ریپورتاژ آگهی

چگونه بورسیه تحصیلی آلمان بگیریم؟

چرب زبان

در صورتی که به دنبال آن هستید تا در کشور آلمان در مقاطع مختلف تحصیل کنید، یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هزینه‌های تحصیل در این کشور است. در این بین یکی از مواردی که می‌توانید برای کاهش و مدیریت هزینه‌های تحصیل خود از آن استفاده کنید، دریافت بورسیه تحصیلی کشور آلمان است.

در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به روند تحصیل در این کشور انداخته و در مورد چگونگی دریافت بورسیه تحصیلی کشور آلمان اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

چگونه بورسیه تحصیلی آلمان بگیریم

شرایط عمومی دریافت بورسیه تحصیلی آلمان

در صورتی که قصد دارید تا بورسیه تحصیلی کشور آلمان را دریافت کرده و از این طریق اقدام به مهاجرت به آلمان کنید، نیاز است تا آگاهی کاملی در مورد شرایط عمومی دریافت بورسیه از دانشگاه‌های این کشور داشته باشید.

در وهله اول باید گفت که به دلیل آن که افراد کمتری بورسیه تحصیلی کشور آلمان را دریافت می‌کنند، به همین دلیل تنها از سوی دانشگاه‌های آلمان متقاضیانی می‌توانند این بورسیه را دریافت کنند که رزومه بسیار قوی داشته باشند.

از سوی دیگر باید به این نکته توجه داشته باشید که به صورت کلی تحصیل در آلمان و  بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به سختی به دانشجویان داده می‌شود، از سوی دیگر اما به دانشجویان مقطع دکترا که رزومه علمی قوی و نمرات عالی دارند به شکل راحت‌تری بورسیه اعطا می‌شود.

همچنین برای آن که بتوانید بورسیه تحصیلی کشور آلمان را برای تحصیل پزشکی در آلمان و یا تحصیل در سایر رشته‌ها دریافت کنید، باید نمره زبان بالا، مقالات بین المللی، معدل بالا از دانشگاه‌های معتبر و… داشته باشید.

از آن جایی که تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه‌های آلمان به دو زبان انگلیسی و آلمانی انجام می‌شود، با این حال پیشنهاد ما این است که حتی اگر قصد دارید تا به زبان انگلیسی تحصیل کنید، در کنار آن تسلط خوبی به زبان آلمانی نیز داشته باشید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

انواع بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی

یکی از مقاطعی که بورسیه‌های تحصیلی برای آن ارائه می‌شود، مقطع کارشناسی است. البته لازم به ذکر است که بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی به سختی داده می‌شود و تنها دانشجویان کمی که نمرات بالا و رزومه علمی قوی دارند می‌توانند این بورسیه را دریافت کنند. اگر بخواهیم شما را با بهترین بورسیه‌های مقطع کارشناسی آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بورسیه تحصیلی Hach&rose و LPP

این بورسیه به مبلغ 5000 یورو بوده و مخصوص افراد بالای 18 سال است که مجروح شده اند.

بورسیه TRENDHIM

این بورسیه تنها به دانشجویانی ارائه می شود که قصد تحصیل در رشته‌های مد، فناوری اطلاعات و بازاریابی دارند. همچنین مبلغ این بورسیه در حدود 2,300 دلار است.

بورسیه MAilchek1500usd

یکی دیگر از بورسیه‌های تحصیلی که به دانشجویان مقطع کارشناسی ارائه می‌شود، بورسیه MAilchek1500usd است. همچنین لازم به ذکر است که بورسیه تحصیلی آن 1,500 دلار آمریکا است.

انواع بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

در صورتی که قصد دارید تا اقدام به مهاجرت به المان و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کنید، برای مدیریت هزینه‌های خود، می‌توانید به سراغ انواع بورسیه‌های تحصیلی در این مقطع بیایید. اگر بخواهیم شما را با برخی از بهترین بورسیه تحصیلی در آلمان برای مقطع کارشناسی ارشد آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بورسیه تحصیلی DAAD

این بورسیه تحصیلی در واقع از سوی بزرگ‌ترین سازمان مالی در جهان به دانشجویان آلمانی ارائه می‌شود. در واقع به صورت کلی این بورسیه تحصیلی به عنوان کمک هزینه ای است که برای دانشجویانی است که در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند.

محل تصویر: یکی از برترین بورسیه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کشور آلمان، بورسیه DAAD است.

بورسیه تحصیلی در آلمان

بورسیه تحصیلی بنیاد فردریش ایبرت

این بورسیه برای دانشجویان آلمانی و بین المللی بوده که رزومه علمی خوبی داشته و پیش نیازهای لازم را دارند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مبلغ این بورسیه در حدود 1,000 یورو در ماه است.

بورسیه hinrech bool

این بورسیه برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی در آلمان بوده و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود. این بورسیه به نحوی است که می‌توانید از طریق آن مبلغ 850 تا 1000 یورو در ماه دریافت کنید.

بورسیه تحصیلی گوته

اگر قصد دارید تا در دانشگاه گوته تحصیل کنید، با داشتن شرایط و پیش نیازها، 2 سال در مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 1000 یورو در ماه بورسیه شوید.

انواع بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا

در صورتی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در آلمان را دارید، شانس بالاتری برای دریافت بورسیه تحصیلی در این مقطع خواهید داشت. در این بین اگر بخواهیم شما را با برخی از بهترین بورسیه‌های تحصیلی در مقطع دکترا آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بورسیه تحصیلی بنیاد ملی علم آلمانی

این بورسیه که برای دانشجویان بین المللی است، در هر ماه مبلغ 1250 یورو را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

خدمات بورسیه DAAD

در صورتی که دانشجو بین المللی مقطع دکترا باشید، می‌توانید با دریافت بورسیه DAAD در هر ماه مبلغ 1,200 یورو دریافت کنید.

خدمات بورسیه سازمان stipendiumplus

این بورسیه از سوی 13 سازمان بوده و به دانشجویان بین المللی مبلغ 1,350 یورو در ماه می‌پردازد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه آلمان

به صورت کلی مدارک مورد نیاز و پیش نیازها برای دریافت هر یک از بورسیه‌های تحصیلی متفاوت است. با این حال اگر بخواهیم شما را با مدارک کلی مورد نیاز برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی آلمان آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پاسپورت
  • ارائه ریز نمرات و مدارک تحصیلی به زبان آلمانی یا زبان انگلیسی
  • رزومه تحصیلی
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه
  • نامه پذیرش از دانشگاه در آلمان
  • ثبت نام در پلتفرم بورسیه

مشاوره تخصصی برای تحصیل در آلمان رویال مهاجرت

اگر قصد تحصیل پزشکی در آلمان و یا تحصیل در سایر رشته‌ها را دارید و به دنبال آن هستید تا هزینه‌های تحصیل خود را کاهش دهید، می‌توانید از خدمات مشاوره ما در مجموعه رویال مهاجرت استفاده کنید. ما در مجموعه رویال مهاجرت در کنار شما هستیم تا بتوانید بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های آلمان را دریافت و از این طریق در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا