سایر هنرهای مهم

انرژی درمانی چیست؟ بهترین و موثرترین روش انجام آن به تنهایی

چرب زبان

زمانی که کم آورده اید انرژی درمانی باعث حیات و سرزندگی می شود، اگر بیمار هستید، سلامت را جایگزین می کند و اگر غمگین هستید، باعث مسرت و خوشی می شود. Donna Eden

انرژی درمانی، نیروهایی را بیدار می‌کند که انعطاف‌پذیری، شادی، شور و اشتیاق را به زندگی و سرزندگی بیشتری را برای بدن، ذهن و روح به ارمغان می‌آورد. تعادل انرژی منجر به تعادل شیمیایی بدن می شود، هورمون‌ها را تنظیم می‌کند، کمک می‌کند احساس بهتری داشته باشید و بهتر فکر کنید.

این راه به عنوان مسیر توسعه آینده نامیده شده‌است، اما قدرت می‌دهد که با چالش‌های قرن بیست و یکم سازگار شوید و در آن‌ها رشد کنید. آنطور که در ویکی پدیای فارسی هم میخوانیم: پرانیک درمانی از انرژی‌درمانی یکی از شاخه‌های پزشکی جایگزین است که مرکز ملی پزشکی مکمل و جایگزین ایالات متحده آن را به رسمیت می‌شناسد. روش‌های گوناگون انرژی‌درمانی در فلسفه، رویکرد و ریشه‌شان تفاوت‌های زیادی با هم دارند. مرکز ملی پزشکی مکمل و جایگزین آمریکا انرژی‌درمانی را به دو دسته کلی تقسیم می‌کند. درمان‌هایی که بر اساس نوعی انرژی هستند که به‌طور علمی تأیید نشده‌اند، و درمان‌هایی که برپایه نوع شناخته‌شده‌ای از انرژی مانند انرژی الکترومغناطیسی هستند. در آمریکا، برخی از دستگاه‌های مربوط به انرژی‌درمانی به خاطر تبلیغات کلاه‌بردارانه غیرقانونی اعلام شده‌اند. در حال حاضر درمانگری از طریق انرژی درمانی در ایران نیز ممنوع است.

دقت کنید در حال حاضر (سال 2019) حتی کوچکترین تاثیر انرژی درمانی بر انسان از نظر علمی ثابت نشده است! ولی می تواند با کمک تلقین به افراد به آنها کمک کند.

تعاریف پزشکی انرژی:

تعریف مغز راست: ” انرژی جادوی بدن است! در واقع نیروی زندگی است. آن را سالم نگه ‌دارید تا به سالم ماندن شما کمک کند. اگر بیمار و یا غمگین هستید، با جابه‌جایی انرژی‌ها احساس خوبی پیدا خواهید کرد. توجه به انرژی‌های نامرئی باعث می‌شود قلب بیدار بماند و سلول ها بهتر عمل کنند “! – Donna Eden

تعریف مغز چپ: ” طب سنتی، روی بیو‌شیمی سلول‌ها، بافت ها و ارگان‌ها تمرکز می‌کند. در حالی که انرژی درمانی، بر حوزه‌های انرژی بدن متمرکز است که رشد و ترمیم سلول‌ها، بافت و ارگان‌ها را سازماندهی و کنترل می‌کند. تغییر الگوی انرژی های ضعیف ممکن است موثرترین راه برای بهبود نشاط اندام‌ها، سلول‌ها و روان باشد.”- David Feinstein, Ph.D.

دکتر رهبری زاده و انرژی درمانی (کلیپ)

چهار سوال درباره ی انرژی درمانی

1- انرژی درمانی چگونه بکار گرفته می شود؟

انرژی درمانی از تکنیک های باستانی مانند طب سوزنی، یوگا، kinesiology و چی گونگ استفاده می کند. جریان، تعادل و هماهنگی در سیستم انرژی با ضربه زدن، ماساژ دادن، فشار دادن، چرخاندن و یا اتصال نقاط خاص انرژی بر روی بدن، یا با گردش دست بر روی پوست در مسیرهای خاص انرژی و با تمرکز روی ذهن برای به حرکت درآوردن انرژی های مثبت محیط پیرامون، بازسازی و حفظ می شود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

در حال انرژی دادن به جلوی سر Donna در حال انرژی دادن به جلوی سر

2- انرژی درمانی چگونه کار می کند؟

در انرژی درمانی، از انرژی به عنوان نیروی حیاتی، زنده و متحرک صحبت می کنند که بخش اعظمی از سلامت و شادی را تامین می کند. بدن انسان برای حفظ سلامت و پویایی به انرژی نیاز دارد برای:

 • حرکت و فضا برای ادامه حرکت- انرژی ممکن است به خاطر وجود سموم، انقباض عضلات، استرس های طولانی و تداخل با دیگر انرژی ها مسدود شود.
 • حرکت با الگوهای خاص – به طور کلی انرژی با ساختارهای فیزیکی و توابعی که از آن پشتیبانی کرده و آن را به حرکت در می آورد، هماهنگی دارد. جریان انرژی به صورت زیر عمل می کند.
 • عبور از تمام سطوح- انرژی قادر است در تمام سطوح، از یک سطح کوچک از دی ان ای دو رشته ای به سطح بزرگی از نیمکره چپ مغز که مسئول کنترل کارهای سمت راست بدن است فرستاده شود یا بالعکس. از نیمکره راست مغز به سمت چپ بدن امتداد پیدا کند.
 • حفظ تعادل با انرژی های دیگر – انرژی ممکن است تعادل طبیعی خود را به دلیل استرس طولانی مدت و یا شرایط دیگر از دست بدهد.
 • بالعکس، زمانی که بدن سالم نیست، اختلالات مربوط به انرژی آن را می‌توان شناسایی و درمان کرد.

در حال عبور دادن انرژی Donna در حال عبور دادن انرژی است.

3- آیا انرژی درمانی غیر مادی و معنوی است؟

ورود به دنیای انرژی های ظریف بدن یک پل به حوزه عمیق ترین خواسته های روحانی و جوهر ابدی است. در حالی که هیچ سیستم اعتقادی خاصی، هماهنگی یا وابستگی مذهبی با انرژی درمانی ندارد، اما بسیاری از مردم متوجه می‌شوند که کار انرژی در قلمرو روح و جان قرار می‌گیرد.

4- کسی می تواند این کار را انجام دهد؟

البته! کار کردن با انرژی‌ حق طبیعی هر کسی است! دانشجویان و کارآموزان انرژی درمانی عبارتند از:

 • مردم معمولی بدون هیچگونه تجربه ای در زمینه درمان خود و دیگران.
 • هر کسی که می‌خواهد انرژی خود را برای سلامتی و حیات به کار گیرد.
 • افرادی که می‌خواهند تکنیک‌ها را برای کمک به خودشان، خانواده یا دوستان نزدیک خود یاد بگیرند.
 • ماساژ درمان ها، پرستاران، متخصصین طب سوزنی، پزشکان و دیگر افراد در مراکز مراقبت های بهداشتی که به دنبال تدریس و بهبود آموزش خود هستند.
 • متخصصان بهداشت و درمان که به دنبال دوره‌هایی هستند که CE یا انرژی درمانی حرفه‌ای را ارائه می‌کنند.
 • مردم در تمام سنین و همه اقشار جامعه که می خواهند در حرفه انرژی درمانی شرکت کنند.

راهنمایی های اولیه برای انرژی درمانی

انرژی درمانی مکمل دیگر سیستم های مراقبت پزشکی است و به خودی خود یک سیستم کامل برای مراقبت و کمک به خود است. در واقع می تواند بیماری های جسمی و اختلالات عاطفی را رفع کند و سلامت را افزایش داده و عملکرد را به حداکثر برساند.

از آنجا که درخواست های زیادی از افرادی که به انرژی درمانی جدید برای کمک به شرایط سلامت نیاز دارند، دریافت می کنیم، این راهنمای مختصر را برای کمک فراهم کرده ایم که اکثر آن ها رایگان هستند.

انرژی درمانی دو رویکرد مستقل برای مراقبت از خود و تکمیل مراقبت های پزشکی دارد.

انرژی درمانی به دو روش به ما کمک می کند

دو سطح وجود دارد که انرژی درمانی ممکن است بوسیله آن ها در وضعیت سلامتی تفاوت ایجاد کند:

1- سطح اول برای دستیابی بدن به انرژی خود برای یک جریان خوب، هماهنگی و تعادل است. در حالی که مستقیما روی سلامتی بدن متمرکز نمی شود اما در واقع با ایجاد یک محیط پرانرژی در داخل بدن، از سلامتی حمایت می کند.

این نقطه شروع است، حتی اگر قدم‌های بیشتری مانند ارزیابی و کار روی آسیب‌پذیری‌های خاص در سیستم انرژی برداشته شود. بر خلاف درمان هایی که قرص یا جراحی ارائه می دهد، انرژی درمانی مانندیک سیستم بر تمام بدن تمركز می كند. پیش از انجام درمان های خاص، پزشکان انرژی درمانی به طور منظم به مردم کمک می کنند تا انرژی کلی بدن خود را به یک جریان قوی و سالم تبدیل کنند.

در طول سال‌ها، یک ” انرژی روتین روزانه ” طراحی کرده‌ایم که قوی‌ترین تکنیک‌ها را برای کمک به بیش‌ترین تعداد افراد برای تحریک سیستم‌های انرژی حیاتی و کشاندن آن‌ها به هماهنگی و توازن، ترکیب می کند. این ها روش‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها برای تقویت و تعادل انرژی‌های خود استفاده کنید. کارهای زیادی از طریق انرژی روتین روزانه می توانید برای خودتان انجام دهید. ما پیشنهاد می‌کنیم که هر روز حدود ۱۰ دقیقه برای این کار صرف کنید. این تنها چیزی است که برای ایجاد یک تفاوت لازم است. پنج دقیقه برای انرژی روتین روزانه و پنج دقیقه برای تجربه برخی از تکنیک‌ها و روش های انرژی درمانی موجود.

شش ناحیه که ممکن است به عنوان زیر مجموعه ای از انرژی روتین روزانه آزمایش شوند، عبارتند از:

1- Hook-up (اتصال) 2- Homolateral Crossover (تقاطع و همگذر همسو) 3- Connecting Heaven and Earth (also known as Separating Heaven and Earth) (اتصال بهشت و زمین) 4- techniques for sedating the Triple Warmer meridian (تکنیک هایی برای تقویت چاکراه های سه گانه) 5- Neurovascular Hold (نگاهداری) 6- ) Blow Out منفجر کردن).

2- سطح دوم انرژی درمانی با نگرانی برای سلامتی تفاوت دارد و شامل ارزیابی انرژی های بدن و روش های مرتبط با آن است.

 • براساس این ارزیابی، انرژی روتین روزانه می‌تواند به گونه‌ای طراحی شود که سیستم انرژی را قوی‌تر کند، به ویژه به روش‌هایی که به وضعیت سلامتی کمک کند.
 • اگر یک فرد تازه کار و مبتدی در زمینه انرژی درمانی هستید، پیشنهاد می کنیم که از یک متخصص واجد شرایط کمک بگیرید.
 • با این حال، منابع مختلفی وجود دارد که ایده می دهد از کجا شروع کنید. کتاب Energy Medicine، آموزش بیشتری در مورد چگونگی ارزیابی انرژی و مشکلات ارائه می کند.
 • در عین حال، هر چیزی که شما از نظر انرژی روتین روزانه انجام می دهید، از کار با یک متخصص انرژی درمانی حرفه ای حمایت می کند.

انرژی درمانی ابتدا وضعیت سلامتی را با استفاده از سیستم کلی انرژی فرد و سپس با استفاده از انرژی‌های خاصی که در این مساله دخیل هستند، در نظر می‌گیرد.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

 1. دوستان عزیز شما میتوانید تمام سوالات تخصصی و مشکلات جسمی احساسی ذهنی روحی روانی را از خانم برنت بپرسید. ایشان یکی از بزرگترین انرژی درمانان یا شفادرمانگران دنیا هستند که الان در امریکا زندگی میکنند. حتی اگر با ایشان لایو زنده با اسکایپ یا هر وسیله ای دیگری داشته باشید فقط با دیدن چهره شما بدون هیچ هزینه ای از همانجا انرژی شما را خوانده و به شما راه حل ارائه میکنند.
  و اگر مسعله طوری است که نمیتوانید در لایو زنده بیان کنید با ایشان جلسه خصوصی بگیرید.
  ایشان با خواندن خط روحی شما هم علت مریضی و هم درمان آن را در یک جلسه به شما میگویند.
  ایشان تا به حال هزاران بیمار را در طول این 30 سال کار چه از راه دور و چه نزدیک شفا(انرژی )داده اند.
  برید یوتیوب: تایپ کنید سودی برنت

  1. سلام شدیدا نیاز به انرژی درمانی دارم چند ماه نتونستم راحت بخوابم حافظه ام شدیدا ضعیف شده حال روحیم روبه راه نیست انرژی منفی بدنم بالا رفته حد بالاش به قلبم فشار میاره

 2. درود،،، من در ایرانم و خوزستان ،اهواز،، براثر اتفاقی چاکراههای بدن شدید فعال شده حتا چشمانم مثل چاکراه دست میباشد ،، مورد هجوم زیاد انرژی خواران قرار دارم و سربسته میگویم حتا از همه مساۍل مدرک تصویری دارم، وارد ماورا شدم ، اسیب زیاد میخورم در لحظه ، و از انرژی برای حفاظت خوودم استفاده میکنم فقط،، کمترین کارم انرژی درمانی است،، احتیاج ب کمک دارم ک در اهواز یا ایران باشد ، باید در جهت درستی قرار بگیرم،، همراه با تله کنزی دست و جشم ، لطفا ارتباط بگیرید بام یا کسی یا جایی بممعرفی کنید ،،فوری فوری،،

  1. درود دوست عزیز یعنی شما می تونید در حال حاضر افراد مریض رو درمان کنید با استفاده از انرژیتون

 3. سلام من انرژی درمانی خیلی دوس دارم در صورتی که هم ریکی بلدم و هم فرادرمانی درمانهای زیادی هم انجام دادم و موفق هم بودم الانم در خدمت شما هستم

 4. من به عنوان مادر دختری که سالها عرفان حلقه را تجربه کرده و هم بعدها ریکی را، می‌توانم بگویم که این دو تا مثل هم هستند و به جز شدت دادن به بیماری‌ها هیچ نقشی ندارند از هموطنانم خواهش میکنم فریب این دو تا را نخورند که ما خانوادگی بسیار متضرر هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا