ریپورتاژ آگهی

چه نوع تشویقی مناسب سگ من است؟

چرب زبان

قطعا برای شما هم اهمیت زیادی دارد که بدانید تشویقی مناسب سگ کدام گزینه است؟ انتخاب تشویقی مناسب برای سگ‌ها یکی از کارهای کلیدی و اثربخش در سلامت، بهبود رفتار و تغذیه سگ‌ها محسوب می‌شود. شما باید بتوانید مناسب‌ترین تشویقی‌هایی که سگ‌تان مجاز به مصرف آن است، شناسایی کنید. به این ترتیب می‌توانید در پروسه آموزش، اصلاح رفتار و تایید مثبت کارهای روزانه از آن استفاده کنید. تشویقی‌ها به عنوان یک جایزه برای رفتارهای خوب محسوب می‌شوند که آموزش را آسان تر می‌کنند. این تشویقی‌ها تاثیر زیادی بر روی سلامت پت دارند. به همین دلیل پروسه انتخاب آن‌ها بسیار پیچیده است.

پس همراه ما باشید تا در این مقاله به بررسی دقیق نحوه انتخاب مناسب‌ترین تشویقی سگ اشاره کنیم.

انواع تشویقی‌های سگ را بشناسید

شما به راحتی می‌توانید با شناخت انواع تشویقی سگ، بهترین گزینه را برای سگ دلبندتان انتخاب کنید.

۱. تشویقی‌ طبیعی سگ

یکی از رایج‌ترین انواع تشویقی که می‌توان گفت گزینه سالمی برای پت محسوب می‌شود، تشویقی‌های طبیعی است. این نوع تشویقی‌ها، از مواد خام و ارگانیک ساخته می‌شوند. وجود تشویقی‌های طبیعی در برنامه روزانه، موجب می‌شود تا مواد مغذی به بدن سگ رسیده و ضمن تایید کار مثبت، شاهد هیچ تاثیر منفی بر سلامت پت نباشیم. این تشویقی‌ها فاقد هرگونه افزودنی مصنوعی، رنگ‌ها و نگهدارنده‌ها هستند. به همین دلیل بهترین گزینه برای سگ‌های حساس به مواد نگهدارنده محسوب می‌شوند. از ویژگی‌های بارز این نوع تشویقی می‌توان به این موارد اشاره کرد.

 • استفاده از مواد طبیعی: استفاده از مواد خام مانند گوشت، میوه‌ها و سبزیجات یا دانه‌های مجاز در این نوع تشویقی رایج است.
 • هضم آسان: این تشویقی‌ها به دلیل ارگانیک بودن، به راحتی توسط دستگاه گوارش سگ‌ها هضم می‌شوند و در تغذیه یک امتیاز مثبت محسوب می‌شوند.
 • کمترین حساسیت: به دلیل عدم وجود مواد افزودنی، احتمال بروز حساسیت‌های غذایی در این مدل تشویقی بسیار اندک است.

۲. تشویقی‌های خشک سگ

تشویقی‌های خشک به عنوان تشویقی دنتال نیز شناخته می‌شوند. استفاده از انواع بیسکوئیت مخصوص سگ، استخوان های جویدنی و تشویقی‌های خاص که جنس خشکی دارند و جویده می‌شوند، بسیار رایج است. این نوع تشویقی حمل آسانی دارد و به دلیل ماندگاری بالا، یک گزینه عالی برای روزهای خارج از خانه است. استفاده از تشویقی‌های خشک برای سگ می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. در این بخش به ویژگی‌های این مدل تشویقی سگ اشاره می‌کنیم.

 • ماندگاری بالا: این تشویقی‌ها به دلیل خشک بودن، امکان نگهداری طولانی مدت دارد و در فضای خارج از یخچال قابل نگهداری است.
 • قابلیت حمل: این تشویقی‌ها به دلیل خشک بودن محدودیتی در نگهداری ندارند و وزن سبکی دارا هستند. به همین دلیل پروتکل نگهداری خاصی برای‌شان نیاز نیست و می‌توانید در سفر و گردش برای پت همراهتان داشته باشید.
 • تنوع در طعم: شاید جالب باشد که بدانید تشویقی های خشک سگ، معمولاً در طعم‌ها و اندازه‌های مختلف موجود هستند و تنوع بالایی برای شما فراهم می‌کنند.

word image 47153 2

۳. تشویقی‌های نرم سگ

تشویقی‌های نرم برای سگ‌ها بسیار محبوب هستند. استفاده از این مدل تشویقی‌ها به دلیل قابلیت جویدن آسان، به شدت مورد توجه سگ‌ها هستند. شما می‌توانید این نوع تشویقی را به عنوان یک جایزه خوش خوراک ارائه کنید. این تشویقی‌ها برای آموزش و تربیت سگ‌ها بسیار مناسب هستند. این تشویقی‌ها اغلب دارای طعم‌های متنوع و جذاب هستنند. شناخت ویژگی‌های این نوع تشویقی، قدرت انتخاب بهتری برای شما فراهم می‌کند. در این بخش به بررسی ویژگی‌های این تشویقی اشاره می‌کنیم.

 • مناسب برای آموزش: تشویقی های نرم و لذیذ، به خوبی می‌توانند به عنوان یک خوراکی محبوب در سگ‌ها مورد توجه قرار گیرند. به همین دلیل استفاده از آن ها در ایجاد انگیزه در سگ‌ها بسیار کاربردی است.
 • تنوع طعم: این تشویقی‌ها معمولاً در طعم‌های مختلفی عرضه می‌شوند و می‌توانند توجه سگ‌ها را به خوبی جلب کنند. تنوع بالای طعم حتی برای سگ‌های سخت پسند نیز طعم و مزه محبوبی ایجاد می‌کند.
 • مصرف آسان: سگ‌ها به راحتی می‌توانند این تشویقی‌ها را جویده و هضم کنند.

word image 47153 3

۴. تشویقی‌های درمانی سگ

تشویقی‌های درمانی به خوبی می‌توانند شما را در راه سلامت پت هدایت کنند. تشویقی‌های درمانی بهترین گزینه برای ایجاد یک سبک سلامت در زندگی پت شناخته می‌شوند. این تشویقی‌ها با ویژگی‌های خاصی طراحی می‌شوند و مخصوصاً برای رفع مشکلات خاص سلامتی سگ‌ها، مواد مغذی مورد نیازی را ارائه می‌کنند. تشویقی های درمانی همگی دارای مواد مغذی و ویتامین‌های خاص هستند تا به سلامت پت کمک کنند. تشویقی‌های جویدنی و تقویت سیستم یمنی یا بهبود مفاصل، از رایج‌ترین انواع آن‌ها محسوب می‌شوند. در این بخش به بررسی ویژگی‌های انواع تشویقی درمانی در سگ‌ها اشاره می‌کنیم.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • دارای مواد مغذی: این تشویقی‌های درمانی، همگی حاوی مواد مغذی، ویتامین‌ها و مکمل‌های ضروری برای سلامت سگ‌ها هستند. به این ترتیب در ایجاد سلامت و استاندارد تغذیه‌ای مناسب محسوب می‌شوند.
 • رفع مشکلات خاص: برخی از این تشویقی‌ها به منظور حفظ سلامت دندان‌ها، تقویت مفاصل و بهبود مشکلات گوارشی طراحی شده‌اند و اثربخشی عالی ارائه می‌کنند.
 • جذابیت بالا: به دلیل وجود طعم‌ و مزه‌های خاص و متنوع، استفاده از این نوع تشویقی برای سگ‌ها بسیار جذاب است.

نکات مهم در انتخاب تشویقی مناسب

برای انتخاب بهترین نوع تشویقی سگ، باید نکاتی را بدانید و به جزییات خاصی توجه کنید. آگاهی از این موارد کمک می‌کند تا بتوانید یک انتخاب عالی را تجربه کنید و ضمن ایجاد سرگرمی برای سگ‌ها، سلامت آن‌ها را تامین کنید. به همین دلیل در این بخش نکات مهمی که باید زمان خرید تشویقی مناسب به آن توجه کنید را بررسی می‌کنیم.

 1. ترکیبات تشویقی: بررسی ترکیبات تشویقی یکی از مهم‌ترین مراحل در انتخاب تشویقی مناسب است. همیشه برچسب مواد تشکیل‌دهنده را بخوانید و از تشویقی‌هایی که دارای مواد افزودنی، مواد نگهدارنده‌های مصنوعی، رنگ‌های نامناسب و طعم ‌دهنده‌های مصنوعی هستند، خودداری کنید. تشویقی‌هایی که دارای مواد طبیعی و ارگانیک هستند، بهترین گزینه برای حفظ سلامت سگ‌ها می‌باشند. برای خرید این مدل تشویقی می‌توانید به راحتی از طریق پت شاپ‌ها اقدام کنید.
 2. سایز و سن سگ: در زمان انتخاب و خرید تشویقی مناسب، باید سایز سگ و سن سگ را مدنظر قرار دهید. هرچه سگ‌ها ابعاد کوچکتری داشته باشند، پوزه کوچک‌تری دارند و قدرت آن ها در جویدن کمتر است. شما نقش مهمی در انتخاب نوع تشویقی دارید و باید با درنظر گرفتن محدودیت‌های سگ، دست به انتخاب بزنید. برای سگ‌های کوچک‌تر، استفاده از تشویقی‌های کوچک‌تر و نرم‌تر توصیه می‌شود. سگ‌های بزرگ‌تر می‌توانند از تشویقی‌های بزرگ‌تر و خشک‌تر استفاده کنند. شما برای توله‌سگ‌ها و سگ‌های مسن‌تر که دندان‌های حساسی دارند، باید تشویقی مناسب و نرمی انتخاب کنید تا دچار مشکل نشوند.
 3. سلامت عمومی سگ: اگر سگ شما دارای مشکلات سلامتی خاصی است، باید در انتخاب تشویقی دقت بیشتری کنید. تشویقی‌ در طول روز استفاده می‌شود، پس باید جهت انتخاب آن با دامپزشک مشورت کنید. انتخاب تشویقی مناسب کمک می‌کند تا بتوانید بدون آسیب به سلامت پت، بهترین گزینه را انتخاب کنید.
 4. مقدار تشویقی‌: از نظر تامین بودجه، باید حتما مقدار تشویقی را بررسی کنید. تشویقی‌هایی که به صورت بیسکوئیتی و ریز ارائه می‌شوند، شرایطی را فراهم می‌کنند که به راحتی قابل خوردن باشند و به دفعات در میزان کم برای تشویق سگ به کار روند.
 5. آلرژی‌ها و حساسیت‌ها: تشویقی سگ باید از نظر ایجاد آلرژی و حساسیت مورد بررسی قرار گیرد. برخی سگ‌ها ممکن است به مواد خاصی حساسیت داشته باشند. اگر سگ شما دارای آلرژی یا حساسیت غذایی است، باید از تشویقی‌هایی که حاوی آن مواد نیستند استفاده کنید.
 6. برند و کیفیت: خوردن تشویقی به دفعات موجب می‌شود تا سلامت پت تحت تاثیر قرار گیرد. به همین دلیل باید حتما برند و کیفیت تشویقی را مورد بررسی قرار دهید. برند تشویقی تعیین کننده میزان کیفیت آن است. چرا که برندهای با کیفیت، کاملا شناخته شده هستند.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا