برش روی خط کنید. همانطور که برش را انجام می دهید، زاویه چوب را به آرامی تنظیم کنید تا برش از دستورالعمل پیروی کند.
مقدار قابل توجهی فشار را روی چوب بگذارید تا آن از میان اره عبور کند. چوب فقط باید به طور محکم نگه داشته شود تا از عرشه اره بیرون نزند.

woodworking basics turn 3
مرحله 4

همچنان برش را به سمت حلقه ادامه دهید. حلقه باعث می شود تیغه تان را به اطراف بگردانید وقسمت دیگری از گوشه را برش دهید. این تکنیک باعث می شود که تیغه از سوزاندن چوب در تنگ ترین قسمت چرخش جلوگیری کند و باعث می شود که نوک تیز ظاهر شود. پس از برش کامل، اره را خاموش کنید تا از بروز هر حادثه ای جلوگیری شود.

woodworking basics turn 4
4- چگونه یک گودال را حفاری کنید

مرحله 1

مته مناسب برای پروژه را انتخاب کنید و سپس محل مورد نظر را که می خواهید گودال باشد را مشخص کنید.

woodworking basics drill 1

گام 2

چوب را در موقعیتی قرار دهید تا کمی مته حفاری با چوب در جای مناسب تماس بگیرد.با پایین آوردن مته حفاری جایگاه را تا زمانی که تقریبا با چوب در تماس باشد، بررسی کنید. اگر چوب درست در جایش قرار نگرفته،آن را دوباره تنظیم کنید.
woodworking basics drill 2

  مرحله 3

مته حفاری را برای چوب استفاده کنید تا زمانی که از میان چوب عبور کند. اگر چوب به خصوص سخت یا ضخیم است، آن را از گودال بخشی از طریق روند حفاری بیرون بیاورید تا هر چوبی را که در مته ساخته شده است پراکنده شود.

woodworking basics drill 3
5- کار خود را به آرامی انجام دهید

مرحله 1

ریگ مناسب سمباده را انتخاب کنید. ریگ متوسط ​​معمولا نقطه شروع خوبی برای اکثر پروژه هاست.

woodworking basics sanding 1
گام 2

در حرکات طولانی مستقیم، سنباده زدن پروژه خود را شروع کنید. حتما توجه ویژه ای به لبه ها و گوشه ها داشته باشید. سعی کنید همیشه با دانه چوب سنباده بزنید تا هیچ علامتی بر روی دانه باقی نماند. تا زمانی که به صاف بودن مورد نظر دست یابید، اگر لازم است با یک گره ظریف از کاغذ سنباده این کار را کنید.

woodworking basics sanding 2   تمرین کنید

در این درس پنج اصل مهم چوبکاری را یاد گرفته اید. برش خطوط مستقیم و منحنی، چرخاندن گوشه های تیز، سنباده زنی و حفاری برای هر پروژه چوبکاری با اره حفاری یا اره برش. این مهارت ها برای ساخت مبلمان چوبی ساده، دکور خانه و یا حتی اسباب بازی های چوبی عالی هستند.
C:\Users\SAJAD\Downloads\Telegram Desktop\woodworking-basics-final-product2.jpg
فقط با کمی تمرین و خلاقیت، شما در راه خود برای انجام پروژه های چوبکاری با کیفیت خواهید بود. حتما اگر مشکلی در انجام این تمرین های مفید نجاری دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. درود . آموزش ،،انواع چوب وکاربردآنها(۱۸چوب رایج ) برای من بسیارمفید وازنظرفنی و تحقیقی عالی بود .
    سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا