ریپورتاژ آگهی

۶ ترفند طلایی در چیدمان منزل به سبک کلاسیک

چرب زبان

طراحی داخلی منزل به سبک کلاسیک یکی از انواع مدل‌های دکوراسیون است که چارچوب بی‌انتهایی دارد؛ ازاین‌رو ترفندهای بسیاری برای اجرای این سبک از دکوراسیون در اختیار افراد قرار دارد. استفاده خلاقانه از رنگ‌ها، قرار دادن مجسمه و وسایل دکوراتیو، به کار بردن وسایل سنتی در کنار ملزومات مدرنیته و نورپردازی ترکیبی از راه‌های اجرای چیدمان کلاسیک پذیرایی و اتاق به شمار می‌روند. برای اجرای این طرح ترفندهای متعددی وجود دارد که در این مقاله به توضیح ۶ مورد از این راهکارها برای چیدمان منزل به سبک کلاسیک می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد ترفندهای دکوراسیون کلاسیک خانه مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

۱. کف اتاق را برای اجرای دکوراسیون کلاسیک آماده کنید

قبل از اینکه به خرید وسایل دکوراتیو و مبلمان کلاسیک فکر کنید، باید کف اتاق را برای اجرای این سبک طراحی آماده کرده باشید. معمولا کفپوش‌های چوبی، طرح چوب و به رنگ قهوه‌ای تا کرم برای اجرای دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک انتخابی ایده‌آل هستند. این رنگ‌ها باعث افزایش گرمای محیط نیز می‌شوند که یکی از المان‌های مهم در اجرای طرح کلاسیک است.

نصب کفپوش‌هایی از جنس لمینت برای زیبایی و عایق کردن فضای خانه موثر است. به‌این‌ترتیب با استفاده از این راهکار هم باعث نزدیک‌تر شدن به دکوراسیون کلاسیک منزل و هم جلوگیری از هدر دادن انرژی شده‌اید. طرح، رنگ و قیمت کفپوش موجود در فروشگاه لینوم فلکس با هر سلیقه و بودجه‌ای مطابقت دارد. فقط کافی است که به سایت لینوم فلکس مراجعه کنید.

word image 41927 2

۲. رنگ‌آمیزی غیرمعمول دیوارها؛ نکته‌ای مهم برای اجرای چیدمان کلاسیک پذیرایی

هنگامی که صحبت از سبک کلاسیک می‌شود، رنگ‌آمیزی دیوارها نقش مهمی در ایجاد این فضا دارند. انتخاب رنگ دیوارها است که اولین گام برای اجرای چیدمان کلاسیک پذیرایی را برمی‌دارد. برای رنگ‌آمیزی زیبای دیوارها در سبک کلاسیک از ترکیب رنگی غیرمعمول استفاده کنید. در نظر داشتن اصول رنگ‌آمیزی برای جذابیت فضای اتاق اهمیت دارد؛ بااین‌حال گاهی فکر کردن خارج از چارچوب برای افزایش زیبایی دکوراسیون نیز مهم است.

اگر اجرای خلاقانه رنگ‌آمیزی دیوار چالش‌هایی مثل ترکیب درست رنگ دارد، از راهکار ساده‌تری با نام نصب کاغذ دیواری استفاده کنید. نصب پوسترهای دیواری دردسر کمتری دارد؛ چراکه طرح‌های از پیش آماده شده به‌همراه ترکیب رنگ‌های زیبا راه‌حلی آسان برای دکوراسیون کلاسیک به شمار می‌روند. همچنین در مواردی قیمت کاغذ دیواری پذیرایی در مقایسه با رنگ‌آمیزی دیوارها کمتر است؛ گاهی نیز دیوار نقاشی‌شده با رنگ، آنچه که تصور می‌کنید نخواهد شد.

۳. ترکیب المان‌های قدیمی و جدید؛ یکی از ترفندهای دکوراسیون کلاسیک خانه

از ترکیب وسایل قدیمی با جدید برای دکوراسیون کلاسیک خانه نترسید. یک دست مبلمان عتیقه در کنار یک اثر هنری مدرن روی یک دیوار سفید شفاف گزینه مطلوبی برای اجرای سبک کلاسیک هستند. به‌طورکلی یکی از ترفندهای مهم برای اجرای سبک کلاسیک منزل استفاده همزمان از المان‌های جدید و قدیمی است که در بخش‌های مختلف چیدمان قابل اجرا است.

برای مثال قرار دادن چراغ‌های شمعی قدیمی روی کنسولی با طرح و نقش امروزی و مقابل دیواری با کاغذ دیواری کلاسیک ایده‌ای جذاب برای دکوراسیون فضا به شمار می‌رود. برای اطلاع از قیمت کاغذ دیواری کلاسیک به سایت لینوم فلکس به‌عنوان عرضه‌کننده انواع کاغذ دیواری‌های کلاسیک منزل، پذیرایی، آشپزخانه و محل کار مراجعه کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

word image 41927 3

۴. برای چیدمان کلاسیک منزل از شلوغ کردن فضا جلوگیری کنید

زمانی که به‌دنبال یک فضای داخلی به سبک کلاسیک هستید، نباید به شلوغی بیش از حد فضا فکر کنید. شلوغی علاوه‌بر دور کردن فضای خانه از سبک کلاسیک باعث بهم ریخته شدن فضا خواهد شد. ازاین‌رو در هنگام چیدمان از وسایل دکوراتیو و ضروری خانه در حد نیاز استفاده کنید.

برای مثال کوسن‌ها وسیله‌ای زیبا و کاربردی برای چیدمان خانه به سبک کلاسیک هستند؛ بااین‌حال قرار دادن ۱۰ کوسن روی یک مبل سه‌نفره باعث شلخته به‌نظر رسیدن اتاق خواهد شد. همچنین شلوغی بیش از حد فضا آرامش ذهنی را کاهش می‌دهد و هدف اصلی سبک کلاسیک را از بین خواهد برد. به‌طورکلی نکته‌ای که برای چیدمان کلاسیک ضرورت دارد، قرار دادن فضایی برای نفس کشیدن روح و ذهن است.

۵. استفاده از رنگ‌ها؛ ترکیب رنگی منزل را جسورانه انتخاب نکنید

از‌آنجایی‌که ظاهر کلاسیک یک عنصر سنتی دارد، استفاده از پالت‌های رنگی با المان‌های طبیعی اولین نکته‌ای است که در انتخاب ترکیب رنگ کلاسیک اهمیت دارد. برای چیدمان کلاسیک خانه رنگ‌های خنثی و کلاسیک را جایگزین استفاده از رنگ‌های فعال و تندی مثل قرمز و زرد کنید. رنگ‌های خنثی به طیف سفید، طوسی، کرمی، بژ و قهوه‌ای روشن گفته می‌شود. البته این نکته به معنی ممنوع بودن استفاده از رنگ‌های دیگر نیست. بلکه حفظ تعادل میان به کار بردن رنگ‌های مختلف است. برای افزایش هیجان فضا و نزدیک کردن چیدمان به سبک کلاسیک کمی قرمز و رنگ‌های فعال دیگر را به فضا اضافه کنید.

استفاده از رنگ سفید شفاف برای تزئینات و جزئیات می‌تواند ظاهری تازه و به روز به سبک کلاسیک بدهد. برای مثال در چیدمان منزل به سبک کلاسیک، دو صندلی راحتی به یک رنگ انتخاب و کوسن‌هایی با پارچه یا رنگ مشابه پیدا کنید؛ سپس این وسایل را در کنار مبلی با رنگ خنثی قرار دهید.

۶. استفاده از وسایل هنری؛ یکی از راهکارهای چیدمان منزل به سبک کلاسیک

قرار دادن لوازم دکوراتیو هنری برای رسیدن به چیدمان کلاسیک در خانه مهم است. برای مثال یک تابلو هنری را بالای کنسول یا بوفه قرار دهید. سپس با قرار دادن دو چراغ شمعی در اطراف تابلو منظره هنری و زیبای خانه خود را تکمیل کنید. فراموش نکنید که هنر نقش مهمی در دکوراسیون کلاسیک خانه دارد؛ به‌این‌ترتیب استفاده از وسایلی مثل مجسمه، تابلو و سفال برای رسیدن به این نوع چیدمان موثر هستند.

گالری متنوع لینوم فلکس؛ بهترین مرجع برای خرید کفپوش و کاغذ دیواری طرح کلاسیک

در این مقاله به بررسی ۶ ترفند برای اجرای طراحی کلاسیک خانه پرداختیم. چیدمان منزل به سبک کلاسیک با در نظر رفتن نکته‌هایی مثل استفاده از پالت رنگی خنثی، نصب کفپوش قهوه‌ای، اجرای کاغذ دیواری‌های خاص با ترکیبی از سنتی و مدرنیته و قرار دادن وسایل دکوراتیو مختلف در خانه امکان‌پذیر است. بااین‌حال اصلی‌ترین مراحله برای دکوراسیون کلاسیک خانه، فضاسازی درست با استفاده از کاغذ دیواری و کفپوش مناسب به شمار می‌رود.

برای خرید کفپوش و کاغذ دیواری به فرشگاه‌هایی با تنوع رنگی، طرح و قیمت بالا مراجعه کنید. چراکه در این شرایط انتخاب کار راحت‌تری خواهد بود. برای مشاهده محصولات لینوم فلکس و خرید از میان کاغذ دیواری‌ها و کفپوش‌های باکیفیت این سایت فقط کافی است تا نام «لینوم فلکس» را در گوگل جستجو کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا