ریپورتاژ آگهی

9 علت روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی (+راه حل)

چرب زبان

یکی از مهم ترین لوازم خانگی حرارتی که در خانه تک تک ما وجود دارد اجاق گاز است و همه ما در روز بار ها و بارها با آن سرو کار داریم. این وسیله به کمک شعله هایی که تولید می کند در تسهیل کردن زندگی نقش دارد اما اگر این شعله ها روشن نشود یا روشن نماند چه ؟ بدیهی است که نمی توانیم درست با آن کار کنیم. این مشکل در بین گاز های رو میزی بسیاری شایع است و به همین علت اولا باید علت روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی را برسی کنیم و دوما راه تعمیر آن را نیز پیدا کنیم.

ما در این مطلب قصد داریم علت روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی را برای شما به طور کامل برسی کنیم و مهم ترین علت های آن را برسی کنیم. اما باید بدانید گاهی علت روشن نماندن شعله ها از موارد دیگری نشئت میگیرد و عیب یابی آن یک کار تخصصی است که باید به دست تعمیر کار صورت بگیرد.

همچنین گاهی تعمیر و حل این مشکل یک کار کاملا تخصصی می شود که در این صورت نباید از پیدا کردن خدمات تعمیر گاز غافل بمانید. به همین علت خوب است در این مطلب علاوه بر آشنایی شما با علت روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی ، خدمات تعمیر اجاق گاز رومیزی و فردار را نیز به شما معرفی کنیم. بدین منظور کافیست بر روی کلمه تعمیر گاز رومیزی کلیک کنید و به بهترین خدمات در تهران دست پیدا کنید.

البته شایان ذکر است گاهی تعمیر این مشکل گاز به خوبی در خانه امکان پذیر است. به همین علت در ادامه این صفحه می توانید به تمامی راهکار های تعمیر روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی دست پیدا کنید و اگر این مشکل را حل نکرد سپس با تعمیرکار مورد نظر تماس بگیرید و برای تعمیرات تخصصی آن اقدام کنید.

9 علت روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی

در ادامه می توانید متداول ترین علت های روشن نماندن این شعله ها را جستجو کنید :

1.کثیف بودن گاز :

قطعا همه ما روی تمیز کردن گاز حساس هستیم اما توجه نمی کنیم که در زمان نظافت گاز تمیز بودن مشعل ها یا پایه شعله و … را در نظر نمی گیریم و همین باعث می شود که گاز روشن شود اما به علت مسدود بودن جریان شعله ها دوباره پس از مدتی خاموش شود. حل این مشکل بسیار ساده است کافیست دو مورد را برسی کنید :

  1. مشعل های گاز خود را برسی کنید. اگر فرسوده شده بود اقدام به تعویض آن نمایید و اگر با لکه های روغن و باقی مانده مواد غذایی پر شده بود پس از خنک شدن آن با یک مسواک به ارامی آن را تمیز کنید. مجددا از خشک کردن آن غافل نشوید.
  2. اگر تنها برخی از شعل های گاز روشن نمی ماند در این صورت احتمالا پایه های شعله یا توری آن دچار کثیفی شده است. اجزای آن گاز را با دقت از هم جدا کنید و با یک مسواک یا یک پارچه آن را تمیز کنید. شما می توانید از چربی زدا های مخصوص گاز برای پاک کردن آسان آن استفاده کنید البته توجه داشته باشید که تنها کلاهک و پایه شعله را آن هم پس از جدا شدن از گاز نظافت کنید و از اسپری مستقیم به گاز جدا خودداری نمایید.

فراموش نکنید که انسداد و گرفتگی ژیگلر ها در نتیجه رسوب مواد غذایی و … یکی از اصلی ترین علت های روشن نماندن گاز یا روشن نشدن آن از ابتدا کار می باشد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

2. سرشعله گاز :

سر شعله یکی از قطعات مهم اما ساده در گاز می باشد که ایراد در آن می تواند همان علت روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی باشد. پس حتما سر شعله را چک کنید. اگر سر شعله در جای خود قرار ندارد با کمی جا به جایی می توانید آن را درست کنید و اگر با جا به جایی نیز متوجه می شوید که همچنان این قطعه سر جایش نمی ایستد با یک برسی می توانید متوجه شوید که این قطعه کج شده است یا تاب برداشته است که در این صورت نیاز به تعویض این قطعه می باشد.

3. خراب بودن ولوم گاز :

از مهم ترین علت های روشن نماندان شعله اجاق گاز رو میزی یا فردار بدون شک خراب بودن ولوم است. ولوم همان پیچی است که به شما امکان تنظیم شعله گاز را می دهد که تنها در طول روز بارها مورد استفاده قرار میگیرد بلکه عضو حساسی است و یک ضربه به آن می تواند خراب شدن آن را در پی داشته باشد. در این صورت کنترل گاز خروجی از دست شما خارج می شود و شعله کم و زیاد شده یا حتی خاموش می شود. همچنین گاهی وقتی این پیچ خراب می شود با رها کردن آن به سر جای اول خود باز می گردد و مسیر گاز را می بندد فلذا گاز روشن نمی ماند.

علی الخصوص در گاز های رو میزی که ولوم آن در دسترس تر است و امکان برخورد اشیا با آن بیشتر می باشد امکان خرابی این قطعه نیز بالا تر است.

word image 40650 2

4.ترموکوپل گاز :

بدون شک مهم ترین علت روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی خرابی همین قطعه است. چگونه بفهمیم این قطعه با مشکل رو به رو شده است ؟ اگر با برداشتن دست خود از روی ولوم گاز شعله ها خاموش شده اند باید به این قطعه شک کنید و اقدام به تعویض آن نمایید. در حقیقت اگر رها کردن دست شما از روی ولوم با خاموش شدن شعله ها مصادف شده است اولین قطعه ای که باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد همین عضو می باشد.

5. کم بودن میزان گاز :

گاهی در نتیجه کثیفی این وسیله است که گاز به خوبی عبور نمی کند و در نتیجه شعله ها روشن نمی مانند اما گاهی این مسیر ها کاملا تمیز می باشند اما گازی که به مشعل ها یا سایر اجزا مانند پیلوت میرسند کم می باشد و در نتیجه شعله گاز به سادگی خاموش می شود و روشن نمی ماند. در این صورت تکنسین باید با برسی قطعه های تخصصی تر علت کم بودن میزان گاز را برسی کند و با بر طرف سازی آن مانع از خاموش شدن شعله های گاز شود.

6. رگلاتور گاز :

یکی از قطعاتی که شاید در زمان خاموش شدن شعله گاز به فکر کسی نرسد رگلاتور است در حالی که رگلاتور می تواند علت روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی باشد. چرا ؟ رگلاتور در حقیقت وظیفه تنظیم فشار گاز را دارد و بدیهی است که اگر این قطعه خراب شود چه اتفاقی رخ می دهد. ممکن است گاز خروجی بسیار کم فشار شده در نتیجه شعله گاز روشن نماند.

7.تنظیم اشتباه تایمر :

معمولا تنظیم کردن تایمر در برخی از گاز ها مخصوصا گاز های مدل جدید کمی دشوار می باشد و شیوه کار با آن ها کمی متفاوت می باشد. به همین علت بدون اینکه متوجه شوید در حقیقت تایمر گاز را اشتباه تنظیم کرده اید و گاز شما به طور خودکار بسته به دستوری که شما به تایمر داده اید خاموش می شود و در نهایت علت روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی را در قطعات دیگر جستجو می کنید در حالی که گاز شما به هیچ عنوان نیاز به تعمیر ندارد.

8.اشکال در پیلوت گاز :

در این موارد برسی گاز کمی تخصصی تر می باشد و باید تکنسین آن را برسی کند. پیلوت یکی از قسمت های گاز می باشد که می تواند علت روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی باشد. پس حتما در زمان کمک گرفتن از تکنسین برای برسی مشکلات گاز تنظیم بودن ارتفاع پیلوت ، خاموش یا روشن بودن و … آن را برسی کنید تا این مشکل مجددا برای گاز شما ایجاد نشود.

9.مشکل جریان گاز :

به خوبی می دانیم که گاز چه رو میز چه فردار به یک منبع گاز خارجی وصل است که معمولا به کمک تجهیزات مخصوص خود انجام می شود که شامل شلنگ ، بست و … می باشد. اگر این تجهیزات به خوبی سوار نشوند گاز به خوبی به این دستگاه نمی رس و بدیهی است که در نتیجه ضعیف بودن جریان گاز این شعله پس از مدتی خارج می شود که حل این موضوع و رفع این علت روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی از دست تعمیرکار گاز شما نیز خارج می شود.

word image 40650 3

این 9 مورد علت های اصلی روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی می باشد. البته علت های دیگری مانند درست کار نکردن بست هوا نیز می تواند باشد اما این موارد مربوط به گاز های قدیمی می باشد از آنجایی که گاز های رو میزی از مدل های جدید گاز می باشند بدیهی است که این موارد را شامل نمی شوند.

فراموش نکنید که برای تعمیر گاز حتما به یک متخصص و تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید در غیر این صورت این وسیله خانگی می تواند خطرات زیادی برای شما ایجاد کند.

ما در این مطلب سعی کردیم تا علت روشن نماندن شعله اجاق گاز رومیزی را به طور کامل برای شما شرح دهیم. امیدواریم این صفحه برای شما مفید بوده باشد.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا