ریپورتاژ آگهی

برای ترک سیگار چه باید کرد؟

چرب زبان

برای ترک سیگار چه باید کرد، اگر شما هم به این سوال رسیده اید در مرحله اول باید به خود تبریک بگویید؛ چرا که تصمیم گرفتن برای ترک سیگار بسیار سخت است. برای اینکه موفق به ترک سیگار شوید، دریافت مشاوره‌های تخصصی از افراد حرفه‌ای بهترین راه حل ممکن است.

برای ترک سیگار چه باید کرد؟

برای ترک سیگار چه باید کرد، اگر شما هم به این سوال رسیده اید در مرحله اول باید به خود تبریک بگویید؛ چرا که تصمیم گرفتن برای ترک سیگار بسیار سخت است. برای اینکه موفق به ترک سیگار شوید، دریافت مشاوره‌های تخصصی از افراد حرفه‌ای بهترین راه حل ممکن است. همچنین کمک گرفتن از برخی لوازم جانبی مانند انواع دستگاه ویپ و سیگارهای الکترونیکی هم یک راهکار مناسب برای رهایی از سیگار است. برای انتخاب بهترین دستگاه‌ها در کنار مایع الکترونیکی مناسب می‌توانید با کارشناسان مجموعه روکوویپ در ارتباط باشید.

2 2

برای ترک سیگار از کجا شروع کنیم؟

معمولاً افراد سیگاری، کشیدن سیگار را با دوستان یا خانواده شروع می‌کنند؛ اما ادامه دادن سیگار به دلیل اعتیاد به نیکوتین و تاثیر مواد شیمیایی آن صورت می‌گیرد. چرا که از مهمترین مواد موجود در سیگار تنباکو است که دود آن محرک بوده و باعث افزایش ضربان قلب می‌شود. اما رفته رفته نیکوتین تاثیرات منفی خود را شروع کرده و افسردگی و خستگی را به دنبال دارد.

اگر شما هم دچار این دغدغه و سوال هستید که برای ترک سیگار چه باید کرد؟ باید بگوییم که ترک سیگار آنچنان که از دور به نظر می‌رسد، کار سختی نیست. در صورتی که از افراد متخصص و کاربلد مشاوره دریافت کنید و قدم به قدم پیش بروید.

در این بخش به نحوه شروع ترک سیگار و ادامه این مسیر می‌پردازیم:

آماده شدن برای ترک سیگار

برای شروع ترک سیگار حتماً یک تاریخ نهایی را تعیین کنید و تا رسیدن به آن تاریخ خود را آماده نمایید. همچنین مشخص کنید بصورت تدریجی یا به یکباره با فرا رسیدن تاریخ ترک سیگار آن را کنار بگذارید. در اغلب افراد ترک تدریجی سیگار با  استفاده از برخی لوازم کمکی مانند انواع سیگار الکترونیکی موثرتر است.

پیدا کردن دلایل ترک سیگار

مشخص کنید که چرا می‌خواهید سیگار را ترک کنید، همچنین تعیین کنید که با ترک سیگار چه مزیت‌هایی به دست خواهید آورد که مهم‌ترین آنها پس‌انداز پول و سرمایه است. در ادامه فواید ترک سیگار برای سلامتی هم بی‌شمار می‌باشد. تمام دلایل و انگیزه خود را بر روی کاغذ مکتوب کنید، تا در روزهای ناامیدی با مرور این موارد مجدد در مسیر خود حرکت کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

برنامه‌ریزی برای جلوگیری از هوس سیگار کشیدن

معمولاً هوس سیگار پس از چند دقیقه از بین می‌رود، فقط باید لحظه به وجود آمدن این هوس بتوانید با برنامه‌ریزی‌های درست حواس خود را پرت کرده و مشغول به کارهای دیگر شوید. این کارها از نوشیدن یک لیوان آب گرفته، تا تماس تلفنی با اعضای خانواده یا پیاده‌روی را شامل می‌شود.

نحوه مقابله با وسوسه‌ها

اگر در یک مهمانی یا در موقعیت خاصی افرادی به شما سیگار تعارف کردند، باید بتوانید به راحتی نه بگویید و در صورت ایجاد هوس سیگار با نوشیدن یک لیوان آب سرد، آن را برطرف کنید. وسوسه‌های ابتدایی ترک سیگار بسیار مهم هستند که بتوانید هوشمندانه از برخی موقعیت‌ها اجتناب کنید.

ترک کامل سیگار برای همیشه

در صورتی که به تدریج قصد ترک سیگار را دارید، تا زمانی که حتی یک پک سیگار بکشید، تمام مشکلات ترک برای شما وجود دارد. پس بهتر است برای همیشه آن را کنار بگذارید، تا دچار وسوسه و هوس نگردید.

کمک گرفتن از دارو یا موارد دیگر

در کنار داشتن اراده و تصمیم قاطع کمک گرفتن از برخی ابزارها می‌تواند شما را در مسیر یاری کند. این ابزارها می‌توانند شامل انواع داروهای آرامبخش و مسکن باشند. همچنین استفاده کردن از ابزارهای خاصی مانند انواع ویپ تا حد زیادی به ترک سیگار کمک می‌کند.

3 2

چگونه دستگاه‌های ویپ می‌تواند در ترک سیگار کمک کند؟

در نگاه اول ممکن است بگویید که سیگارهای الکترونیکی هم محصول تنباکو هستند، پس در ترک سیگار نقشی ندارند. اما مسئله مهم این است که سیگار الکترونیکی از مایع جویس برای تولید بخار استفاده می‌کند و در هنگام خرید جویس به راحتی می‌توانید میزان نیکوتین مد نظر خود را تعیین کنید؛ پس به شکل کنترل شده‌ای نیکوتین مورد نیاز به بدن می‌رسد.

دستگاه‌های ویپ یکی از روش‌های پرطرفدار در ترک سیگار به شمار می‌رود و مهم‌ترین مزیت استفاده از این دستگاه‌ها کاهش مواد شیمیایی مضر موجود در دود سیگار است. معمولاً مایع الکترونیکی که برای تولید دود استفاده می‌شود، حاوی نیکوتین می‌باشد. اما دود سیگار هزاران نوع ماده شیمیایی مضر دیگر را هم به بدن وارد می‌کند.

نحوه تاثیرگذاری سیگار الکترونیکی در روند ترک سیگار سنتی بدین شکل است که:

 ایجاد حس رضایت

هنگام استفاده از دستگاه‌های ویپ حس رضایتی مشابه با سیگار به دست می‌آید، این مسئله موجب می‌شود تا میل به سیگار کشیدن کاهش پیدا کند.

کاهش هوس سیگار کشیدن

معمولاً ویپ نیکوتین مورد نیاز بدن را با تعداد پک‌های کمتر تأمین می‌کند. به همین سبب افراد سیگاری تا مدت زمان بیشتری نیازی به استفاده از دستگاه ویپ ندارند و این فاصله در نهایت موجب ترک کامل سیگار می‌شود.

کاهش علائم ترک سیگار

در زمان ترک سیگار افراد با مشکلاتی مانند اضطراب، بی‌خوابی، تحریک پذیری و افسردگی مواجه می‌شوند که جایگزین کردن دستگاه ویپ تا حد زیادی این علائم را کاهش می‌دهد.

صرفه جویی در هزینه‌ها

ویپ‌ها نسبت به سیگار سنتی هزینه کمتری به وجود می‌آورند و امکان استفاده از جویس و سالت با طعم‌های مختلف نیز فراهم می‌گردد.

نحوه استفاده از ویپ برای ترک سیگار

تا اینجا متوجه شدیم که به کارگیری انواع ویپ موجب می‌شود تا افراد سیگاری آسان‌تر آن را کنار بگذارند. اما اگر هنوز برای شما سوال است که برای ترک سیگار چه باید کرد؟ در پاسخ این سوال یک توضیح مختصر از نحوه استفاده از ویپ برای ترک سیگار ارائه می‌دهیم:

شروع ویپ با نیکوتین

در شروع جایگذاری سیگار الکترونیکی به جای سیگار سنتی، حتماً از مایع جویس با نیکوتین استفاده کنید و با گذشت زمان میزان نیکوتین را کاهش بدهید، تا زمانی که به طور کامل بتوانید بدون نیکوتین زندگی کنید.

استفاده منظم از ویپ

برای کاهش هوس سیگار از ویپ به طور منظم استفاده کنید.

جایگذاری ویپ با سیگار

هر زمان که هوس سیگار کشیدن به شما دست داد، از دستگاه ویپ استفاده کنید، این امر به شما کمک می کند تا سیگار را زودتر فراموش کنید.

خرید بهترین ویپ و جویس برای ترک سیگار از روکوویپ

اگر در تلاش هستید که سیگار را ترک کنید، ویپ یک ابزار بسیار مفید است که با داشتن برنامه دقیق و منظم می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند. برای خرید بهترین ویپ و جویس جهت ترک سیگار لازم است که از افراد متخصص مشاوره دریافت نمایید، تا با انتخاب نوع مناسب از میان تنوع بالا نتایج خوبی به دست آورید.

مجموعه روکوویپ یکی از این مراکز تخصصی است که به شما کمک می‌کند تا در هر مرحله از ترک سیگار که هستید، بهترین ابزارها را انتخاب کنید. در صورت نیاز به تهیه انواع لوازم جانبی ویپینگ اصل و اورجینال کافیست با کارشناسان مجموعه روکوویپ در تماس باشید. در کوتاه‌ترین زمان ممکن پس از ثبت سفارشات شما، محصولات خریداری شده به اقصی نقاط کشور ارسال می‌شود.

نتیجه‌گیری

برای ترک سیگار چه باید کرد؟ پیدا کردن پاسخ مناسب برای این سوال به بسیاری از افراد کمک می‌کند تا از دام این بلای خانمان سوز رهایی پیدا کنند. پس از دریافت مشاوره از افراد متخصص لازم است که بهترین دستگاه ویپ را برای ترک سیگار انتخاب کنید، تا در این مسیر به شما کمک شود. مجموعه روکوویپ یکی از مراکز حرفه‌ای است که با شناخت برندهای معتبر و طعم‌های مناسب جویس بهترین محصولات را به شما پیشنهاد می‌کند.

سوالات متداول

خطر مصرف نیکوتین به طور مداوم چیست؟

مصرف نیکوتین به طرز قابل توجهی سلامتی را به خطر می‌اندازد، به خصوص اگر اعتیاد به نیکوتین از سنین نوجوانی به وجود بیاید.

آیا نیکوتین تولید شده از سیگارهای الکترونیکی کم ضررتر است؟

معمولاً نیکوتین تولید شده با دستگاه‌های ویپ فاقد ترکیبات شیمیایی مضر است؛ به همین دلیل ضرر آن نسبت به سیگار سنتی کمتر می‌باشد.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا