سایر هنرهای مهم

6 مزیت ویزای تحصیلی فنلاند

چرب زبان

در این نوشتار قصد داریم تا شما عزیزان را علاوه بر آشنایی با شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند همچنین با امتیازات دریافت این ویزا نیز آشنا سازیم. ویزایی که نوعی اقامت بلند مدت کشور فنلاند محسوب شده و تا پایان دوره تحصیلی دانشجویان نیز اعتبار دارد. منتها شرط کلیدی در راستای اخذ این ویزای فنلاند اخذ نامه پذیرش یا Letter of Acceptance از یکی از دانشگاه های کشور فنلاند است. توصیه می شود که در ادامه نیز با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا به پاسخ این سوالات مهم درباب ویزای دانشجویی فنلاند 2023 دست یابید:

 • برترین موسسات آموزش عالی فنلاند کدامند؟
 • در فنلاند چند نوع دانشگاه وجود دارد؟
 • شرایط اپلای از دانشگاه های فنلاند چیست؟
 • چگونه باید برای اخذ ویزای تحصیلی کشور فنلاند اقدام کرد؟
 • مدارک لازم برای اخذ این ویزای فنلاند چیست؟
 • هزینه درخواست این ویزای کشور فنلاند چقدر است؟

چرا تحصیل در فنلاند؟

فنلاند Finland بیشتر به خاطر داشتن یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان معروف است و جالب است بدانید که تقریبا نیمی از جمعیت این کشور دارای مدارک عالی هستند. جای تعجب هم نیست که دانشگاه های این کشور طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی را ارائه داده و نیز تحصیل افراد مقیم و دانشجویان اروپایی در این کشور رایگان است. ضمنا هزینه تحصیل در فنلاند برای دانشجویان بین المللی نیز در سطح مقرون به صرفه ای قرار دارد. به دلیل به کارگیری سیاست فرصتهای برابر، دانشجویان خارجی در این کشور نیز درست از حقوق و امتیازات دانشجویان فنلاندی برخوردارند.

 1. کیفیت تحصیل در کلاس جهانی
 2. دانشگاه های برتر با مدارک معتبر
 3. هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 4. کار دانشجویی نیمه وقت
 5. بورس های تحصیلی
 6. اقامت پس از تحصیل

شرایط تحصیل در فنلاند چگونه است؟

همانند اغلب کشورهای اروپایی نظام آموزش عالی فنلاند نیز از اصول، قواعد و مقررات فرآیند بولونیا Bologna process تبعیت می کند. دانشگاه های این کشور انواع برنامه های تحصیلی را به زبان انگلیسی و در قالب 3 برنامه آکادمیک رایج لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به دانشجویان ارایه می دهند. این دانشگاه ها نیز به دو دسته دانشگاه های پژوهشی و دانشگاه های پلی تکنیک (UAS) دسته بندی می شوند. طبق رنکینگ بین المللی QS بهترین آنها عبارتند از:

دانشگاه رتبه در رنکینگ QS در سال2023
دانشگاه هلسینکی 106
دانشگاه آلاتو 116
دانشگاه LUT 388
دانشگاه تامپره 415
دانشگاه اولو 392
دانشگاه تورکو 291

و اما پذیرش از دانشگاه های فنلاند نیز آسان است. چرا که پذیرش از این کشور به صورت آنلاین و از طریق پایگاه داده پورتال درخواست ملی (Studyinfo.fi) و یا سایت خود دانشگاه فنلاند انجام می شود. در ضمن از اهم شرایط پذیرش آکادمیک در کشور فنلاند نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • آزمون ورودی یا مصاحبه اسکایپ (بسته به برنامه تحصیلی)
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی IELTS حداقل نمره 5.5 تا 6.0 و TOEFL کاغذی با نمره 550 و TOEFL کامپیوتری 213 و نیز TOEFL اینترنتی 79- 80
 • مدرک دیپلم بهمراه کارنامه تحصیلی با GPA حداقل 3.00 یا معدل B

در بحث هزینه تحصیلی نیز دانشگاه های فنلاند جزء دانشگاه های مقرون به صرفه اروپا محسوب می شوند. معمولا سطح هزینه دانشجویان بین المللی در فنلاند با توجه به دانشگاه و برنامه تحصیلی بین 4000 الی EUR18000 (یورو) متفاوت است. اینکه سطح هزینه ها در دانشگاه های علوم کاربردی (UAS) پایین تر از دانشگاه های پژوهشی فنلاند است.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی فنلاند

کلیه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشور فنلاند هم نیازمند ویزای تحصیلی و هم مجوز اقامتی فنلاند هستند. ویزایی که معمولا از نوع ویزاهای بلند مدت کشور فنلاند محسوب می شود و مخصوص دانشجویان خارجی ثبت نامی در یک برنامه فول تایم در دانشگاه های کشور فنلاند است. زمان اخذ این ویزا نیز درست پس از اخذ نامه پذیرش از دانشگاه فنلاند و حداکثر نیز تا 3 ماه قبل از شروع سفر می باشد.

هایلایت های ویزای تحصیلی فنلاند
عنوان ویزا ویزای تحصیلی فنلاند
نوع ویزا ویزای بلند مدت فنلاند
مدت اعتبار 2 سال
واجدین شرایط دنشجویان بین المللی پذیرش شده از یک برنامه تحصیلی فول تایم
مرجع رسیدگی سفارت فنلاند
هزینه درخواست 350 تا EUR 450 (بسته به روش درخواست)

اما سوال اینجاست که چه کسانی به عنوان واجدین شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند شناخته می شوند. از نظر قوانین کشور فنلاند افرادی واجد شرایط شناخته می شوند که:

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • در یکی از دانشگاه های فنلاند ثبت نام کرده باشند
 • محدودیتی برای سفر به منطقه شنگن نداشته باشند
 • هیچ گونه سوء سابقه ای نداشته باشند
 • تهدیدی برای امنیت ملی فنلاند محسوب نشوند

فرآیند درخواست ویزای تحصیلی فنلاند

همانند سایر ویزاهای کشور فنلاند، ویزای تحصیلی این کشور نیز از طریق مراجعه به سفارت فنلاند قابل اخذ می باشد. منتها دانشجویان قبل از هر اقدام عملی در اینباره بایستی با کلیه مراحل درخواست آن آشنا باشند. مرحله اول و در واقع پیش شرط درخواست ویزای دانشجویی کشور فنلاند هم اپلای از دانشگاه فنلاند و دریافت نامه پذیرش می باشد. پس از اخذ نامه پذیرش است که دانشجویان با مراجعه به سفارت و زمانبندی قرار ملاقات برای درخواست ویزای خود اقدام می کنند. سپس در زمان معینی مدارک لازم را به سفارت تحویل داده و در مصاحبه احتمالی سفارت نیز شرکت می کنند.

مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی فنلاند

یکی از مهمترین مراحل در زمینه اخذ ویزای تحصیلی فنلاند جمع آوری مدارک لازم برای این کار است و پس از تهیه این مدارک نیز دانشجویان بایستی حداقل تا 3 ماه مانده به شروع سال تحصیلی اشان مدارک زیر را به سفارت فنلاند تحویل دهند:

 • فرم درخواست تکمیلی ویزای تحصیلی فنلاند
 • پاسپورت ملی معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • نامه پذیرش از دانشگاه فنلاندی
 • تاییدیه اسکان در کشور فنلاند مثل کارت خوابگاه و یا اجاره نامه
 • گواهی تمکن مالی کافی برای زندگی در فنلاند به میزان EUR6720 (یورو) در سال
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • فوتوکپی از کلیه مدارک تحصیلی
 • فوتوکپی از مدارک شناسایی
 • رسید پرداخت شهریه سال اول
 • بیمه سلامت معتبر
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی فنلاند

نحوه تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری فنلاند؟

یکی دیگر از امتیازات اخذ ویزای تحصیلی فنلاند و ادامه تحصیل در این کشور، امکان اقامت پس از تحصیل است. و برای این کار نیز دانشجویان خارجی به محض فارغ التحصیلی از دانشگاه فنلاند بایستی دست به کار شوند. یعنی اینکه تا قبل از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی خودشان برای اخذ ویزای جاب سیکر فنلاند Finland Job Seeker visa اقدام بکنند. این ویزا با اعتبار 12 ماهه با دو هدف برای مقاضیان صادر می شود:

 • هدف اول: کاریابی در فنلاند
 • هدف دوم: راه اندازی یک بیزینس پرسود و نوآورانه در فنلاند

مطابق قوانین کشور فنلاند نیز متقاضیان در صورت یافتن شغل به ویزای کاری و در صورت راه اندازی بیزینس نیز می توانند به ویزای کارآفرین یا ویزای استارت آپ فنلاند دست یابند. بنابراین در هر دو حالت یعنی یافتن پیشنهاد شغلی و نیز راه اندازی یک بیزینس جدید امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار در کشور فنلاند فراهم می شود.

یکی از خدماتی که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به هموطنان عزیز ارایه می کند، ارایه مشاوره های تخصصی در زمینه اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی است. هموطنان عزیز در صورتی که در این زمینه سوالاتی داشته و نیاز به اخذ مشاوره های تکمیلی دارند می توانند با تیم کارشناسان موسسه ما در ارتباط باشند.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا