آموزش عروسک سازی (تصویری)

آموزش ساخت عروسک با دامن گل گلی زیبا و ساده 

چرب زبان

برای ساخت این عروسک به پارچه طرح دار، پارچه نخی رنگ بدن (صورتی یا کرمی ملایم)، کمی نمد برای موی عروسک و الگو نیاز دارید.

word image 703

همچنین به الیاف، سوزن ته گرد، نخ همرنگ پارچه، قیچی، کمی نخ گلدوزی برای چشم و دهان عروسک، سوزن و چرخ‌خیاطی نیاز دارید.

word image 704

برش پارچه:

از روی الگوی عروسک و با پارچهٔ رنگ بدن،۴ تکه دست،۴ تکه پا و ۲ تکه سر آماده کنید. با پارچهٔ طرح دار ۲ تکه بدن و ۱ تکه جیب آماده کنید. با پارچهٔ طرح دار دیگری یک مستطیل ۲۰x۵۰ سانتی‌متر برای دامن عروسک تهیه کنید.

 


عروسک سازی

توی این پک فوق العاده، عروسک سازی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! عروسک سازی رو سریع یاد بگیر، همه رو انگشت به دهان کن یا اصلا با هنرت پول در بیار!


 

word image 705

دوخت پارچه:

پارچه‌ای که به ابعاد ۲۰x۵۰ بریده بودید را بردادید و ضلع‌های ۲۰ سانتی را به هم بدوزید تا شکل دامن ایجاد شود. سپس بالا و پایین دامن را لبه‌دوزی کنید؛ پایین دامن را دو و نیم سانت و بالای دامن را یک سانتی‌متر به داخل تا کنید و بدوزید.

word image 706

حالا پاکت را روی دامن بدوزید. برای زیباتر شدن کار می‌توانید روی پاکت، طرح‌های مختلفی بدوزید. در این عروسک از طرح دندان استفاده‌شده است.

word image 707

حالا وقت جمع‌کردن دامن است. به کمک نخ و سوزن بالای دامن را شل کوک بزنید. حواستان باشد که از نخ بلند استفاده کنید، چون در ادامه به کمک همین نخ، بدن عروسک را اضافه خواهید کرد. فعلاً دامن را کنار بگذارید.

word image 708

روش ساخت عروسک ماهی رنگی جذاب برای کودکان ۱ تا 5 ساله

آموزش گام به گام ساخت عروسک جوجه فانتزی ساده و زیبا

حالا تک‌های دست، پا و سر عروسک را دوبه‌دو به هم بدوزید. قسمت بالایی را باز نگه‌دارید. سپس آنها را برگردانید. برای اینکه دست‌ و پاهای دوخته‌شده کامل برگردند، می‌توانید از یک نی کمک بگیرید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

word image 709

حالا آنها را خوب با پنبه پر کنید.

word image 710

دست‌ها را به بدن عروسک بدوزید و نیم سانتی‌متری درز نگه‌دارید. حالا پارچه را برگردانید و پاهای عروسک را داخل بدن عروسک قرار دهید و پاهای عروسک را با گره دندان‌موشی بدوزید.

word image 711

حالا پهلوی عروسک را با سنجاق ته گرد صاف نگه‌دارید، سپس به یکدیگر بدوزید و یک سانت درز نگه‌دارید. همین کار را در پهلوی دیگر عروسک تکرار کنید.

word image 712

حالا اول دست‌ها و سپس پا و بدن عروسک را برگردانید و سپس عروسک را پر کنید.

word image 713

گردن عروسک را نیم سانت داخل بدن عروسک کنید و با سنجاق محکم کنید. سپس با گره نردبانی آن را به بدن عروسک بدوزید.

word image 714

دامن عروسک را با نخ اضافی دامن به بدن عروسک بدوزید. اندازهٔ کمر دامن را با شل یا سفت کردن کوک تنظیم کنید. سپس از چند جا دامن را به بدن عروسک بدوزید تا محکم شود.

word image 715

از روی الگو، موی عروسک را با نمد آماده کنید. قسمت‌های بالایی مو را به یکدیگر بدوزید.

word image 716

سپس موی عروسک را به سر عروسک بدوزید.

word image 717

با سنجاق ته گرد محل قرارگیری چشم‌ها را مشخص کنید و سپس چشم‌ها را گلدوزی کنید. حالا لب عروسک را بدوزید.

روش ساخت یک عروسک خرس برای کودکان 2-7 ساله

روش ساخت عروسک لاک پشت رنگی با پنبه و پارچه ساده

word image 718

عروسکتان آماده است.

سایر آموزشهای عروسک سازی ما

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا