مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

بهترین روش خشک کردن لباس های شسته شده (در داخل خانه)

چرب زبان

زمانی را تصور کنید که لباس های شما خیس هستند و نیاز به خشک کردن دارند‌. قطعاً هدف شما این است که آب را به سرعت از روی پارچه این لباس ها خارج کنید و برای این کار هر روشی را امتحان می کنید، مثل اعمال گرما ، تکان دادن لباس ها، پهن کردن آن ها روی طناب ، فشار دادن و غیره.

بعضی از افراد سعی می‌ کنند با اتو کشیدن یا سشوار و بخار حاصل از گرمای این لوازم، لباس‌ها را خشک کنند. قبل از این که اقدام به انجام هر کاری برای خشک کردن لباس کنید، باید آب اضافی لباس را بگیرید و این گونه پروسه خشک کردن لباس سریع تر انجام می شود. بعد از آن برای آشنایی با راهکارهای بیشتر این قسمت از نمناک را مطالعه کنید.

روش 1 از 3: خارج کردن آب اضافه لباس

از چرخش با سرعت بالای ماشین لباسشویی استفاده کنید

1-از چرخش با سرعت بالای ماشین لباسشویی استفاده کنید: اگر از ماشین لباسشویی استفاده می کنید، می توانید لباس ها را از طریق آن تا حدی خشک کنید. به این صورت که آن را روی دور تند قرار دهید تا آب اضافی لباس ها گرفته شوند. هر چقدر انرژی چرخشی بیشتر باشد، میزان بیشتری از لباس‌ ها خشک خواهد شد.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

خودتان به صورت دستی آب لباس‌ها را بگیرید تا زودتر خشک شوند

2-خودتان به صورت دستی آب لباس‌ها را بگیرید تا زودتر خشک شوند: یک لباس را محکم در دستانتان بگیرید و آن را تا جایی که می‌ توانید فشار داده و بپیچانید. به اصطلاح لباس ها را بچلانید. بیش از حد نباید لباس ها را بکشید، زیرا احتمال کش آمدن نخ آن ها وجود دارد.

 • فقط باید آن ها را فشار دهید تا آب اضافی از داخل لباس شما خارج شود. فرقی ندارد که قرار است با چه روشی لباس های خودتان را خشک کنید. هر چه قدر آب بیشتری از آن ها خارج شود، قطعاً پروسه خشک کردن راحت تر و کوتاه تر خواهد بود.

لباس را داخل یک حوله بپیچانید تا آب اضافی را جذب کند

3-لباس را داخل یک حوله بپیچانید تا آب اضافی را جذب کند: یک عدد حوله بزرگ را زیر لباس پهن کنید. سپس لباس مورد نظر را روی آن بیندازید و حال از پایین به صورت رول کردن جمع کنید و تا انتها این کار را انجام دهید.

 • فشار وارد شده به لباس پیچانده شده داخل حوله، آب اضافی را از داخل آن خارج کرده و وارد حوله می کند. اگر با این روش نتوانستید کل آب اضافه را خارج کنید، می توانید بعد از خیس شدن حوله از یک حوله خشک دیگر استفاده کنید.

حتما بخوانید: موثرترین روش خانگی برای از بین بردن لکه چربی کهنه روی لباس

روش 2 از 3: خشک کردن بدون استفاده از دستگاه خشک کن

استفاده از سشوار برای خشک کردن لباس

1-از سشوار استفاده کنید: اگر سشوار دسترسی دارید، می توانید با استفاده از آن سرعت خشک شدن لباس ها را افزایش دهید. اول از همه لباس ها را بچلانید تا آب اضافی آن گرفته شود. سپس آن را روی یک سطح تمیز و خشک پهن کنید. بعد سشوار را روشن کنید و آن را روی تنظیمات گرم و با درجه حرارت بالا قرار دهید. سشوار را تا جایی که می توانید نزدیک لباس نگه دارید و نقطه به نقطه لباس را خشک کنید و اجازه دهید که تمام قسمت های لباس در معرض باد گرم قرار بگیرند.

 • این کار را به آرامی انجام دهید و کل سطح لباس از عقب و جلو را خشک کنید. به آرامی لباس را چرخانده و جیب های آن را بیرون بیاورید، آستین‌ ها را برعکس کنید و تمام قسمت ها را خشک کنید. لباس ها را از داخل خشک کنید. زیرا خشک کردن از بیرون نمی تواند تضمین کند که رطوبت به طور کامل از بین برود.
 • سشوار را مدت زمان طولانی در یک نقطه نگه ندارید، زیرا اگر پارچه لباس بیش از حد داغ شود، امکان آتش سوزی وجود خواهد داشت.

آویزان کردن لباس ها روی بند رخت برای خشک شدن

2-از بند یا طناب برای خشک کردن لباس ها استفاده کنید : به سادگی لباس هایتان را در یک خط روی یک طناب یا بند محکم آویزان کنید و اجازه دهید که در معرض هوا خشک شود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • شاید این سریع ترین کاری باشد که می توانید انجام دهید. البته همیشه کارآمد نخواهد بود.
 • تمام لباس ها باید جداگانه پهن شوند، به این منظور که هیچ لباسی نباید روی لباس دیگر قرار بگیرد. همچنین می‌ توانید آستین ها و جیب ها را بیرون بیاورید و یا لباس را از داخل برعکس کنید تا عمقی تر خشک شوند. می توانید این بند یا طناب را در نزدیک به یک منبع گرمایی نصب کنید. مثلاً چند قدم این طرف تر از شومینه، رادیاتور، بخاری طناب را نصب کنید. البته نباید این لباس ها بیش از حد نزدیک گرما باشند، زیرا احتمال آتش‌ سوزی وجود خواهد داشت.
 • پهن کردن لباس ها کنار پنجره نیز می تواند جریان هوا را به آن ها برساند و آن ها را راحت‌ تر خشک کند.

استفاده از حوله و اتو برای خشک کردن سریع لباس

3-از یک حوله و اتو استفاده کنید: لباس خیس را روی میز اتو پهن کنید. دقیقا مثل زمانی که می خواهید آن ها را اتو بکشید اما با این تفاوت یک عدد حوله نازک روی آن قرار دهید. سپس روی حوله را محکم اتو بکشید و اتو را روی درجه حرارت بالا تنظیم کنید. پس از آن، دو طرف لباس را باید با اتو پرس کنید تا حرارت کامل به همه جای لباس برسد.

 • ترکیب حوله و لباس گرمای بیشتری را به پارچه می رساند. همچنین حوله نیز آب و رطوبت اضافی را به خودش جذب می کند. نباید اتوی داغ را مستقیم روی لباس قرار دهید زیرا باعث کشیده شدن پارچه و آسیب دیدگی می شود و دیگر نمی توانید از آن لباس استفاده کنید.
 • اگر قرار است اتو را روی یک لباس خیس بکشید ، حتماً از حوله استفاده کنید تا یک پوشش محافظتی ایجاد کند .

حتما بخوانید: 36 ترفند تمیزکاری ویژه خانه داری که باید زودتر می دانستید

روش 3 از 3:استفاده از دستگاه خشک کن با حوله

با چند عدد حوله خشک و تمیز لباستان را خشک کنید

1-با چند عدد حوله خشک و تمیز لباستان را خشک کنید: حوله ها می توانند رطوبت اضافی را از لباس خیس شما بگیرند و آن ها را به سرعت خشک کنند. مثلاً می توانید از یک تا پنج عدد حوله استفاده کنید. هرچقدر تعداد حوله هایی که استفاده می کنید بیشتر باشند، لباس ها سریع تر خشک می شوند.

 • زمانی که می خواهید یک یا دو عدد لباس را به سرعت خشک کنید، این روش به شما کمک بسیار زیادی می کند. هر چقدر که تعداد لباس های خیسی که داخل دستگاه قرار می دهید بیشتر باشد، اثر حوله ها کم تر خواهد شد. در نتیجه پروسه خشک شدن بیشتر طول خواهد کشید.

حوله های خشک را همراه با لباس خیس داخل دستگاه خشک کن قرار دهید

2-حوله های خشک را همراه با لباس خیس داخل دستگاه خشک کن قرار دهید: فقط دقت کنید که لباس دیگری اضافه نکنید. 2 یا 3 تکه لباس خیس را اضافه کنید اما هیچ چیز نباید بیش از حد سنگین باشد. لباس هایی که پارچه آن ها از جنس کتان است، سنگین هستند و ممکن است کمی کار را طولانی تر کند. مثلاً می توانید تیشرت های نخی را با این روش خشک کنید تا سریع تر به نتیجه برسید.

دریچه دستگاه خشک کن را تمیز کنید

3-دریچه دستگاه خشک کن را تمیز کنید: زمانی که دریچه دستگاه خشک کن خیسی را به خود جذب می‌ کند ، دیگر نمی‌ تواند به طور موثر هوا را انتقال دهد تا لباس های شما خشک شود. در نتیجه کار سخت می‌ شود و نیاز به انرژی بیشتری برای خشک کردن لباس ها پیدا می کند.

 • بسته به طراحی دستگاه خشک کن، باید دریچه مورد نظر را که معمولاً در قسمت در داخلی دستگاه قرار دارد، بیرون بکشید و قسمت های مسدود شده را تمیز کنید. گاهی اوقات می توانید با یک ناخن آشغال‌ ها را از آن جدا کنید.
 • برای تمیز کردن سریع‌ تر می‌ توانید از جاروبرقی نیز استفاده کنید که سرعت بالاتری هم دارد . زیاد راجع به تمیز کردن در این مرحله حساسیت به خرج ندهید. زمانی که آن را به خوبی تمیز کردید ، لباس را برعکس کنید و سپس این کار را برای پشت لباس هم انجام دهید.

لباس ها را خشک کنید

4-لباس ها را خشک کنید: اکنون که لباس‌ ها و حوله های خود را داخل دستگاه قرار دادید، مطمئن شوید که دستگاه بیش از حد پر از لباس نباشد و فضای کافی برای جریان هوا در آن وجود داشته باشد. سپس دستگاه را روشن کنید و آن را روی تنظیمات گرمای بالا قرار دهید . معمولا این تنظیمات برای دستگاه‌ های مختلف متفاوت است اما معمولاً بیشتر افراد برای لباس های نازک باید از گرمای پایین تر استفاده کنند . اجازه دهید که دستگاه خشک کن شروع به چرخش و کار کند و هر چیز دیگری که لازم است را فراهم کنید.

5- 15 دقیقه یا بیشتر صبر کنید: درب دستگاه خشک کن را باز کنید. لباس ها و حوله ها را بیرون بیاورید. لباس هایی را خارج کنید که کاملاً خشک شده اند. اگر دیدید که هنوز لباس ها به اندازه کافی خشک نیستند، درب دستگاه را ببندید و اجازه دهید که چند دقیقه ای بیشتر کار کنند.

 • صبور باشید: معمولا دستگاه خشک کن مختلف برای خشک کردن، حدود 5 دقیقه با یکدیگر تفاوت زمانی خواهند داشت. اگر 20 دقیقه یا بیشتر طول کشید ، حوله هایی که برای خشک کردن بهتر لباس، داخل دستگاه قرار داده بودید را بیرون بکشید. زیرا مرطوب شدن حوله ها باعث می شود که پروسه خشک کردن لباس ها کمی آهسته تر پیش برود و با خارج کردن آن ها سرعت خشک شدن افزایش خواهد یافت.

در ادامه بخوانید: چگونه گل ها را مدت طولانی تری تازه نگه داریم؟ 4 روش ساده

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا