ریپورتاژ آگهی

تأثیر تبلیغات بر فروش چیست؟ نکاتی که هر فرد باید بداند! ✔️

چرب زبان

برایان هالیگان، مدیر عامل شرکت هاب اسپات می‌گوید: «مهم نیست چه چیزی را می‌فروشید؛ مهم این است که چگونه آن را می‌فروشید!». یک‌لحظه به آنچه می‌گوییم فکر کنید: کوکاکولا فقط یک نوشابه است؛ اپل فقط یک موبایل است و نوتلا هم فقط یک شکلات صبحانه است! اما مردم برای خرید این برندها پول بیشتری را می‌پردازند. این همان معجزه‌ تاثیر تبلیغات بر فروش است! پس 10 دقیقه از وقتتان را در این مطلب به ما بدهید تا رازهایی که بسیاری از برندهای بزرگ در مورد تاثیر تبلیغات بر فروش به شما نمی‌گویند را برایتان برملا کنیم. بعد از خواندن این مطلب، شما نیز می‌توانید مثل برندهای مشهور از این تاثیرات معجزه‌آسا در کسب‌وکارتان بهره ببرید.

تبلیغات؛ راهی ساده که شما را به مخاطب می‌شناساند

برند شما، چه تازه‌کار باشد چه معروف، برای دیده‌شدن و شناخته‌شدن به تبلیغات نیاز دارد. بدون تبلیغات برند شما مثل سوزنی در انبار کاه گم خواهد شد. اما تبلیغات همان ابزاری است که این سوزن را از انبار کاه برمی‌دارد و آن را در چشم مخاطب مثل یک جواهر نشان می‌دهد. برند اپل با همین تبلیغات توانست موبایل‌های خود را مثل یک جواهر نشان دهد؛ برندهایی مثل کوکاکولا و نوتلا نیز همین‌طور! شاید مهم‌ترین اثر تبلیغ بر فروش همین است: تبلیغات اجازه نمی‌دهد که نام برند شما در میان هزاران برند دیگر نامرئی و دیده نشده باقی بماند.

word image 48041 2

با تبلیغات صحیح؛ مشتریان سابق را دوباره به دست بیاورید

شانس فروش محصولات جدید به مشتریان سابق 50% بیشتر از احتمال فروش محصولات به مشتریان جدید است! به همین دلیل، مدیران موفق همیشه از طریق تبلیغات مشتریان سابقشان را دوباره هدف قرار می‌دهند. مثلاً اگر هنگام خرید یک شماره از مشتریانتان بگیرید، در آینده می‌توانید از طریق اس ام اس مارکتینگ دوباره آن‌ها را هدف قرار دهید.

اجازه دهید یک مثال واقعی از تاثیر تبلیغات در فروش به مشتریان سابق را برایتان تعریف کنیم: یک باشگاه اتومبیل‌رانی در آمریکا قصد داشت مسابقه‌ای به نام «جایزه بزرگ بریتانیا» را برگزار کند. این باشگاه یک پیامک با این مضمون را به 45،000 مخاطب که در مسابقه قبلی شرکت کرده بودند، ارسال کرد: «از جایزه بزرگ موناکو لذت بردید؟ بلیت خود را برای مسابقه جایزه بزرگ بریتانیا در سیلور ستون دریافت کنید!» این تبلیغ پیامکی، 680% فروش بلیت را بالاتر برد!

به یاد داشته باشید که شما برای به‌دست‌آوردن هر مشتری زحمت کشیده‌اید! پس زحمت خود را به باد ندهید و نگذارید مشتری بعد از یک خرید شما را به باد فراموشی بسپارد. اینجاست که اثر تبلیغات بر فروش خودش را نشان می‌دهد. با استفاده از ابزار تبلیغات، می‌توانید ارتباطتان را با مشتریان سابق حفظ کرده و آن‌ها را به خرید مجدد تشویق کنید.

ایجاد پیوند بین برند و مخاطب؛ راز تاثیر تبلیغات در فروش

فقط جذب مشتری کافی نیست! اگر می‌خواهید مشتری به شما وفادار بماند، باید یک پیوند و ارتباط واقعی با او ایجاد کنید. اینجاست که پای تبلیغات به میان می‌آید. تبلیغات خوب و جذاب این قدرت را دارند که یک پیوند خاص بین برند شما و مخاطب ایجاد کنند. به‌عنوان مثال پیتزا فروشی دومینو با استفاده از اس ام اس مارکتینگ یک ارتباط خاص و هیجان‌انگیز را با مخاطبانش ایجاد کرد. به این صورت که مشتریان برای ثبت سفارش باید یک ایموجی پیتزا را از طریق اس ام اس به شماره رستوران ارسال می‌کردند!

از آن لحظه به بعد، همه مراحل آماده‌شدن پیتزا از طریق اس ام اس به مشتری اطلاع داده می‌شد. مثلاً «پخت پیتزای پپرونی شما را شروع کردیم!»؛ «پیتزاتون رفت داخل فر!»؛ «پیتزای شما داره میاد!» این اطلاع‌رسانی‌های جذاب تجربه خرید مخاطب را هیجان‌انگیزتر می‌کرد و باعث ایجاد یک ارتباط خاص با مخاطب می‌شد. البته که ارسال پیام‌های تبلیغاتی یا کدهای تخفیف با استفاده از ابزار ارسال پیامک انبوه نیز تاثیر مهمی در ایجاد پیوند شما با مخاطب‌تان دارد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

بازی با احساسات مخاطبان؛ تاثیر تبلیغات حرفه‌ای در فروش

طبق تحقیقات دانشگاه استنفورد آمریکا، 90% الی 95% از تصمیمات ما براساس احساسات گرفته می‌شوند. پس اگر احساسات مخاطب را برانگیزید، می‌توانید کاری کنید که او تصمیم به خرید محصولتان بگیرد! مثلاً فرض کنید یک رستوران با استفاده از تبلیغ پیامکی زیر، احساسات مخاطب را بر می‌انگیزاند:

«سلام زهرا، هیچ‌چیزی شیرین‌تر از دسر رایگان نیست! شام دونفره نوش جان کنید و هر جمعه یک دسر رایگان در رستوران ….. هدیه بگیرید.» این تبلیغ با انتخاب جملات هوشمندانه احساسات مخاطب را برانگیخته می‌کند. نمونه‌های دیگر جملات تاثیرگذار در تبلیغات را ببینید و برای برانگیختن احساسات مخاطب، از آن‌ها ایده بگیرید! پیام تبلیغاتی بر ذهن و روح مخاطب تاثیر بسیاری دارد؛ البته به شرطی که متن پیام را هوشمندانه انتخاب کرده باشید!

ایجاد احساس نیاز در دل مخاطب؛ یکی از مزیت‌ها تبلیغات در فروش

جالب‌ترین تأثیر تبلیغات بر فروش این است که احساس نیاز را در وجود مخاطب زنده می‌کند. برای این کار، کافی است در تبلیغتان محصول خود را به یک نیاز انسانی ربط بدهید. مثلاً در این دنیای شلوغ امروزه همه ما انسان‌ها به «وقت بیشتر» نیاز داریم. پس یک فروشنده جارو رباتی را تصور کنید که در تبلیغش بر روی این موضوع دست می‌گذارد. یعنی تأکید می‌کند که با استفاده از این جارو رباتی، 2 الی 3 ساعت در وقتتان صرفه‌جویی خواهد شد.

یکی دیگر از نیازهای اساسی انسان، «آرامش» است. فرض کنید تبلیغ‌کننده جارو رباتی در تبلیغش روی این موضوع تأکید می‌کند که با استفاده از این محصول، آرامش بسیار بیشتری را در زندگی تجربه خواهید کرد؛ زیرا دیگر نیازی نیست با آمدن مهمان سرزده، نگران تمیز کردن خانه باشید. حتی می‌توانید از بیرون از منزل نیز از طریق موبایلتان به جارو دستور کار بدهید تا خانه را مثل دست گل تمیز کند! چنین تبلیغی با دست گذاشتن روی نیازهای اساسی انسان، احساس نیاز به خرید این محصول را در وجود مخاطب زنده می‌کند.

جذب مشتری از سایر شهرهای ایران؛ تاثیر مثبت پیام تبلیغاتی روی برند شما

حیطه قلمروی کسب‌وکار شما تا کجاست؟ شاید حیطه کسب‌وکار شما صرفاً محله یا شهر خودتان باشد. اما با تبلیغات خوب، می‌توانید قلمروگرایی کنید و در حیطه وسیع‌تری مشتری جذب کنید. دنیای اینترنت، دنیای عدم محدودیت است! پس اگر از تبلیغات دیجیتال استفاده کنید، از همه جای کشور یا حتی دنیا مشتری خواهید داشت.

هر چه مشتری‌های بیشتری داشته باشید، طبیعتاً فروشتان بالاتر خواهد رفت. اگر 500 نفر مردم یک محله را هدف قرار بدهید، شاید 100 نفر از آن‌ها مشتری شما شوند. اما اگر 5،000،000 نفر مردم شهر را هدف قرار دهید، حداقل 500 نفر از آن‌ها مشتری‌تان خواهند شد. حال تصور کنید که اگر مردم کل کشور یا حتی جهان را هدف قرار دهید، چقدر مشتری‌های بیشتری خواهید داشت!

word image 48041 3

تبلیغات؛ راهی سریع برای افزایش فروش و برندسازی

تبلیغات همیشه هم اثر مثبتی ندارد! تاثیر تبلیغات بر فروش زمانی بالا خواهد بود که یک فکر خلاق و هوشمند پشت آن باشد. برای انتخاب یک جمله تاثیرگذار در تبلیغ و چیدن یک استراتژی هوشمندانه برای تبلیغات پیامکی، توصیه می‌کنیم از بخش مشاوره مجموعه «مدیانا» کمک بگیرید که کاملاً رایگان است. مجموعه مدیانا علاوه‌بر خدمات مشاوره، پکیج‌های متنوعی از پنل‌های پیامکی را در اختیار مخاطبان گذاشته که ابزاری مهم برای تبلیغات است.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا