مهارت های فنی دیگر

بهترین روش تکثیر و پرورش قناری نر و ماده با بیشترین بهره وری +فیلم

چرب زبان

در این مطلب بهترین روش تکثیر و پرورش قناری نر و ماده با بیشترین بهره وری ممکن را به شما آموزش می دهیم. پرورش این پرنده زیبا مستلزم توجه و دقت زیادی می باشد.

بخش اول– آماده سازی برای جفت گیری

1- لوازم جفت گیری را تهیه کنید

پرورش قناری در منزل

علاوه بر لوازم اولیه ای که برای قناری های خود تهیه کرده اید (مثل قفس و دانه و …) به یک قفس بزرگ برای جفت قناری نیاز دارید تا به راحتی در آن جفت گیری کنند. باید یک لانه کوچک برای ماده آماده کنید تا در آن تخم بگذارد و راحت روی آنها بخوابد. حتی می توانید چوب و شاخ و برگ در قفس بریزید تا قناری نر شروع به ساختن لانه برای ماده کند. سعی کنید قفس را در معرض یک پرتو نور مستقیم خورشید قرار دهید.

 • دقت کنید که قفس های مخصوصی وجود دارد که قبل از جفت گیری به پرنده نر و ماده اجازه می دهد تا همدیگر را بدون تماس با یکدیگر بشناسند. یا اینکه می توانید آنها را در دو قفس جداگانه ولی چسبیده بهم قرار دهید.
 • پرنده فروشی ها، لانه آماده برای جفت گیری دارند ولی اگر لانه آماده خریدید حتما دقت کنید که یک سری شاخ و برگ و … داخل قفس بریزید تا خود پرنده نر لانه را تکمیل کند و جفت راحت تر باشند.

2- قناری ها را تا زمانی که برای جفت گیری آماده شوند، جدا نگه دارید

پرورش قناری در منزل 2

قناری نر همیشه تمایل به جنگیدن دارد واگر قبل از اینکه قناری ها برای جفت گیری آماده باشند، آنها را در یک قفس قرار دهید، ممکن است قناری نر، ماده را بکشد.

3-نشانه های آماده بودن نر وماده برای جفت گیری

جفت گیری معمولا در فصل بهار اتفاق می افتد. بهترین حالت این است که دمای اتاق را روی 21 درجه تنظیم کنید و قفس را در جایی قرار دهید که بیش از 12 ساعت نور مستقیم خورشید به آن بتابد. اما نشانه ها برای آمادگی برای جفت گیری:

پرورش قناری در منزل 3

 • قناری نر معمولا زودتر از ماده برای جفت گیری آماده می شود. مهم ترین نشانه آماده بودن نر این است که موقع خواندن، بال هایش را سرازیر می کند و همچنین زمخت تر و باصدای بلندتری نسبت به قبل می خواند. همچنین اگر یک نر دیگر در نزدیک شان باشد، قناری نر به حالت رقص و تعیین قلمرو، در قفس حرکت می کند.
 • قناری ماده موقعی که آماده است، شروع به پاره کردن کاغذ می کند یا ممکن است شروع به ساختن یک لانه کند. اما مشخص ترین علامت برای آمادگی ماده این است که مخرجش قرمز و ورم کرده می شود. همچنین وقتی قناری نر را می بینند دم شان را بالا می برند یا قوز می کنند.

4- نر وماده را در کنار هم ولی در قفس جداگانه قرار دهید

با این کار آنها بهم عادت می کنند و رفتار آنها به شما می گوید که چه زمانی آماده جفت گیری هستند.

5- حالا لانه را در قفس ماده قرار دهید

پرورش قناری در منزل 4

اگر ماده شروع به ساختن و تکمیل لانه کرد، به این معنی است که به نر عادت کرده و 100 درصد آماده است.

6- غذای مناسب به قناری ها بدهید

هنوز آنها را در یک قفس جداگانه نگه دارید. سه چهار روز قبل از اینکه آنها را در یک قفس قرار دهید شروع به دادن غذاهای مقوی مثل دانه های غنی شده، غذای نرم و کلسیم دار کنید تا تخم های سالمی بگذارند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

دان اصلي قناري تخم کتان و ارزن است و نسبت بين انها 4 به3 ميباشد يعني به ازاي هر4 کيلو گرم تخم کتان 3 کيلو گرم ارزن کافي مي باشدارزن از گروه غلات است که کربوهیدرات زیاد و چربی کمی دارد تخم کتان از گروه دانه های روغنی است که چربی زیاد و کربوهیدرات کم دارند . تخم كتان كه به دانه قناري مشهور است طبيعتي گرم دارد و حاوي انواع ويتامين و تركيبات كربو هيدرات و املاح معدني مي باشد. این کار را چند روز قبل از گذاشتن داخل یک قفس، تا زمانی که جوجه ها 3 هفته بزرگ شوند ادامه دهید.

بخش دوم– جفت گیری و بعد از آن

1- قناری ها را در یک قفس بزرگ قرار دهید

پرورش قناری در منزل 5

زمانی که نر و ماده کاملا آماده جفت گیری بودند، آنها را داخل یک قفس قرار دهید. احتمالا با بوسیدن همدیگر شروع می کنند و خواهید دید که کم کم شاخ و برگ ها و … که برای آشیانه سازی داخل قفس قرار داده اید را شروع به گذاشتن داخل لانه آماده میکنند. بوسیدن ممکن است بلافاصله بعد از قرار دادن قناری ها داخل قفس شروع شود یا اینکه چند روزی طول بکشد.

 • بعد از گذاشتنشان داخل یک قفس، مواظب باشید تا با هم دعوا نکنند. اگر شروع به جنگیدن کردند، آنها را از هم جدا کنید و مجددا منتظر علامت آمادگی هر دو باشید.

2- به رفتارهای جفت گیری شان دقت کنید

پرورش قناری در منزل 6

معمولا در قناری نر، رفتار جفت گیری شامل چرخیدن دور ماده و دوست داشتن ماده می شود. سپس قناری ماده خم می شود و نر روی او قرار می گیرد و چندین بار این کار را می کند.

3- حالا منتظر تخم گذاری در لانه باشید

پرورش قناری در منزل 7

قناری ماده ممکن است در هرجای قفس، بین 2 تا 6 تخم بگذارد. پرنده ماده هر روز یک تخم می گذاردو معمولا هم صبح این کار را می کند. این کار ممکن است تا 14 روز طول بکشد. در این 14 روز باید بگذارید کار خودشان را بکنند زیرا به هیچ کمکی برای تخم گذاشتن نیاز ندارند. سپس خود ماده روی آنها می خوابد و بعد از چند روز جوجه ها بیرون می آیند.

4-جوجه ها را نزد نر و ماده بگذارید تا زمانی که خودشان بتوانند غذا بخورند

معمولا 3 هفته طول می کشد تا جوجه ها خودشان بتوانند غذا بخورند و در این مدت بگذارید نزد نر و ماده بمانند. در روزهای اول، ماده تمام وقت با جوجه ها می ماند و نر برای آنها غذا می برد. بعد از 3 هفته آنها کم کم برای پرواز بال در می آورند و می توانید آنها را در یک قفس جداگانه قرار دهید.

بخش سوم– نکات مهم دیگر

 • معمولا تا زمانیکه ماده، در دوره 14 روزه، آخرین تخم را نگذارد، روی آنها نمی خوابد. این کاملا طبیعی است.
 • قناری ها معمولا پرنده های اجتماعی نیستند. سعی کنید بجز در موقع جفت گیری، آنها را از هم جدا نگه دارید.
 • فقط و فقط پرنده ماده شروع به ساخت لانه و یا تکمیل آن می کند.
 • بهترین غذای مقوی برای قناری ها علاوه بر موارد گفته شده در بالا، تخم گشنیز و تخم خرفه می باشد که می توانید از عطاری ها تهیه کنید.
 • همیشه بگذارید ارزن یا غذای دیگر در قفس شان موجود باشد.
 • پخش موسیقی و آهنگ خواندن در کنار قفس قناری ها برای بهتر شدن صدای قناری مفید است.

بخش چهارم– بازار فروش قناری

قناري هاي ايراني در بزرگ ترين فروشگاه هاي واقعي و مجازي در عربستان سعودي و ديگر کشورهاي عربي به فروش مي رسد. براي نمونه وب سايت “حراج” که بزرگ ترين فروشگاه اينترنتي عربستان سعودي به شمار مي رود و يکي از بزرگ ترين فروشگاه هاي مجازي در جهان عرب به شمار مي رود، قناري ايراني را نيز به عنوان يکي از کالاهاي خود قرار داده و ميان مشتريانش خريد و فروش مي شود.

تصاوير موجود در اين مطلب نيز گوياي اين مسأله است و مربوط به يکي از صفحات اين فروشگاه اينترنتي است. در پايان لازم به ذکر است که قناري تنها پرنده ايراني نيست که در جهان عرب خريد و فروش مي شود و مورد توجه اعراب است بلکه عقاب، شاهين و ديگر پرنده هاي ايراني نيز مشترياني در جهان عرب دارد.

1-نمونه ای از پرورش قناری در یک سالن شیک

2-نمونه ای از یک کسب و کار موفق قناری

باز هم هرگونه سوالی در زمینه پرورش قناری دارید در بخش نظرات مطرح کنید.

 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫89 دیدگاه ها

 1. سلام من یه جفت قناری تابستون خریدم و تا زمستون که الانه نگهشون داشتم و گذاشتمشون پیش هم بعد 2 روزاحساس کردمه قناری ها جفت گیری کردن من جا لونه رو گذاشتم و میدیدم ک قناری نر و ماده پنجه رو ور مسداشتن و با دهن خیس میکردن ودوباره میذاشتن سر جاش
  قناری نرم اواز میخونه ماده هم جیک حیک میکنه میخوام بدونم ایا جفت خوردن،؟؟؟؟؟؟؟؟

  جواب بدید لطفا

   1. سلام من نمیتونم قناریهامو جفت کنم جدا هستن کلس میخونن بعد داخل قفس یه سمت هم پرواز میکنن البته جدا هستن بعد نر میخونه ماده خودشو خم میکنه اماده جفت گیری ولی وثتی باهم ول میکنم اصلا اعطانی بهم ندارن چکار کنم

    1. ازهم جدا کنید بین دوقفس کنار هم با کاغذ یا پارچه را طوری قرار بده که همدیگر رو نبینند بعداز ۳یا۴روز اول صبح وقتی نور روشن میکنید همان لحظه ماده را به داخل قفس نر بیندازید و از دید پرنده خارج بشید ،حتما جفت میخورن ،اگر نشد بازهم جدا کنید و ماده را به اتاق دیگر ببرید و بعداز ۳یا۴ روز دوباره اول وقت ماده رو پیش نر بندازید،اگر بازهم نشد پرنده های شما باهم ناسازگار هستند و باید یکی رو عوض کنید

  1. سلام من یه جفت قناری دارم الان ۱۱ روز که دوتا قفس جدا گانه کذاشتم قناری نره ۱۱ روزه که اوردم ولی ماده خیلی وقته که دارمش الان میخاستم‌بدونم که نره ۵ ۶ روزه اولش بکوب میخوند ولی الان خوندش کم شده نمی دونم‌چرا؟
   لطفا جواب بدید

 2. سلام خسته نباشید من یک تر قرص بخون دارم رقص پا میره ولی ماده می بینه کلا
  ساکت میشه برا چی ساکت میشه

  1. سلام
   قناری نر وقتی مست میخونه که بخواد ماده رو جذب خودش کنه یا ماده اختیار کنه و وقتی جفت میکنن یا کنار ماده قرار میدین کمتر میخونن و فقط در هنگام جفتگیری میخونن و به اصطلاح قناری نر به آرامش میرسه در کنار ماده

  2. سلام سال‌های. ۷۰ این قناریهاازادبودن توطبیعت خیلی میدیدم هون قناری رسمی اونقدصدای قشنگی داشتن دام انقدمیگزاشتن که کناررودخانه هافراوان بودحالاچطورنیست شدن

   1. سلام، بخاطر عدم توجه محیط زیست به طبیعته و یه عده سود جوی بی ارزش که طبیعت رو خراب میکنن، منم دیدم توی طبیعت سهره داشتن با تور میگرفتن، سهره وحشی، زنگ زدم ولی کسی نیومد از طرف دولت، البته اون چیزی که شما میگید شاید بوره پل بودنتو طبیعت، چون اونا هم مسل سحره میخونن، ولی متاسفانه اونارو هم میگیرن و میفروشن

 3. سلام قناریام جفت خوردن و تخم هم کردن ولی بعد دو روز اسباب کشی داشتم جابه جا کردمشون احساس میکنم تخماشون خراب شده باید چیکار کنم اگه تخماشو بردارم دوباره جفت میخورن؟

   1. قناری در هنگام تخم داشتن اصلا نباید جابه جا بشه حتی در هنگامی که تخم نداره هم نباید جابجا بشه هم از خوندن میفته هم ناراحت میشه . اما در بعضی نژاد های جوجه جمع کن با کمی آبتنی و گذاشتن برگ کاهو دوباره قناری ماده روی تخمش میشینه یا اگر هم تخم ها رو برداشتین بعد چندین روز دوباره تخم میکنن نگران نباشید

  1. اگر ماده هنوز روی تخم می‌خوابه یک هقته صبرکنید و بعد جلوی نور لامپ ببینی تخم پر هست یا خراب شده،اگر خراب بود تخمها را بردارید تا دوباره ماده تخم کنه

 4. سلام امیر آقا قفس قناری ماده رو بزن زیر قفس نر طوری که ماده رو نبینه فقط صداشو بشنوه شروع میکنه به خوندن بعد چند روز میتونی جفت بندازی توی دوره جفت گیری تا درآمدن جوجه ها قناری نر کم میخونه یا اینکه اصلآ نمیخونه سرگرمه ماده است وقتی جوجه ها دوهفتشون گذشت شروع میکنه به خودن برا یاد دادن جوجه هاش

 5. سلام من جفت قناری هام آماده و مست بودن ولی الان ک بعد از گذشت دوازده روز از کنار هم انداختن هنوز تخم نکردن و لونه سازی هم نکردن نمیدونم چیکار کنم.جدا کنم یا فعلا صبر کنم

  1. سلام صبر کنید . بهتر این کار اینه که قبل از اینکه قناری نروماده کنار هم قرار بگیرن واسه ماده لانه گذاشته بشه تا از آماده بودن ماده مطمئن بشید بعد اونها رو کنار هم قرار بدید

 6. سلام من دوتا قناری خریدم صاحب مغازه گفت آماده آماده هستن گفت بعد یک هفته جفت بنداز من اینکارو کردم قناریا با هم نوک به نوک میشن ولی من اصلا جفت گیریشونو ندیدم راه هایی که میتونم تشخیص بدم باهم جفت خوردن چیه یکیم نر همیشه صبا واسه ماده میخونه ونر درحال خوندن میفته دنبال ماده ولی با هم جفتگیری نمیکنن انگار ماده فرار میکنه

 7. سلام یک قناری نر دارم که پال نداره 7 تا ریشه ی اولش بال نداره فقط ساقه اش هست دمش هم بعضی جاهاش

  این چه مشکلی داره مریضه یا نه

  1. سلام اگر قناری پرهاش کامل نیست یعنی قناری تو پرریز هست قناری هر سال چند ماه تو پرریز هستن معمولا زمانی که خیلی هواگرمه مثلا تابستونا و بعضی وقتا هم به علت جابه جایی قفس قناری بین هوای گرم و سرد یا جدا کردن قناری از جفت ،به قناری استرس وارد میشه و میره تولک به اصطلاح و پرریز میشه . بعد از گذراندن یک دوره چند هفته با نگهداری در یک مکان با دمای مناسب قناری پرهاش تکمیل میشه و شروع به خواندن یا آماده شدن میکنه

 8. سلام من ی قناری نر دارم و ی ماده صبح ساعت 9 دیدم که از بین قفس ها به هم دیگه دونه میدن
  حر وقت نر رو میارم به ی جا که ماده اونو نبینه همدیگرو صدا میزنن
  منم فکر کردم جفت گیری کردن گذاشتمشون تو ی یک قفس
  حالا ساعت12و36دقیقه است و لامپ ها خاموش گفتم ببینم که کنار هم خوابن یا نه دیدم نره روی یه چوب که جای ایستادنشون هست ایستاده و ماده میخواد بره پیش اون بخوابن اما نره اونو میزنه
  بنظرتون چیکار کنم؟؟؟

  1. سلام وخسته نباشید،یه جفت قناری دارم،هردو مشکلی ندارن،ماده۲تا تخم گذاشته والان۱۸روز روشون خوابیده،آیا تخم هاشون خراب شدن؟؟سوال کردم میگه تخمها اگه خراب باشن قناری ماده ولشون میکنه؟؟لطفا راهنماییم کنید

  2. سلام مجددا جدا کنید و مجدد جفت کنید وقتی آمادگی نشون دادن اگه نشد باید نرتونو عوض کنید.

  3. سلام
   من یک نر داشتم و ماده خریدم گذاشتم کنار هم الان ۳ روزهست نر همش دوست کنار ماده باشه ولی ماده نمی گذاره بعدی وقت ها نر واسش میخونه این ها الان جفت خوردن

  4. سلام . کلا واسه جفت انداختن قناری ملاک چینک تو چینک شدن نیست و ماده و نر باید در دو قفس مجزا در کنار هم قرار داده بشن تا رفتارهای جفت شدن در اونها دیده بشه . در قناری هایی که در یک قفس هستن عادت چینگ به چینگ شدن زیاد دیده میشه حتی دوقناری نر و دوقناری ماده هم بعضی وقتا از رو مستی با هم ادای چینک به چینگ شدنو در میارن

   1. سلام روزتون بخیر من یه نر مست 2 ساله داشتم که با یه ماده جوان تازه مست شده جفت کردم نر که کاملا مست بود ماده کمی مونده بود کوزه ای تر بشه بال بال میزد روز اول ودوم بهم دون دادن،نر خیلی پشتش می‌رفت برا جفتگیری ولی ماده انگار بلد نیست تاتی بکنه هم عادی میمونه و نر هم چون ماده تاتی نمیزنه جفتگیری درست انجام نمیشه الان روز چهارمه ماده لونه از روز دوم گذاشتم نر بعضی وقتا میره چال میکنه ماده نه
    از امروز نر میخا جفتگیری کنه ماده نمیزاره نرو میخاد بزنه.یه راهنمایی برام بکنین ممنون میشم
    درضمن یه ماده دیگه دارم که با تقویت کاملا مست شده میشه جاشو با ماده ای که4روزه جفت کردم عوض کنم؟؟

  5. سلام من یک جفت قناری خریدم که جفت خورده بودن اوردم خونه دو روز بعد آشیانه گذاشتم ولی الان دو روزه ماده چال درست نمیکنه پسش باد کرده معلومه تخم داره، ممنون میشم راهنمایی کنین

 9. سلام
  قناری نر من خیلی آواز میخونه و ماده هم صداش میزنه
  ولی وقتی کنار هم میزارم ماده اجازه نمیده نر نزدیکش بره و میزنتش
  چکار کنم؟
  اگه ماده آماده نیست راهنماییم کنید.ماده را عوض کنم؟

  1. سلام. نه نیازی نیست ماده را عوض کنید. چند روز قفسش را بچسبونید به قفس نر، طوری که همدیگه رو نبینن. بعد از 10 روز امتحان کنید

  2. سلام یکی از مهم ترین نکته هایی که باید قابل توجه دوستانی که میخوان قناریشونو جفت کنن اینه که قناری ماده نباید از قناری نر سنش بیشتر باشه اگه قناری ماده شما سنش بیشتر از نره باید عوض کنید اگر نیست مجدد جدا کنید تا هر دو قناری آماده شن و مجدد جفت کنید.

 10. صلام يه سوال ميخاستم بپرسم لطفا جواب بدين
  وقتي قناري هارو از هم جدا ميكنن. نر و ماده بايد همديگرو ببينن؟ يا فرقي نداره؟ چه فاصله اي بايد باهم داشته باشن ؟

  1. جفت کردن قناری اول باید قناری ماده و نر هم رو نبینن تا دو هفته و بعد یک هفته قفسشون چسبیده به هم باشه و بعد از یک هفته یا ده روز اگر آمادگی جفت گیری رو داشتن جفت کنید.

 11. سلام دوستان من دوتا قناری نر و دوتا ماده داشتم یکیشو که خیلی آماده بودالان دو روز هستش جفت کردم ولی ماده قناری نرو میزنه بنظر شما چیکار کنم بمونه پیش هم یا جداشون کنم ممنون میشم راهنمایی بکنید

 12. سلام ببخشید من یک جفت قناری که 3تا تخم داشت رو خریدم اوردمش خونه حالا ماده روی تخم نمیخوابه میخوام بدونم بعد از چه مدت تخم خراب میشه فکر کنم تخم ها هفت روزشون بوده

  1. سلام حنما خراب میشه بهترین کار اینه که تخمهارا بردارید تا 10 روز دوباره تخم میکنن

 13. سلام
  سوال من اینه که وقتی قناری تخم گذاشت اشکالی نداره جابجا بشن؟ می خوام بذارمشون توی یه اتاق که آرامش داشته باشن مشکلی پیش نمیاد؟ قهرنکنن؟😉

  1. سلام . برای مستخون شدن قناری باید قناری نر کاملا تنها باشه و بقیه قناری هارو نبینه یا قفس ها از هم فاصله داشته باشه زمانی قناری به خوندن میاد که احساس تنهایی بکنه

 14. سلام
  با عرض خسته نباشید خدمت دوستان
  من ۲ قناری دارم نر و ماده که تازه انداختم کنار هم برای جفت گیری میخاستم بدونم در این دوران بهشون چی بدم برای تقوید و کی لانه را برای تخم گذاری در اختیارشان قرار بدم و کلام آخر اینکه هنگامی که نر رو به قفس اصلی هدابت کردم در کنار ماده خوابید و اصلا به هم توجه نکردند انگار هیچ تازگی برای هم ندارند ….. لطفا هرچه سریع تر پاسخ بدهید
  با تشکر از سایت وا عوامل دوستان خوب

  1. سلام . وقتی قناری ها جفت خوردن سعی کنید هفته ای دو مرتبه به اونها غذای تخم مرغ رنده شده مخلوط با تخم خرفه و پودر سخاری بدون ادویه داده بشه و از قطره های تقویتی مانند مولتی ویتامین مخصوص پرندگان و قطره ade در درون آبخوری پرنده با اصول زمان مصرف دارو داده بشه تا نطفه اونها قویتر بشه

 15. ی جف قناری دارم همه موارد امادگی برای جفت زدن و دارنداما لونه ک گذاشتم واسشون قناری نر الیاف داخل لونرو میخوره چرا؟

  1. سلام. بهتره به جای پنبه دانه از الیاف مخصوص لانه قناری استفاده بشه اصولا در قناری هایی که سال اول تخم گذاری اونها هست شناختی نسبت به پنبه دانه ندارن و با الیاف بهتر کنار میان . اگر هم اسرار به مصرف پنبه دانه دارید بهتر این کار اینه که پنبه دانه ها رو در آبجوش بجوشونید و بزاری خشک بشن و در هنگام استفاده کف لانه قناری رو با پودر کپکس آغشته کنید تا لانه و پنبه دانه کاملا استریل باشن

 16. سلام من یک مرغ عشق نرداشتم که باقناری ماده جفت کردم وعمل جفت گیری انجام دادن وچارتاتخم گذاشت بعدازیک هفته شکستشون الان دوباره جفتشون کردم ودوتاتخم گذاشته الان ده روزه قناری روی تخمامیشینه ایاجوجه میشن

  1. سلام . این کاری که شما کردی شدنی نیست یا اگر هم جفت گیری کردن از روی مستی بوده و فایده نداره

 17. سلام خسته نباشین
  من ی قناری ماده دارم نمیدونم آمادس یا نه؟
  چطور میشه فهمید آمادس؟؟؟

  1. سلام . قسمت مقعد قناری حالت کوزه به خودش میگیره و ماده کاغذ کف قفس و پاره پاره میکنه و اگر هم خیلی مست و تنها باشه تخم خاکی و بی نطفه میزاره

 18. سلام … شاد باشید … از وقتی ک قناریارو خریدیم از مغازه بزاریم یه جا جدا از هم ک ن صدای همو بشنون ن همو ببینن تا اماده بشن بعد بیاریم کنار هم؟؟؟ یا فقط جدا از هم بزاریم و اگه همو ببینن یا صدای همو بشنون اشکالی نداره؟؟؟ ترو خدا پاسخ بدین ممنون …

  1. بابا چرا انقدر سخت میگیرید قناری انقدرم ک فکر میکنید دنگو فنگ نداره قناریارو تو دوتا قفس بزلرید چه بغل هم چه فاصله داشته باشن با هم آشنایی پیدا میکنن تا زمانی ک آماده بشن اگر نر مادرو زد یا ماده نرو یا یکیشون دوری میکرد یعنی یکیشون آمادگی نداره جدا نگه دارین تا مست بشن تو قوس ماده اصلا لانه نزارید تا وقتی جفت نکردیدشون چون از مستی تخم میکنه و تخمشم چون نطفه نداره جوجه نخواهد شد

   1. داداش سلام من ی قناری نر دارم ک خیلی میخوند بعد ی ماده خریدم اونم تا حدودی امادست ینی صدا قناری نر میزارم میخوابه رو چوب دمشم میده بالا ولی قناری نرم دیگ نمیخونه…الان تو ی قفسن هم دیگ میزنن دهنشونو هی واز میکنن چیکارش کنم؟؟؟

 19. سلام یه جفت قناری دارم بعد از جفت گیری یه تخم گذاشتن ولی جوجه نشد الان 1ماه گذشته آیا با هم بمونن یا سوا کنم، همدیگر رو ببیند یا نه؟

  1. سلام . قناری رو بعد از جفت خوردن از هم جدا نکنید. فقط در دوران تولک یا پرریز باید جدا بشن . اگر قناری جفت خورده رو جدا کنید میرن تو لک و پرریز میشن . اگر تخماشون باز نشدن بزاری کنار هم باشن و فقط تخمارو بردارید بعد از یه مدت که قناری ریکاوری شد دوباره تخم میکنن

 20. سلام. من پارسال دو تاقناری نرماده خریدم چنتا جوجه ازشون گرفتم .الان نر رفته تو لک نمیشه تو ای تابستان جفت بزنم.الان چن وقته نرماده ازهم جدا کردم ولی ماده تخم پوچ میزاره یا پر بالش میکنه برا لانه چکار کنم ک دیگه ای کارو نکنه.

  1. سلام . اگر قناری تو پرریز هست باید جدا باشه . ممکنه در بعضی اوقات یکی از قناری ها در دوران پرریز یا تابستون آماده باشه و نرفته باشه تو پر . در این مواقع نمیشه قناری رو جفت انداخت و باید جدا بمونن تا زمانی که فصل جفت فرا برسه . معمولا وقتی قناری های جفت خورده رو از هم جدا میکنن هر دو قناری با هم میرن تو پرریز یا به اصطلاح قناری رو از جفت جدا میکنن که به صورت اجباری بفرستن تو پرریز تا قناری استراحت کنه

  1. سلام . بله میشه جفت انداخت ولی بهتر در جفت انداختن قناری جسه و هیکل قناری ماده ریزتر از نر نباشه و هنگام جفت گیری قناری نر نمیتونه به خوبی سوار ماده بشه .مثلا دورگ فر اگه ماده باشه و نر نژاد رسمی میشه

 21. سلام یه قناری نر دارم دهن میزنه ولی وقتی ماده رو میزارم کنار قفسش نمیخونه و به ماده حمله میکنه باید چی کار کنم؟میترسم جفت نشن لطفا راهنمایی کنید

 22. سلام من یک قناری نر مست داشتم که یک ماهه جفتش کردم اما هنوز لانه سازی نکرده وه نه خبری از تخم هست مشکلشون چیه بنظرتون . لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام خسته نباشید دوستان من یه جفت قناری دارم که برای اولین بار خوب جفت گیری کردن و تخم گذاشتن بعد چند هفته دیدم که 4تا تخمی که گذاشته بود هیچ رگی تو تخم ها به وجود نیومده بود و بعد چند هفته بازم قناری ماده 4تخم گذاشت و بازهم شبیه سری قبل شد
   و الان هم جدا کردم اگر میشه کسی بهم کمک کنه؟
   وبهم بگه که چیکار کنم تا
   ازشون جوجه بکشم؟

 23. سلام
  اگه یک ماده با یک نر جفت خورده باشه و تخم هم کرده باشه. میشه با قناری نر دیگه جفت بشه؟

 24. با عرض سلام، خواهش میکنم که مرا راهنمایی کنید، من چهار تا قناری دارم دوتا نر و دوتا ماده در دو قفس جدا گانه تمام امکانات برای تخم گذاری فراهم است و لانه سازی هم خودشان کردند، ولی الان هر کدوم پنج تا تخم کردن اما نه تو لانه بلکه بیرون لونه یا رو چوبی که نشستن، تخم را کف قفس پیدا کردم، و شگسته شده یدونه که سالم بود گذاشتم تو لونه ولی نمیشینه رو تخم چه نره، چه ماده، چکار باید بکنم،

  1. اینجور موقع‌ها باید ی قناری پرستار یا حمال گیر بیاری
   ک قناری خودت تخم می‌زاره قناری پرستار رو تخم بشینه

 25. سلام من قناری ها جفت شدن الان ۱۵ یا ۱۶ میگذره قناری ماده لانه درست کرده روزی ۱۰ دقیقه می‌ره می‌خوابه روش و بلند میشه . ولی هنوز تخم نداشته به نظرتون قناری ماده مشکل ندارد . حداقل باید تا الان ۱ تخم می‌داشت . ولی هیچی نداشته به نظرتون جداشون کنم. یا بزارم پیش هم بمونن

 26. سلام من یک جفت قناری دارم که اوناره تو یک قفس گذاشتم . تا 2 3 روز اول خوب بودن و جفت گیری کردن ولی روز سوم قناری نر شروع کرد به زدن قناری ماده منم جداشون کردم 5 روز جدا از هم بودن تا اینکه دیدم ماده تخم گذاشته دوباره گذاشتمشون تو یک قفس ولی بازم دعوا کردن باید چیکار کنم

 27. سلام ماده قناری داره لونه خودشو درس میکنه میتونم نرو بزارم تو قفس ماده ایاجفت گیری میکنه یاباید صبرکنم

 28. سلام ببخشید مزاحم شدم خواستم بگم قناری من نر هست سه سال شه دوسال اول میخوند ولی امسال نمیخونه فقط جیک جیک میکنه خوستم ببینم مریضی داره یا نه؟؟؟

 29. سلام خسته نباشید
  چگونه باید قناری نر و ماده را برای جفت گیری آماده کنیم ممنون میشم اگه خواب بدین

 30. درود برشما
  مهندس جان من یک‌جفت قناری شتری سرخ دارم که برج شش امسال خریداری کردم.ماده مشخص بود قبلا اذیت شده چون لاغر بود و کوچک، ولی تحرک و سرحالیش خوب بود فقط کوچیک بود البته بعید میدونم سنش بالا باشه و به نظرم نهایتا دوسالشه یا همین حدود.
  با رعایت تمام موارد تونستم ماده رو به وضعیت مطلوب برسونم.ماده هر غذایی که بدمش میخوره ولی بهیچ وجه سفیده تخم‌مرغ نمیخوره چه تازه چه خشکتر چه پودر چه مخلوط با هویج….
  نر نمیخوند ولی وضعیتش خوب بود.
  جدا از هم بودن و فاصله شون ده متری بود و همدیگه رو صدا میزدن. اوایل تا قبل از سردی هوا شبا داخل خونه بودن روزها داخل تراس.
  بعداز حدود دوماه شنیدم که نر داره بلند میخونه و این روند ادامه داشت تا اینکه مداوم و هر ی ربع، از قبل ظهر که میذاشتمش تراس میخوند تا چهار پنج.
  ی ماه بعد دیدم ماده هم داره خیلی کوتاه و ریز میخونه و صداش لرزون شده و جنب و جوشش بیشتر شده و جواب همدیگه رو میدن منم قفسشون رو گذاشتم رو سرهم و پرهای پس دوتاشون رو کوتاه کردم و چندروز بعد انداختم پیش هم و بعد چندروز جاشون رو ثابت کردم و دیگه بیرون نگذاشتم.
  اوایل یه کم نوک بهم میدادن نزدیک هم بودن ولی بعد دوروز نر از خوندن افتاد و دیگه کاری بهم نداشتن و هر از گاهی خیلی کم همو میزدن ولی نه زیاد که خطرناک باشه. تا ده روز پیشه هم بودن ولی هیچ علاقه خاصی نشون ندادن و حرکت خاصی نکردن منم جداشون کردم. دوباره نر شروع کرد خوندن.
  ماده اصلا سمت لونه نمیره هیچوقت، خودم براش درست کردم با پنبه دانه ولی بهیچ وجه نگاه لونه نمیکنه.
  پس ماده متورم یا کوزه ای نشده. البته نر هم آنچنان زیاد مست نبود که بالشو بگیره پایین ولی مدام صدای آوازش میومد ولی مشخص بود هنوز مسته مست نیست. بیست روز مجددا جدا از هم نگه داشتم و ….. بازم ماده سراغ لونه نرفت ولی مرتب جواب نر رو میداد با صدای لرزان. امروز و پس از ی دوره غذای گرم و تقویتی و شرایط خوب انداختم پیش هم ولی اصلا کاری بهم ندارن فقط ی بار ی نوک دادن.
  شاهدانه کم، کافشه، دون المانی، شلغم ،کتون، خیلی خییییلی کم ارزن. برگ شاهی. هویج رنده. فلفل قرمز دلمه،کف دریا. پوست تخم مرغ و… قرص ویتامینه مخصوص پرنده.ده روز هم گلاب اسپری میکردم اطرافشون.
  سعی کردم کامل بگم. به نظر جنابعالی چرا ماده پسش کوزه ای نمیشه و تمایلی به جفتگیری نداره؟
  بنظر شما احتمال جفتگیری وجود داره اگه جداشون نکنم؟ ضمن اینکه برام مهمه که این دو باهم جفت بخورن و نمیخوام هیچکدومشون رو عوض کنم
  تشکر بابت صبر و شکیبایی منتظر پاسخ خوب از سمت شما هستم🌹

 31. سلام خسته نباشید ببخشید قناری ماده فر دارم که هیکلش بزرگ از نره هردو مست هستن اشکالی نداره باهم جفت کنم مشکلی نیست چون نر از ماده کوچک تره

 32. سلام قناری نر وماده دوتا مست مست هستن ولی وقتی که بزارمشون باه دعوا میکنن حالا موندم چ کنم لطفا جواب منو بدین ممنون

 33. سلام من یک جفت قناری دارم چه بعد از دو هفته کنار هم اولش قناری نر و ماده هر دو خیلی بی‌تاب بودن براشون لونه براشون گذاشتم ولی پشم لونه رو ریختن کف قفس نر میخوا بره سراغش ماده فرار میکنه لطفا راهنماییم کنید با تشکر

 34. سلام
  قناری نر م خیلی خیلی مست بود ترسیدم پس بره ماده هم امادگی داشت اما اماده اماده نبود جفت زدم دون گیری میکنن دعوای خیلی خیلی کمی هم دارن
  قناری نرم خیلی کم رو پشت ماده میشنه ولی ماده بعضی وقت ها نمیزاره فرار مکنه بعد از چند روز ماده نخ ها رو میذاشت تو حادونی و بال بال میزنه جیک جیک زیاد میکنه ولی تاتی نمیده
  امکانش هست جفت گیری کامل انجام بدن
  ماده زیاد میخوابه تو جادونی علت ش چیه
  جدا کنم یا ولش کنم
  ممنون از اساتید محترم

 35. من یازده تا جوجه یک‌ماهه خریدم
  الان سه ماهه هستن

  نرها رو از چندماهگی باید هرکدومشون رو توی یک قفس جداگانه بذارم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا