ریپورتاژ آگهی

بهترین روش برای تهیه گلاب دو آتیشه

چرب زبان

امروزه از انواع مختلف گیاهان جهت تهیه عرقیات استفاده می‌شود که در این میان گلاب یکی از محبوب ترین گزینه ها می‌باشد. گلاب از تقطیر برگ گل به دست آمده و به طور معمول برای دو آتیشه شدن آن از دو مرحله استفاده می‌شود که به جای آب با گلاب جهت غلظت بیشتر تقطیر صورت می‌گیرد. استفاده از این روش عیار گلاب را بالا برده و بوی مطبوعی از خود برجای می‌گذارد.

گلاب دو آتیشه

طرز تهیه گلاب دو آتیشه و یا سنگین

جهت تهیه گلاب دو آتیشه باید مراحل گوناگونی را پشت سر گذاشت که این مراحل عبارتند از…

آماده سازی دستگاه تقطیر

چنانچه قصد دارید در خانه گلاب با کیفیت تهیه کنید نیاز به دستگاه گلاب گیر خانگی دارید. بهتر است در این راستا دستگاهی را خریداری کنید که مجهز به خنک کننده و کندانسور باشد در یک چنین شرایط پس از آماده سازی گلاب، عرق به دست آماده توسط دستگاه خنک می‌شود و برای تقطیر آن نیازی به یخ و یا آب سرد نیست. توصیه می‌شود قبل از شروع به کار مخزن دستگاه را به خوبی ضدعفونی کنید تا پاکسازی لازم صورت گیرد.

تهیه و آماده کردن گلبرگ های گل محمدی

در این مرحله گلبرگ ها را از هم جدا سازید و به آرامی بدون اینکه له شدگی در آنها به وجود بیاید بشویید تا در صورت وجود گرد و خاک و … به خوبی تمیز شود. پس از شستشو آنها را در داخل سبد تمیز قرار دهید تا برای تهیه گلاب معمولی آماده باشند.

ایجاد گلاب معمولی

در این مرحله عملا کار گلاب گیری آغاز می‌شود، در ابتدای کار گل ها را در داخل مخزن دستگاه گلاب گیر قرار دهید وبا در نظر گرفتن مقدار گل ها مخزن را با آب پر کنید. هر چقدر میزان آب اضافه شده به مخزن بیشتر باشد از کیفیت گلاب به دست آمده کاسته خواهد شد و غلظت آن پایین خواهد آمد.

بدین ترتیب درب مخزن را گذاشته و آن را روی شعله قرار دهید و با متصل کردن کندانسور به مخزن آن را به برق شهری وصل کنید و یک ظرف در زیر خروجی گلاب قرار دهید تا گلاب به دست آمده به داخل آن بریزد.

تهیه گلاب دو آتیشه در خانه

گلاب معمولی که در مرحله پیشین به دست آمد در این قسمت به گلاب دو آتیشه تبدیل خواهد شد بنابراین مقداری گل را در داخل مخزن دستگاه عرق گیر بریزید که می‌توانید با مشاهده قیمت دستگاه های عرق گیری صنعتی بهترین انتخاب را در زمینه کاری خود داشته باشید. در این مرحله به جای ریختن آب بر روی گلبرگ ها گلاب معمولی تهیه شده را در داخل مخزن بریزید بدین منوال گل و گلاب باهم تقطیر می‌شوند و شما می‌توانید برای مصارف گوناگون از آن استفاده کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

جمع بندی

در این نوشته به صورت گام به گام به نحوه تولید و تهیه گلاب دو آتیشه پرداختیم تا به آسانی با استفاده از عرق گیرهای صنعتی گلاب هایی با عیار بالا به دست آورید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا