ریپورتاژ آگهی

مزایای استفاده از تجهیزات آشپزخانه صنعتی مدرن در بیمارستان ها

چرب زبان

پخت غذای سالم به‌ویژه در آشپزخانه بیمارستان از اهمیت خاصی برخوردار است. کیفیت پخت، سلامت غذا، دریافت غذای با کیفیت مناسب و مطابق با رژیم غذایی بیمار، رضایتمندی بیماران از غذای ارائه شده و… از دغدغه‌های مهم مدیران بیمارستان‌ها به شمار می‌آید. به‌روزرسانی و تجهیز آشپزخانه بیمارستان با تجهیزات آشپزخانه صنعتی مدرن علاوه بر ارتقای کیفیت پخت، هزینه‌های مجموعه را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

تجهیز آشپزخانه بیمارستان باید در بخش‌های مربوط به نگهداری مواد غذایی، آماده ‌سازی مواد قبل از شروع پخت، ظروف پخت غذا، ظروف سرو غذا، ترولی جهت حمل مواد غذایی و تجهیزات شستشوی ظروف انجام شود.

همچنین تعیین منوی غذای بیمارستان یکی از نکات مهم در طراحی آشپزخانه محسوب می‌شود. تجهیزات مورد نیاز بر اساس نوع غذایی که برای بیماران در نظر گرفته می‌شود انتخاب و خریداری می‌شود. از آنجا که در بیمارستان در وعده‌های مختلف غذایی تعداد پرس زیادی برای بیماران و پرسنل باید آماده شود، سرعت پخت و سرو غذا و همچنین ایمنی پرسنل آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است.

تحول در آشپزخانه با دستگاه های مدرن

تجهیزات مدرن آشپزخانه صنعتی با آسان ‌کردن فرآیند آماده ‌سازی و پخت منوی غذایی متنوع، باعث افزایش بهره‌‌وری در آشپزخانه می‌شوند. این تجهیزات به طور معمول فضای کمتری را اشغال می‌کنند و چیدمان منظم‌تری در آشپزخانه دارند.

از نظر ارگونومی، کار با تجهیزات مدرن فشار جسمی کمتری به آشپز، کمک آشپز و پرسنل وارد می‌کند، در نتیجه با وجود حجم کار بالای آشپزخانه دیرتر خسته می‌شوند. برای مثال پخت برنج را در نظر بگیرید. تخلیه دیگ‌های بزرگ و بلند کردن آبکش‌های پر از برنج فشار زیادی به پرسنل تحمیل می‌‌کند، اما با وجود دیگ‌های چلوپز یا خط پخت اتوماتیک برنج دیگر نیازی به این کارها نیست و فرآیند پخت به آسانی انجام می‌شود.

از دیگر مزایای مهم تجهیزات مدرن پخت در آشپزخانه‌های صنعتی می‌توان به تامین سلامت و ایمنی آشپز و کمک‌آشپزها در هنگام آماده سازی و پخت غذا اشاره کرد. به‌روزرسانی آشپزخانه با دستگاه‌های مدرن باعث می‌شود آشپزها دیگر مانند روش پخت سنتی، در معرض خطر شعله، آب جوش و پاشیدن روغن قرار نگیرند، بنابراین پرسنل آشپزخانه دچار صدمه جسمی نشده و سلامت آنها حفظ خواهد شد.

پخت غذای سالم و باکیفیت برای بیماران یک بیمارستان بسیار حائز اهمیت است. در سال‌های اخیر همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان، تجهیزات پخت غذای سالم طراحی و تولید شده‌اند که علاوه بر ارتقای کیفیت پخت، در مصرف منابع انرژی و مواد غذایی صرفه‌جویی می‌کنند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

یکی از این تجهیزات، فر کامبی است که با وجود برخورداری از پخت ترکیبی (گردش هوای داغ و بخار به صورت توام) طبخ بسیاری از غذاها را به صورت کم‌روغن یا حتی بدون روغن امکان‌پذیر می‌کند. غذاهایی مانند ماهی، شنیتسل، ناگت، انواع کوکو و کتلت، سیب‌زمینی خلالی و… که در روش سنتی با غوطه‌وری در روغن سرخ می‌شوند، در این دستگاه با مقدار کمی روغن آماده می‌شوند.

این مزیت علاوه بر تهیه غذای سالم و خوشمزه، هزینه خرید روغن را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد. همچنین برای تهیه غذاهای رژیمی و دورچین غذاهای بیمارستانی می‌توان از روش بخارپز دستگاه استفاده کرد. سبزیجات مختلف مانند بروکلی، هویج، قارچ، کدو سبز، سیب‌زمینی، فلفل دلمه‌ای، لوبیا سبز و… در این دستگاه با حفظ رنگ، بافت، ظاهر و مواد مغذی بخارپز می‌شود.

word image 46790 2

مزایای صنعتی شدن آشپزخانه بیمارستان در یک نگاه

  • کاهش هزینه نیروی انسانی تا میزان حدودی یک سوم
  • کاهش هزینه‌های مواد غذایی به دلیل کاهش هدررفت موادغذایی اولیه
  • کاهش زمان پخت غذا به میزان 40 تا 60 دقیقه
  • کاهش هزینه‌های تعمیر ونگهداری تجهیزات
  • کاهش هزینه‌های آب و برق و گاز به میزان حدودی 50 درصد
  • حفظ مطلوب دمای غذا تا زمان توزیع با استفاده از ترولی گرم بیمارستانی
  • افزایش سلامت غذا با استفاده از سیستم بخار و کاهش مصرف روغن
  • افزایش رضایتمندی بیماران از کیفیت و طعم غذا

شرکت پرشیا استیل طراح و تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی با ارائه محصولات مدرن متنوع، تاکنون پروژه‌های بسیاری در زمینه بیمارستان‌ها و مراکز و مجتمع‌های درمانی را طراحی و با تجهیزات متنوع پخت، تجهیزات سرمایشی، تجهیزات آماده سازی مواد غذایی، انبار، سرو غذا و تجهیزات نظافتی تجهیز کرده است.

این شرکت با وجود کارشناسان حرفه‌ای خود تمام مراحل طراحی، به‌روزرسانی و تجهیز آشپزخانه مدرن بیمارستان‌ها را بر اساس منوی ایرانی و بین‌الملل با اولویت برآورده کردن ذائقه تمام بیماران و همراهان آنها، پزشکان، پرسنل و… انجام داده است.

فر کامبی بروج از محصولات پرشیا استیل با اصلاح روش پخت مصرف روغن را به حداقل رسانده است و غذای سالم با حفظ مواد مغذی آماده می‌کند. با استفاده از این دستگاه، روغن در حجم زیاد در دمای بالا و کنترل نشده نمی‌جوشد و غذای آماده شده روغن زیادی به خود جذب نمی‌کند.

یکنواختی حرارت در فر کامبی بروج مانع سوختن و اکسید شدن روغن شده، بنابراین غذای آماده شده علاوه بر حفظ مواد مغذی، ظاهر و طعم خوب و مطلوبی دارد.

ماهی که از آیتم‌های همیشگی منوی بیمارستان‌ها محسوب می‌شود، به جای سرخ شدن در تابه پر از روغن داغ که باعث ناسالم شدن غذا و افزایش هزینه‌ها می‌شود، در فر بروج با کیفیت پخت عالی و در زمان کمتر حاضر می‌شود.

انواع غذای بخارپز و رژیمی شامل پروتئین ها و سبزیجات با استفاده از سیستم بخار این دستگاه با حفظ مواد مغذی، رنگ و بافت برای بیماران آماده می شود.

سایر تجهیزات پخت پرشیا استیل شامل دیگ چلوپز، دیگ خورش پز، تابه گردان، کباب پز اتوماتیک، فر دمکن ایستاده، خط پخت اتوماتیک برنج و… با صرفه‌جویی در مصرف منابع انرژی (گاز، برق و آب)، کاهش دورریز غذا به دلیل ارتقای کیفیت پخت و تامین سلامت غذا، هزینه‌های کلی بیمارستان‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

word image 46790 3

شما می‌توانید برای ارتباط با شرکت «پرشیا استیل» جهت استعلام قیمت محصولات، مشاوره در زمینه طراحی، راه‌اندازی، نصب، تعمیر و تعویض قطعات از طریق وب سایت شرکت به نشانی persiasteel.com و ثبت فرم تماس با پرشیا استیل، منتظر تماس کارشناسان شرکت باشید و یا از طریق تماس تلفنی با شماره‌های 66409674 و 66403085 با کارشناسان فروش گفتگو کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا