ریپورتاژ آگهی

دستگاه تستر ایسیو چیست؟ راهنمای خرید تستر ایسیو خودرو

چرب زبان

ایسیو یا کامپیوتر یکی از اصلی ترین قطعات خودرو های امروزی است که وظایف زیادی را در خودرو بر عهده دارد، لذا خرابی این قطعه باعث ایجاد مشکلات مختلف در خودرو خواهد شد؛ از آنجایی که ایسیو از قسمت های مختلفی تشکیل شده است تشخیص خرابی و مشکلات آن کار دشواری است و باید توسط تجهیزات مخصوص انجام شود. یکی از تجهیزات کاربردی برای شناسایی خرابی ecu، دستگاه تستر ایسیو می باشد. دستگاه تستر ایسیو یک شبیه ساز خودرو است که تمامی پارامتر ها و سنسور های ایسیو را مورد بررسی قرار می دهد و به همین دلیل می تواند خرابی کامپیوتر ماشین را به راحتی شناسایی نماید. در این گزارش به بررسی کامل تستر ایسیو و مراکز معتبر برای خرید این دستگاه خواهیم پرداخت، پس حتما تا انتها این صفحه همراه ما باشید.

دستگاه تستر ایسیو چیست؟

دستگاه تستر ایسیو یکی از تجهیزات اصلی در تعمیرگاه ها است که وظیفه آن عیب یابی و بررسی خرابی های ایسیو یا همان کامپیوتر ماشین می باشد، این دستگاه می تواند به صورت غیر واقعی عملکرد خودرو و سنسور های مختلف آنرا شبیه سازی کند تا عملکرد ایسیو در شرایط مختلف را مورد بررسی قرار دهد، لذا خرابی قسمت های مختلف ایسیو به راحتی توسط این دستگاه قابل شناسایی می باشد.

ایسیو خودرو چیست؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که ایسیو خودرو چیست؟ لازم به توضیح است که ایسیو همان کامپیوتر ماشین است که به تمامی سنسور ها و عملگر های خودرو متصل بوده و عملکرد هر کدام را کنترل می کند. تمامی خودرو های امروزی دارای کامپیوتر مرکزی یا همان ایسیو می باشند که این مورد باعث شده است تا خرابی و عیوب قسمت های مختلف خودرو به راحتی و با هزینه های پایین شناسایی شود. جالب است بدانید در زمان های گذشته که خودرو ها فاقد ایسیو بودند، فرآیند عیب یابی خودرو ساعت ها به طول می انجامید اما امروزه می توان با استفاده از دستگاهی به نام دیاگ، خرابی و عیوب تمامی سنسور ها و عملگر های خودرو را به سرعت مشاهده کرد.

چرا باید از دستگاه تستر ایسیو استفاده کرد؟

ایسیو از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که تمامی این قسمت ها بسیار پیچیده هستند، به همین دلیل تشخیص خرابی هر کدام از این بخش ها کار ساده ای نیست و بدون داشتن تجهیزات مناسب، امکان پذیر نمی باشد. به همین دلیل دستگاهی به نام تستر ایسیو ساخته شده است که می تواند تمامی خرابی های کامپیوتر ماشین را به راحتی تشخیص دهد.

کاربرد های دستگاه تستر ایسیو چیست؟

حتما با مطالعه توضیحات قبلی به کاربرد های دستگاه تستر ایسیو پی برده اید، اما در ادامه به صورت کامل کاربرد های این دستگاه توضیح داده شده است. از دستگاه تستر ایسیو برای بررسی موارد زیر استفاده می شود:

 • بررسی دور فن
 • بررسی سنسوهای خودرو
 • بررسی میزان مصرف سوخت
 • بررسی کوئل های ماشین
 • بررسی فعالیت انژکتور ها
 • آنالیز و بررسی دمای آب خودرو
 • بررسی فعالیت استپر موتور
 • بررسی کامل فعالیت سنسور اکسیژن
 • بررسی و کنترل فعالیت های دریچه گاز
 • بررسی عملکرد ترموستات خودرو
 • فعال و غیر فعال کردن سنسور های مختلف خودرو
 • بررسی شیر برقی کنیستر
 • بررسی پارامتر های ایسیو بدون حضور خودرو
 • بررسی مدار داخلی سنسور دور موتور
 • تعریف سوییچ خودرو
 • قابلیت نسب دستگاه دیاگ
 • قابلیت تنظیم میزان مصرف سوخت
 • بررسی سیستم ایموبلایزر خودرو
 • بررسی میل سوپاپ های خودرو
 • و بررسی تمامی سنسور های خودرو

word image 40301 2

قابلیت تست سنسور های خودرو

همانطور که گفته شد، تستر ایسیو می تواند سنسور های خودرو را مورد بررسی قرار دهد، این دستگاه می تواند تمامی سنسور های ایسیو ماشین از جمله: سنسور اکسیژن، دمای آب، سنسور دمای آب، باتری خودرو، انژکتور ها، شمع ها و … را مورد بررسی و تست قرار دهد؛ لذا در صورت وجود مشکل در هر کدام از این سنسور ها می توان به راحتی آنرا تشخیص داده و اقدام به رفع آن نمود.

قابلیت تست عملگر های خودرو

تستر ایسیو علاوه بر سنسور ها می تواند عملگرد های خودرو را مورد بررسی قرار دهد. برخی از عملگر های خودرو که این دستگاه قابلیت بررسی آنها را دارد عبارت اند از: فن های خنک کننده، استپر موتور، انژکتور ها، کوئیل، شمع ها، شیر برقی و …

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

خرید دستگاه تستر ایسیو

در این صفحه به طور کامل در مورد دستگاه تستر ایسیو و مزایای آن توضیح داده شد، لذا اگر قصد خرید این دستگاه را دارید ادامه این محتوا را از دست ندهید. تستر ایسیو به دلیل قابلیت های ویژه ای که دارد در هر تعمیرگاهی باید وجود داشته باشد، شما می توانید این دستگاه را از فروشگاه های مختلفی خریداری نمایید. اما برای خرید بهترین دستگاه باید به موارد مختلفی که در ادامه ذکر می شود دقت داشته باشید.

خرید از فروشگاه های معتبر

باید تمامی تجهیزات تعمیرگاهی مورد نیاز خودتان را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده تهیه کنید، زیرا اگر در آینده مشکلی برای دستگاه شما پیش امد بتوانید به سادگی مشکل دستگاه خود را پیگیری و رفع نمایید. به همین خاطر است که باید دستگاه های مختلف از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. در ادامه برخی از معتبر ترین فروشگاه ها برای خرید تجهیزات تعمیرگاهی ذکر شده است:

 • شرکت موتور آزما
 • شرکت رایان خودرو
 • شرکت یگانه صنعت تهران
 • شرکت تجهیزات پاشا

خرید دستگاه با گارانتی معتبر

از دیگر موارد بسیار مهم در خرید تجهیزات تعمیرگاهی، گارانتی معتبر محصولات می باشد، لذا حتما دقت کنید که محصول خریداری شده دارای گارانتی باشد. زیرا با گذشت زمان اکثر تجهیزات دچار مشکل و خرابی می شوند، لذا داشتن گارانتی معتبر می تواند برای شما بسیار کاربردی باشد.

خدمات پس از فروش

حتما قبل از خرید دستگاه و تجهیزات تعمیرگاهی، به خدمات پس از فروش، فروشگاه مورد نظر دقت داشته باشید. زیرا اگر در آینده مشکلی برای دستگاه شما پیش آید داشتن خدمات پس از فروش می تواند برای شما بسیار کاربردی باشد.

خرید تستر ایسیو به صورت قسطی

همانطور که می دانید امکان خرید به صورت اقساط از اکثر فروشگاه وجود ندارد، از آنجایی که تستر ایسیو قیمت پایینی ندارد، شاید پرداخت کل مبلغ این دستگاه برای برخی از افراد اقتصادی نباشد، بنابراین می توانید به فروشگاه هایی مراجعه کنید که بتوانید این دستگاه را به صورت اقساط خریداری نمایید. فروشگاه یگانه صنعت تهران یکی از مراکز معبتر فروش تجهیزات تعمیرگاهی از جلمه تستر ایسیو می باشد که شما می توانید اکثر محصولات را به صورت قسطی از این فروشگاه خریداری نمایید. آدرس فروشگاه: yeganehsanat.com

آموزش کار با دستگاه

استفاده از تجهیزات تعمیرگاهی به علت پیچیدگی هایی که دارد کار هر شخص نیست، بنابراین یادگیری کار کردن با این دستگاه ها بدون داشتن تجربه به سادگی امکان پذیر نیست، به همین خاطر برخی از فروشگاه ها قبل از خرید، به صورت کامل روش کار کردن با دستگاه را به خریدار آموزش می دهند، لذا اگر تجربه استفاده از تستر ایسیو را ندارید، توصیه می شود حتما بررسی کنید که فروشگاه مورد نظر شما، طرز کار کردن با دستگاه را به شما آموزش دهد.

خرید تستر ایسیو از فروشگاه یگانه صنعت تهران

همانطور که در قسمت های قبلی گفتیم، شرکت یگانه صنعت تهران یکی از معتبر ترین و بهترین مراکز برای خرید تستر ایسیو است که تمامی موارد ذکر شده بالا را دارا می باشد، برای خرید این دستگاه می توانید به صورت حضوری به این شرکت مراجعه کرده یا خرید خود را به صورت غیر حضوری و تلفنی انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاهده قیمت و مشاوره رایگان قبل از خرید می توانید به لینک: لیست قیمت تستر ایسیو مراجعه فرمایید.

word image 40301 3

شرکت های سازنده و برند های دستگاه تستر ایسیو

شرکت های مختلفی اقدام به تولید دستگاه تستر ایسیو یا تست کامپیوتر ماشین می کنند که تفاوت های اندکی با یکدیگر دارند. در ادامه برخی از معروف ترین و معتبر ترین برند های تستر ایسیو خودرو ذکر شده است:

نگار خودرو

نگار خودرو یک شرکت فنی مهندسی است که از سال 1384 فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت در اولین گام شروع به آموزش سیستم‌های مولتی پلکس در زمینه خودروهای پیشرفته و تعمیرات کنترل یونیت (ECU) خودرو کرده، همچنین در سال 1388 با توجه به وجود پتانسیل بازار در صنعت خودرو و همچنین کمبودها و نبودن تجهیزات تخصصی در زمینه تعمیرات خودرو، اقدام به طراحی و تولید تستر ECU ، پروگرامر هوشمند ایسیو، دیاگ پرتابل OBDTools و دستگاه شستشوی صنعتی انژکتور خودرو نموده است.

ارمین صنعت

شرکت آرمین صنعت در سال 1390 در جنوب ایران و در منطقه آزاد اروند با رویکرد دانش بنیان در تولیدات تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی خودرو تاسیس گردید که با توسعه و تحقیق و دانش بومی موفق به تولید و عرضه اولین محصول خود از سال 1392 با نام تستر کیلومتر گردید. با گذشت بیش از یک دهه فعالیت، موفق به تولید انواع تستر تخصصی در زمینه ایسیو، کیلومتر، ای بی اس، مولتی پلکس، و سایر قطعات خودرو گردیده است.

موتور ازما ثمین

شرکت مهندسی موتورآزمای‌ثمین از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت دستگاه‌های عیب‌یاب شروع نموده و همسو با رشد تکنولوژی خودرو در ایران در حال توسعه و بروزرسانی دستگاه‌های خود می‌باشد. شرکت مهندسی موتورآزمای‌ثمین در ادامه سیر تکاملی خود و با توجه به نیاز مشتریان، مبادرت به تولید و عرضه انواع تجهیزات تعمیرگاهی مانند انژکتورشور، شارژ گاز کولر، تعویض روغن گیربکس اتوماتیک، تستر ECU ، مولتی تستر و غیره نموده است.

جمع بندی

در این مقاله به طور کامل در مورد دستگاه تستر ایسیو و کاربرد های آن توضیح داده شد، همانطور که گفته شد، این دستگاه برای عیب یابی و پیدا کردن مشکلات مربوط به کامپیوتر ماشین کاربرد دارد. دستگاه تستر ایسیو یک شبیه سازی خودرو است که می تواند شرایط مختلف را شبیه سازی کند و از همین طریق سنسور ها و عملگر های ایسیو را مورد بررسی و تست قرار دهد.

از آنجایی که ایسیو یکی از پیچیده ترین قسمت های خودرو می باشد، تشخیص مشکلات آن بدون داشتن تجهیزات مناسب امکان پذیر نخواهد بود، اما تستر ایسیو کار را بسیار ساده کرده است، زیرا با این دستگاه می توان به سرعت هرچه تمام تر تمامی عیوب ایسیو ماشین را شناسایی کرد.

در صورتی که قصد خرید این دستگاه را دارید می توانید به فروشگاه های تامین تجهیزات تعمیرگاهی مراجعه فرمایید، در قسمت های قبل به مواردی که باید در انتخاب فروشگاه به آن توجه داشته باشید اشاره شد، همانطور که گفتیم شرکت های موتور آزما، آرمین صنعت، یگانه صنعت و نگار خودرو برای خرید تستر ایسیو گزینه مناسبی می باشد.

در این گزارش به طور کامل در مورد دستگاه تستر ایسیو و نکات مهم برای خرید آن پرداختیم، امید است این صفحه برای شما کاربردی واقع شده باشد.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا