مهارت های فنی دیگر

آموزش تصویری عیب یابی استارت خودرو به زبان ساده +فیلم

چرب زبان

در این مطلب بصورت تصویری و با کمک چند فیلم و نکته مهم، عیب یابی استارت خودرو را به شما آموزش می دهیم. دقت کنید که می توانید با استفاده از این بسته آموزشی، عیب یابی خودرو را بصورت خودآموز یاد بگیرید.

بخش اول– فیلم های آموزشی

 

بخش دوم– نکات مهم استارت خودرو

1-استارت خودرو چیست؟

برای روشن شدن موتور ماشین نیاز هست که موتور در ابتدا مقداری سرعت داشته باشد تا سوخت و هوا وارد سیلندر شده و سیکل احتراق آغاز شود ، استارت الکتریکی با به حرکت در آوردم محور خود، چرخ دنده های کوک خودش را با چرخ دنده های بزرگ موتور درگیر می کند و این چرخش را ایجاد می کند. معمولا استارت در پشت و کنار موتور نصب می شود، استارت برای انجام کار خود به نیروی الکتریکی زیادی نیاز دارد که این نیرو به وسیله ی کابل از باتری تامین می شود.

سوییچ استارت برای خاموش و روشن کردن موتور استارت به سرعت انجام می شود تا جلوی صدمه دیدن قطعات را بگیرد، هم چنین از سوییچ های معمولی استارت نمی توان استفاد کرد زیرا جریان برق زیادی باید از آن عبور کند ، در این سیستم تعدادی فنر بازگشتی وجود دارد که پس از روشن شدن احتراق موتور وظیفه دارند استارت را قطع کنند. همچنین در داخل استارت چرخ دنده ای وجود دارد که پس از روشن شدن موتور و حرکت ماشین مانع از این میشود که موتور ماشین ، موتور استارت را به سرعت به حرکت درآورد و به آن اسیب برساند ، این چرخ دنده حالتی دارد که فقط در جهتی که استارت موتور را بچرخاند درگیر میشود.

 


تعمیر خودرو

توی این پک های فوق العاده، تعمیرات خودرو رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! تعمیرات خودرو رو سریع یاد بگیر و حسابی پول دربیار! 


 

2-استارت نخوردن خودرو؟

در صورتیکه خودرو شما استارت نخورد علت می تواند یکی از موارد زیر باشد:
1-باتری تمام شده (دشارژ شده، یا خالی شده، یا خراب شده).
2-سیم کشی استارت یا سوئیچ قطع شده.
3-خرابی استارت، یا سیم کشی و اتصالات.
4-موتور قفل شده: امکان دارد که یاتاقان های میل لنگ یا شاتون ها چسبیده باشند، یا اینکه دنده استارت شکسته و لای فلایویل رفته باشد.
5- خراب شدن سلکتور گیربکس. در خودروهای اتومات، خراب شدن سلکتور گیربکس اتوماتیک، می تواند باعث استارت نخوردن خودرو شود.

3-موقع استارت نخوردن خودرو چه کنیم؟

1-برای تشخیص سلامت باتری، به ولت متر نیاز دارید، در صورتیکه دسترسی به ولت متر نداشتید، چراغ های جلوی ماشین را روشن کنید و نور بالا بزنید، اگر باتری شما سالم باشد، باید نور چراغ ها عادی باشند.

2-اگر لحظه چرخاندن سوئیچ برای استارت زدن، چراغ های پشت آمپر روشن می شوند و صدایی هرچند خفیف می شنوید، موضوع قطع شدن سیم کشی استارت منتفی است. اگر چراغ های پشت آمپر یک لحظه خاموش می شوند و صدای” تق” می شنوید، احتمالا علت استارت نخوردن، خرابی موتور استارتر یا سیم کشی استارتر است.

مطلب مشابه: آموزش تصویری عیب یابی موتور خودرو به زبان ساده

3- در صورتیکه هیچکدام از حالات قبل وجود نداشت، یعنی باتری، استارتر و سیم کشی آن سالم بودند، احتمالا موتور ماشین قفل کرده است. برای پی بردن به این موضوع، (فقط برای گیربکس دنده ای، نه اتومات) دنده را در وضعیت 5 قرار داده و ماشین را هل دهید، اگر ماشین حرکت کرد، یعنی موتور قفل نیست، ولی اگر حرکت نکرد، یعنی موتور شما قفل شده است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

4- گیربکس های اتوماتیک به گونه ای طراحی شده اند که وقتی دسته دنده (Lever) در وضعیت R، یا D باشد، موتور استارت نمی خورد. در صورت خرابی سلکتور گیربکس اتوماتیک، پیام وضعیت گیربکس به درستی به ECU ارسال نشده و خودرو استارت نمی خورد.

4-استارت خودرو چه کارایی دارد؟

چهار عنصر زیر باید در موتور احتراق داخلی جمع شود تا روشن شود:
1- مخلوط هوا – سوخت قابل احتراق
2- حرکت تراکم
3- نوعی سیستم اشتغال
4- حداقل دور راه اندازی لازم (در حدود 100 دور بر دقیقه)(استارت)

برای تامین سه عنصر نخست باید عنصر چهارم یعنی حداقل دور راه اندازی لازم را تامین کرد. این کار را استارت انجام می دهد.

توانایی دستیابی به این دور حداقل نیز خود تابع چند عامل است:
1- ولتاژ نامی سیستم راه اندازی
2- حداقل دمای محتمل که باید بتوان موتور را در ان دما روشن کرد این دما را دمای حد راه اندازی می نامند
3- مقاومت موتور گردانی . به عبارت دیگر گشتاور لازم برای موتور گردانی در دمای حد راه اندازی
4- مشخصه های باتری
5- افت ولتاژ بین باتری و استارت
6- نسبت دنده استارت به دنده فلایویل
7- مشخصه های استارت
8- حداقل دور لازم برای موتور گردانی در دمای حد راه اندازی

5-نحوه کار استارت خودرو

استارت خودرو

اگر در يك ميدان مغناطيسی يك ميله رسانا حامل جريان برق قرار دهيم و مي دانيم هر سيم حامل جريان برق در اطراف آن ميدان مغناطيسی توليد مي شود كه اين ميدان با ميدان مغناطيسی اصلي بر هم نيرو وارد كرده سپس حركت ميله هادي مي شود.حال اگربجاي يك ميله هادي از يك قاب و دو نيم حلقه مطابق شكل استفاده كنيم هنگاميكه جريان از طريق دو نيم حلقه به قاب ارسال شود و با توجه به جهت جريان در داخل قاب ميدان مغناطيسی بوجود آمده اگرتشكيل قطب هاي همنام دهد باعث حركت قاب و اگرتشكيل قطب هاي غيرهمنام دهد باعث جذب قاب مي شود. در موتور هاي الكتريكي جهت جريان را طوري انتخاب كرده كه تشكيل قطب هاي همنام دهد و باعث چرخش قاب شود.

6- بخش های مختلف استارت

بالشتک های استارت خودرو

وظيفه آنها توليد ميدان مغناطيسی بسيار قوي است و با توجه به نوع كلاف هاي بالشتك ها جريان زيادي از آن عبور كرده و باعث توليد ميدان مغناطيسی مي شود .

استارت ها از نوع اتصال بالشتك ها به دو صورت سري و موازي طراحي مي شوند:

1- نوع سري: در اين نوع از بالشتك جريان برق واردكلاف هاي بالشتك شده و پس از عبوراز بالشتك ها از طريق ذغال مثبت وارد كلافهاي آرميچر شده و از طريق ذغال منقي به بدنه استارت متصل شده و مدار استارت كامل مي شود .

2- نوع موازي: در اين نوع استارت جريان برق باطري ابتدا وارد ذغال هاي مثبت شده و از طريق ذغال مثبت به دو بالشتك مجاور هم رسيده و از طريق بالشتك مستقيم بدنه مي شود يعني بالشتك ها نسبت به آرميچر موازي مي باشند .

آرميچر استارت خودرو

با عبور جريان زياد از آرميچر ميدان مغناطيسی قوي ايجاد مي شود و طبق قانون موتور هاي الكتريكي ميدان توليدي آرميچر با ميدان توليدي بالشتك ها بر هم نيرو وارد مي كنند و باعث چرخش آرميچر مي شود .

ذغال های استارت خودرو

جريان عبوري بالشتك ها و آرميچر از طريق ذغال انجام مي گيرد و جنس ذغال ها از مس و كربن بوده و مقدار مس آن بيشتر است تا اتلاف انرژي كمتر و در برابر عبور جريان زياد و گرما مقاومت داشته باشد . استارت ها در دو نوع دو و چهار ذغاله هستند.

دنده استارت خودرو

وظيفه دنده استارت همانند دنده واسطه عمل كرده و نيروي استارت را به فلايويل منتقل مي كند. دنده استارت داراي يك مجموعه بنام كلاچ يكطرفه مي باشد كه نيرو را در يك جهت منتقل كرده و در جهت ديگر بصورت هرز ميگردد.

7- انواع استارت خودرو

1- دنده مارپيچی:
در اين نوع استارت اتومات جدا از استارت است و عيب اين نوع استارت ها اين بود كه گاها دنده استارت پس از روشن شدن موتور گير ميكرد. هنگاميكه برق سوئيچ اتومات را تحريك مي كند از طريق اتومات استارت در همان لحظه جريان كمي به موتور استارت رسيده و استارت به آرامي مي چرخد در اين حالت دنده استارت روي شفت حركت مخالف كرده به دنده فلايويل نزديك مي شود و در لحظه اي جريان اصلي برق از طريق كنتاكت اتصال دهنده به موتور استارت رسيده و باعث مي شود نيرويي به دنده استارت وارد گردد كه همان نيروي گريز از مركز كه مخالف گردش شفت آرميچر بوده و باعث درگيري كامل و بيرون نزدن دنده استارت مي شود و سبب چرخش فلايويل مي شود . هنگاميكه موتور روشن شد دور دنده فلايويل دنده استارت را به عقب مي راند ، در پشت دنده استارت يك فنر بزرگ پيچشي تعبييه شده و ضربه دنده استارت را مستهلك ميكند .

2-مارپيچی كشويی:
در اين نوع استارت اتومات استارت دو وظيفه در حين راه اندازي موتور استارت دارد:
الف- ارسال برق اصلي باطري به موتور استارت
ب- به حركت در آوردن (به جلو بردن) دنده استارت جهت درگير ي با دنده فلايويل براي گردش موتور

در این استارت، اتومات استارت داراي دو عدد سيم پيچ بوده كه يكي از سيم پيچها نازك با تعداد دور زياد و بصورت موازي وصل شده بنام سيم پيچ نگهدارنده و ديگري از سيم ضخيم با تعداد دور كم و بصورت سري متصل شده بنام سيم پيچ كشنده و هنگاميكه سوئيچ را در مرحله استارت قرار مي دهيم جريان از طريق سوئيچ به سلونوئيد استارت رسيده كه به دو سر مشترك سيم پيچ نگهدارنده و كشنده وصل شده در ابتدا جريان از هر دو سيم پيچ عبور كرده و باعث توليد ميدان مغناطيسی قوي شده و اين حالت باعث جذب پيستون يا پلانچر اتومات به طرف داخل مي شود با حركت پيستوندو عمل صورت مي گيرد:
1- ديسك كنتاكت دهنده اتصال به پيچهاي M و B كه B اتومات به برق باطري و M به موتور استارت وصل شده مي شود. برق باطري از طريق اتومات وارد موتور استارت شده و در اين حالت سيم پيچ كشنده چون بثورت سري بوده از مدار خارج مي شود و سيم پيچ نكهدارنده پيستون را نگه مي دارد و باعث چرخش استارت مي شود.
2- از طرف ديگر حركت پيستون يا پلانچر به طرف داخل باعث حركت ماهك دنده استارت بطرف جلو شده و دنده استارت با دنده فلايويل درگير مي شود. با قطع برق سوئيچ از حالت استارت برق اتومات استارت قطع شده و ميدان مغناطيسی آن از بين مي رود و همين امر باعث مي شود فنر برگشت دهنده پيستون را به جلو برده و دنده استارت با توجه به مكانيزم خود به عقب بر گردد و اتصال كنتاكت دهنده نيز ترمينال B و M را از هم جدا مي كند و استارت از چرخش مي ايستد . عاملي كه وجود اتومات استارت را يك ضرورت براي استارت مي كند بخاطر عبور جريان خيلي زياد است ، هيچ كليد و سوئيچي نمي تواند اين جريان زياد را تحمل كند زيرا زود ذوب مي شود .
3-آرميچر كشويی: اين نوع استارت ها كه براي كاميون ها و اتوبوس ها استفاده مي شود داراي سيم پيچ كشنده و سيم پيبچ كمك مي باشد و مجموعه آرميچر جهت درگير شدن با فلايويل حركت مي كند همچنين داراي كلاچ چند صفحه اي كه در زمان استارت زدن حركت را انتقال و در زمان روشن شدن حركت را منتقل نمي كند.

استارت های گيربكسی:

براي بدست آوردن گشتاور بيشتر جهت چرخاندن راحت تر موتور هايي كه تعداد سيلندر بيشتر دارند و يا حجم موتور آنها بالاتر است از چرخدنده سياره اي استفاده مي كنند كه قطعه اي بنام گيربكس به واحد استارت اضافه گشته كه دور آرميچر استارت توسط اين واحد چرخدنده ها به گشتاور تبديل گشته و بنابراي حجم و فضاي اشغالي توسط استارت در اتومبيل كاهش و از طرفي جريان مصرفي نيز كم مي شود .

اجزای استارت های گيربكسی:

بوش استارت: بوش ها محل تكيه گاه شفت آرميچر استارت مي باشد و هر استارت معمولا داراي دو عدد بوش كه محل نصب آنها در درپوش عقب و جلو مي باشد .

8- انواع سیستم استارت خودرو

استارت با درگیری لخت
در همه خودروها استارت باید فقط در مرحله راه اندازی با دنده فلایول درگیر باشد. اگر استارت با دنده فلایویل درگیر بماند موتور با دور بالا ان را به کار می اندازد و استارت به سرعت خورد می شود. بیش از 80 سال از استارت با درگیری لخت استفاده شده است و این نوع استارت به تدریج از رده خارج شده است این استارت چهار قطب و چهار زغال دارد و روی خودروهای بنزینی متوسط نصب می شد.
این استارت به وسیله یک دنده پینیون کوچک با دنده فلایویل درگیر می شود دنده استارت و بوشی که با محور آرمیچر اتصال هزار خاری دارد طوری رزوه شده اند که وقتی استارت از طریق رله به کار می افتد آرمیچر بوش را در داخل دنده استارت می چرخاند دنده استارت به سبب لختی ساکن می ماند و چون بوش در داخل ان می چرخاند با دنده فلایویل درگیر می شود.

مطلب مشابه: دانلود 10 درس آموزش تعمیرات ای سی یو ecu خودرو (رایگان)

وقتی موتور روشن می شود دنده استارت را سریعتر از محور آرمیچر می چرخاند و همین باعث می شود که دنده استارت دوباره روی بوش بپیچد و از درگیری با دنده فلایویل آزاد شود وقتی دنده استارت برای اولین بار گشتاور را از آرمیچر می گیرد و نیز هنگامی که موتور دنده استارت را از درگیری خارج می کند فنری ضربه ایجاد شده را جذب می کند. یکی از مشکلات اصلی این نوع استارت ماهیت خشن درگیری دنده استارت با دنده فلایویل بود.

در نتیجه این نوع درگیری دنده استارت و دنده فلایویل خیلی زود سائیده می شدند در بعضی کاربردها دنده استارت در حین موتور گردانی و پیش از انکه موتور کاملا روشن شود از درگیری خارج می شود دنده استارت در معرض خطر گریپاژ کردن بر اثر گرد و غبار حاصل از کلاچ نیز بود.

غالبا روغنکاری مکانیسم دنده استارت سبب جذب گرد و غبار بیشتر و در نتیجه جلوگیری از درگیری می شد با استفاده از استارتهای از پیش درگیر بسیاری از این مشکلات حل شد.

استارت از پیش درگیر
امروزه بیشتر خودروها استارت از پیش درگیر دارند در این نوع استارت دنده استارت به صورت مطمئنی با دنده فلایویل درگیر است و توان کامل فقط هنگامی اعمال می شود که این دو به صورت کامل با هم درگیر شده باشند در این حالت چرخدندها زودتر از موعد مقرر از درگیری خارج نمی شوند زیرا با اتوماتیک استارت دنده استارت را در وضعیت درگیر نگه می دارد دنده استارت کلاچ یک طرفه ای دارد که مانع چرخیدن ان توسط دنده فلایویل می شود.

وقتی موتور روشن و سویچ رها می شود جریان اصلی برق قطع می شود و هسته اتوماتیک و دنده استارت بر اثر نیروی کشش فنر به وضعیتهای اولیه خود باز می گردد فنری که روی هسته تعبیه شده است پیش از خلاصی دنده استارت از درگیری با پایان حرکت خود مجموعه ای از کنتاکتها مسی سنگین کار را می بندد این کنتاکتها توان کامل باتری را به مدار اصلی موتور دنده فلایویل کنتاکتها اصلی را باز می کند.

9-اتوماتیک استارت چیست؟

بوبینی است که دارای دو سیم پیچ کشنده و نگهدارنده بوده و وظیفه دارد:
۱- برق استارت را وصل کند
۲- دنده استارت را جلو برده و با فلایویل درگیر کند.

بخش های مختلف استارت خودرو 1

باز هم هرگونه سوالی درباره عیب یابی استارت خودرو دارید یا نظری در این زمینه دارید، در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

 

پایین-تعمیرات-خودرو

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫58 دیدگاه ها

 1. با سلام ماشین من پژو405 هست وقتی استارت میزنیم استارت درگیر میشود ورها نمیشود و ماشین صدای تق تق میدهد و سوییچ رو هم برمیگردانم به حالت خاموش اما باز صدا قطع نمیشود و استارت تق تق میکند وقتی سیم استارت یا گانتاق باطری رو بر میدارم صدای تق تق خاموش میشود علت چیست

  1. سلام یکماهه پیش ماشینم تسمه تایم رد کرد سمندای اف سونه تعمیرش کردم الان حدود ۱۵روزه روشن نمیشه گفتن ازاستارته کلا رفتم یه استارت نو خریدم بستم بازم روشن نمیشه مثل اینکه هرز میچرخه باطریم نو خریدم محبت کنید یه راهی چاره ای بگید دیگه کم اوردم

  1. سلام نیسان دارم دنده فلایویل نو استارت هم نو عوض کردم چندتا استارت میخوره دگه مجددا صدای خشن میده درگیر نمیشه هرجا هم بردم عیب برطرف نمیشه تا حالا سه بار دنده فلایویل عوض کردم راهنمایی بفرمایید

   1. سلام می تواند مشکل از مغزی سوئیچ وسیم کشی باشد چون
    بااستارت زدن برق تحریک به اتومات استارت ارسال نمی شود که در عمل سیم پیچ کشنده عمل نمی کند
    شما به یک برق کار تخصصی مراجع
    کن تا برق های ترمینال اتومات را که یکی از سوئیچ ویکی برق باتری وصل شده .رو تست کند

   2. سلام ماشین ام ef7 امروزتوبارندگی اب زیادبودتمام چرخ هازیراب بود.باتری تازه گرفتم دم خونه رسیدم.اول سه کارکرد.خاموش کردم.حالا هرچی استارت میزنم .هرزمیگرده درگیرنمیشه فلایل وحرحت کنه ..درضمن موتورم تازه تعمیره..استارت ودینام موسرویس کردم خواهشا راهنمایی کنید..مثلا اومدم اهوازمسافرت..

 2. سلام مایک لیفتراک 7تن دیزل داریم قبلا با12ولت روشن میشدبعدتعمیردیگه با12ولت روشن نمیشه بایدبا24ولت روشن کنیم میشه راهنماییم کنیدمشکل ازکجاست آرمیچروبالشتکهاعوض شده

   1. سلام ماشینم با سویچ روشن نمیشه ازداخل موتور باید استارت بزنم ذغال و جاذغالی هم تازه عوض کردم ماشینم ۴۰۵موتوردوهزاره دیونم کرده راهنمایی کنید تشکر

  1. سلام.ما هم همین مشکل رو داریم.اگه مشکل شما حل شده لطفا دلیل این اتفاق و خرابی رو بگید ممنون میشم.لیفتراک ما هم الان با باطری۲۴استارت میخوره

   1. سلام احتمالأ ۱- بالشتک نیم سوز شده ۲- یکی از بوشهای استارت گشاد کرده. ۳- پلانینهای اتوماتیک خال زده.

   2. 🤝سلام ، دوست عزیز. اگه از بالشتک و سیستم برقی سوئیچ به استارت مطمئن هستی..
    سر راه سیم خود استارت و سوئیچ یه رله تقویت آمپر بنداز .حل میشه. ایمیل بنده m6a6h6di@gmail.com
    🙏شاد و پیروز باشید

 3. سلام فک کنم چرخدنده یاقطعه ای ازاستارت ماشینم داخل گلدانی جلوگیربکس یافلاویل افتاده ووقتی ماشین وباحل روشن کردم صدایی انگاری تیکه اهن داخل پوسته فلاویل برخوردمیکنه اثری روقدرت یادنده نزاشته فقط تق تق صدامیده بایدچیکارکنم ممنون میشم بهم بگیدچیکارکنم

  1. سلام وقت بخیر ماشین ریو ۸۴ صبح ها استارت میزنم از استارت صدای فش فش میاد حل میدم روشن میشه،کل روز هم میشه میزنم تو دنده استارت میزنم روشن میشه مشکلش چیه

   1. ریوی منم همین مشکلو داره مدل هشتاد و شیش صدا تیک تیک میخوره استارت میزنم ولی اتفاقی نیفتاده.
    یه آشنایی بهم گفت باطریت سالمه احتمالا از ذغاله استارته

 4. سلام.ماشین من پژو ۴۰۵ مدل ۸۶ است.وقتی که ماشین سرده استارت با دنده فلایول ماشین درگیر نمیشه و به اصطلاح رد میکنه ولی موقعی که ماشین گرمه این مشکل برطرف میشه و دیگه راحت روشن میشه

 5. ماشینم وقتی امپر اب نزدیک ۷۵ به بعد میرسه خاموش کنه استارت نمیزنه باطرریش میخوابه ولی بعد از یکساعت خاموشی دوباره استارت میزنه راهنمایی نمایید لطفآ

 6. باسلام استارت خودرومن یک سره شده وقتی سوییچ رابازمیکنم یکسره استارت میخوره حتی وقتی موتورروشن میشه درگیره ودرحال استارت خوردن

  1. سپاس فراوان از این همه آموزشهای ارزنده و کاربردی شما باز هم کمال تشکر و قدر دانی را دارم شادبلشید.

  2. سلام
   پولکی اتوماتیک استارتت جوش خورده ویک سره شده باید بازش کنی وپولکی را با سمباده نرم سمباده بزنی ویا پولکی را تعویض نمایی

 7. سلام.خسته نباشین.من وقتی سیم استارت رو درمیارم دوباره وصل میکنم ماشین روشن میشه….مشکلش چیه ب نظر شما

 8. باسلام،ماشینم پرایده،وقتی که سوییچ رو میچرخونم چراغ پشت آمپرها روشن میشوند ولی وقتی میخواهم استارت بزنم،یه صدای تق تق بدی از داخل استارتر میاد و ماشین روشن نمیشه و فقط با هول دادن روشن میشه و حتی توی حرکت باهاش تا دنده پنج رفتم،دنده عقب میرم مشکلی ندارم، ولی وقتی خاموشش میکنم و دوباره میخوام روشنش کنم،همانطور که گفتم خدمتتون وقتی برای استارت زدن اقدام میکنم و سوییچ رو نگه میدارم صدای تق تق بدی از داخل استارتر میاد و فقط با هل دادن روشن میشه،ممنون میشم راهنمایی کنید.باتشکر

 9. باسلام
  بنده یه پارس دارم چند روزی هست استارت بازدن ضربه به اتوماتیک استارت راه میفته.
  میخوام بدونم مشکل از چیه.ممنون

  1. سلام اگر مستقیم به اتصال بالشتک برق صحیح وصل کنید استارت عمل می‌کنه و اگه نشد باید همزمان به سیم اتوماتیک و پیچ بزرگ اتوماتیک برق وصل کنید.

 10. باعرض سلام یه ماشین روا87دارم وقتی روشن میکنم موتوردرس کارنمیکنه شدیدمیلرزه وازپیستون شماره ی دوکمپرس ودودبه سمت.بالامیده قالپاق.

 11. دروود ..من یه مشکل ماشینم بهم زده یه mvm530دارم وقتی میخوای خاموش کنی دور بر عکس میزنه و خاموش نمیشه باید با دنده خاموشش کنم بیشترم موقعی که ماشین داغه اینجور میشه .چند تا تنظیم موتورم بردم کسی عیبو نفهمیده کسی میتونه راهنمایی کنه..ممنون میشم

  1. سلام زمان خاموش کردن اگه ماشین پس میزنه..سوخت ماشینت بالاست..منظورت اینه زمانی که سوئیچ میبندی ماشین پس میزنه بعد خاموش میشه؟

 12. سلام خسته نباشین ماشین من پراید کاربراته
  و بعضی مواقع ارمیچر استارت بدون اینکه با فلایول درگیر شه شروع به چرخش میکنه در جا
  میشه راهنماییم کنین مشکل از کجاست؟

 13. سلام.ماشینم پژو۴۰۵ استارت ماشینم بعضی وقتها باید چندبار بزنم تا ماشین روشن بشه.
  سوئیچ را چندبار بزنم تا یکیش خوب عمل کنه بزنه استارت ممنون میشم راهنمایی کنید .
  رفتم باتری ساز یک میگه اتومات یکی میگه چرخ دنده رد میکنه
  از چی اخه

 14. سلام
  ماشین من استارت میخوره ولی هرز میچرخه و با فلاویل درگیر نمیشه. اتومات را تعویض کردم و کلا استارت را سرویس کردم مشکل حل نشد حداقل سه مرتبه باید استارت بزنم تا روشن بشه

 15. سلام دنده آرمیچر جلو میره آمارها میکنه وبرنمیگرده استارت تویتا درشخمزنه

 16. سلام استارت پراید ..اتومات با ذغالشو تعویض کردم ولی بازم استاره به دنده فرایبر نمیرسه بعد از چند تا زدن باهم درگیر میشن و ماشین روشن میشه ..دنده هام سالمه جفتشون هم استارت هم فرایبر.

 17. سلام پراید کاربراتوری دارم وقتی استارت میزنم دنده استارت با دنده فلاویل درگیر نمیشه صدای چرخیدن استارت میاد ولی دنده فلاویل رو نمی چرخونه. وقتی ماشین تو دنده میزارم استارت میزنم فقط صدای چرخش دنده استارت میاد ولی ماشین جوتکه نمیخوره. علتش چیه . استارت رو بازکردم تست کردم هم اتوماتیک کار میکنه هم استارت میچرخه

  1. سلام پراید کاربرات دارم از وقتی که شتاب دلکو عوض کردم استارتم انگار یکی دو بار گیر می کنه بعد میگیره بیشترم وقتی ماشین سرده این اتفاق میفته استارت ماشینم را باتری ساز باز کرده و لحیم کاری کرده و بوش هاشو نو کرده بازم این مشکل هست دلکو رو هم بردم پیش مکانیک تنظیم کرده بازم همون طوریه تو رو خدا جواب را برام بفرستید دیگه کلافه شدم

 18. با سلام ماشین من نیسان دیزله ، اتوماتیک استارتم خراب بود دیروز عوضش کردم ولی نمیدونم چجوری وصل کردن فقط بوی سوختگی داخل ماشین میاد و مثل قبل استارت نرم نمیخوره با خرتو خرت استارت میخوره و اول صبها باطری اصلا جون نداره تا استارت بزنه درصورتی که باطری من ۸۸ آمپره و تا دیروز فوق العاده قوی استارت میزد ولی بعد از بازو بسته کردن استارت کلا سیستمش بهم خورده

 19. سلام وقت بخیر
  پراید دارم وقتی ماشین سرد هست استارت میخوره ولیدوقتی گرم میشه دیگه استارت نمیخوره یه حرکت کوتاه داره بعد وایمیسته انگار گیر میکنه ذغال و بوش هم نو شده ممنون از راهنمایی هاتون

 20. سلام و درود من استارت زدم ماشین روشن شد ولی صدای استارت قطع نشد صدایی مثل چرخیدن آرمیچر بعدش ماشینو خاموش کردم بازم صدا قطع نشد مجبور شدم سرباطری رو جدا کنم.. این هم بگم قبل از جدا کردن سرباطری یه بار استارت زدم ک دیگه استارت نخورد الان هم ک سرباطری رو جا میزنم دوباره استارت درگیر میشه و صدای همون آرمیچر مانند میاد لطفا راهنماییم کنید

 21. با سلام من یه روا ۸۵ دارم پیچ اتومات استارت هرز شد عوضش کردم خودم الان بستمش ولی سویچ رو باز میکنم یعنی استارت میزنم اصلا صدای استارد یا اتومات نمیاد ولی اتومات استارت بشدت داغ میشه به حدی که دست آدم رو میسوزونه میشه راهنمایی کنید مشکل از چیه که اینطوری شده و داغ میشه ؟؟ ممنون

 22. سلام، لطفا درباره علت بد استارت خوردن پراید هنگام گرم بودن را راهنمایی بفرمایید/تشکر

 23. سلام و درود
  من رانا ۹۲ دارم چند وقتیه ماشین وقتی موتورش سرد باشه مثلاً صبح که چندساعت ماشین خاموش بوده راحت استارت میخوره
  اما وقتی ۱۰دقیقه یا یکم با ماشین کارکنم خاموش بشه استارت نمیخوره و موقع استارت زدن صدای تق تق میده
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 24. سلام وقت بخیر
  استارت که میزنم ماشین روشن میشه ولی استارت قطع نمیشه و میزنه
  مغزی سوییچ و زغال ها رو عوض کردم ولی فرقی نکرد ممکنه راهنمایی بفرمایید

 25. سلام من پژو ۲۰۷ اتومات دارم موقع گردش به راست صدای تق تق از جلوی ماشین میومد کلی هزینه برای جلوبندی و پلوس و سگدست و غیره کردم مشکل حل نشد به صورت تصادفی متوجه شدیم موقعی که جک زیر سمت شاگرد است موقع استارت خودرو همان صدای تق تق میومد و با گاز دادن صدای تق تق بیشتر میشد باطری ساز در حالت روشن پیچ استارت را شل کرد و کمی فاصله داد دیگه با گاز دادن صدای تق تق نیومد مشخص شد بعد از استارت و روشن شدن ماشین در پیچ گردش به راست دنده استارت با دنده فلایویل درگیر میشده و صدای تق تق تولید میشد سوال من این است چه قطعه ای در استارت خراب میشه که دنده استارت بعد از روشن شدن ماشین به عقب بر نمیگرده و با دنده فلایویل درگیر میشه ؟

 26. سلام .ماشین من ریو ۹۰ . وضعیت خیلی خوبی داشت . امروز اولین استارت رو که زدم صدای خرخر کرد و روشن نشد . باطری خوبه . ماشین رو حرکت دادم و زدم باز همونجور شد . حدسم به فلای ویل ه . نطر شما چیه . ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا