ریپورتاژ آگهی

باغبانی با اندیشه آینده: خرید نهال بادام از منابع معتبر

چرب زبان

مسلماً در حوزه باغداری باغبانانی که در اندیشه آینده‌ای بسیار سودآور و منبع درآمدی مستمر هستند حتماً خرید نهال بادام را از منابع معتبر در اولویت قرار می‌دهند. از جمله دلایلی که باعث شده نهال بادام پا به پای نهال گردو از متقاضیان و طرفداران بالایی برخوردار باشد میزان مقاومت فوق العاده و منحصر به فرد آن به عوامل نامساعد محیطی، حساسیت پایین و سازگاری و اخت بهتر با اکثر اقلیم‌های کشور است. همین مسئله باعث شده حتی در دور افتاده‌ترین مناطق با آب و هوای گرم و خشک نیز بتوان با کاشت این نهال درآمدزایی داشت.

word image 43216 1

نهال‌هایی که دارای ثمره‌های سر درختی هستند معمولاً به دلیل آبدار بودن و بافت نرم در معرض بسیاری از حملات پرندگان، حشرات و نوسانات محیطی هستند، اما ثمره‌هایی مانند بادام به دلیل قرارگیری در پوسته سخت از چنین معضلاتی در امان هستند و مسلماً پرورش آنها کم هزینه‌تر و کم چالش‌تر است. با توجه به گستردگی مراکز تولید نهال تشخیص نهال‌های سالم و مرغوب بسیار سخت شده است.

بهترین فاکتور برای جداسازی رقم‌های مرغوب و سرمایه‌گذاری برای خرید چنین ارقامی مراجعه به مراکزی است که تحت نظارت و مجوزهای اعطایی سازمان جهاد کشاورزی فعالیت می‌کنند. تمامی فعالیت‌های آنها رصد شده و برای نهال‌ها ضمانت‌نامه‌های معتبر، گواهی‌های عدم بیماری و آفات عرضه می‌کنند.

نهال بادام اصلاح شده

پیشرفت علم همیشه در هر عرصه‌ای به نفع بشریت و هموارسازی مسیر پیش رو بوده است. این پیشرفت‌های علمی در حوزه باغداری باعث حذف نقاط ضعف و ژنوم‌های منفی نهال بادام شده و نهال بادام اصلاح شده با ژنوم‌های مثبت، قوی و منحصر به فرد تولید می‌شود. مسلماً اگر به دنبال بهترین نهال برای داشتن باغبانی سودآور هستید نهال بادام اصلاح شده می‌تواند جذاب‌ترین گزینه باشد. از جمله مهم‌ترین مزایای چنین ارقامی موارد زیر هستند.

 • نهال اصلاح شده نسبت به رقم‌های معمولی و بذری از عمر اقتصادی و تناژ باردهی بالایی برخوردار هستند.
 • ژنوم‌های این نهال دچار تغییرات ژنتیکی شده و این تغییرات در جهت تقویت و ارتقا عملکرد راندمان تولید آنها بوده است، به نوعی که می‌توانند تا ۵ الی ۶ تن باردهی در مقابل ۲ تن ارقام بذری داشته باشند
 • نهال‌های اصلاح شده معمولاً پایه کوتاه‌ بوده، تلاش‌های فیزیکی و هزینه‌های رسیدگی کمتر دارند، هرس و برداشت میوه نیز آسان بوده و تراکم کاشت بیشتر می‌شود.
 • نهال‌های بادام اصلاح شده مقاومت چند برابری به گرما، خشکی و کم ابی و بیماری دارند.
 • این نهال‌ها ریشه زایی فوق العاده‌ای دارند و جزو ارقام زود بازده هستند.
 • از مهمترین نهال‌های بادام اصلاح شده می‌توان به نهال فرانیس، آذرخوشه‌ای، تونو، نون پاریل، سوپرانو و بادام مامایی اشاره کرد.

word image 43216 2

بهترین زمان کاشت نهال بادام

همیشه اولین قدم‌ها می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای در نتیجه نهایی داشته باشد، لذا خرید نهال بادام از مراکز مطرح و با اعتبار و شناخت بهترین زمان کاشت نهال بادام در پروسه شروع باغداری بسیار مهم است. زیرا مطابق نبودن زمان کاشت می‌تواند باعث شوک دمایی ریشه‌ها، عدم سازگاری، توقف رشد و واکنش‌های تهاجمی شده و در نتیجه باردهی مطلوب و سودآوری مورد انتظار محقق نشود. ارقام دیرگل و زودگل با توجه به اکوسیستم منطقه باید زمانی در بستر جدید قرار بگیرند که دمای متعادل خاک برقرار بوده و از سرمای سوزناک و رطوبت بالا خبری نباشد.

به صورت تجربی ثابت شده است که فصل پاییز و ماه آذر می‌تواند بهترین زمان برای کاشت نهال بادام باشد. کاشت آن در اوایل بهار نیز امکان‌پذیر است اما فرصت تطابق با بستر جدید کمتر بوده و نهال ممکن است همزمان با ریشه زایی و سازگاری دچار اختلالات رشد شود. اما کاشت آن در فصل پاییز می‌تواند هم باعث برطرف سازی نیاز سرمایی آن شده و هم نهال در دوره خواب به نوسانات دمایی و خاکی پیرامون خود منطبق گردد. برای اینکه در فصل پاییز با کمبود نهال پربار و مرغوب مواجه نشوید می‌توانید پیش خرید نهال را از نهالستان مهندس سعید قاسمی در اواخر شهریور با قیمت کمتر انجام دهید.

خریدی مطمئن در بهترین نهالستان کشور

در هر مسیری خصوصاً خرید نهال‌های بادام استفاده از تجربه و تخصص افراد آگاه و فنی می‌تواند بسیار جوابگو باشد. مسلماً معتبرترین و بهترین نهالستان کشور دارای مشاوره‌های رایگان قبل از خرید است تا باغداران بتوانند چالش‌های ذهنی خود را با کارشناسان در میان گذاشته و به مهم‌ترین سوالات خود که چه نژاد و نهالی می‌تواند بیشترین سودآوری را برای آنها داشته باشد و با اقلیم آنها سازگار باشد جواب درخوری پیدا کند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

سازمان جهاد کشاورزی معمولاً به ارتقاء بخش باغداری اندیشیده و در این راستا با اعطای نهال‌های یارانه‌ای سالم و بدون بیماری سعی در محقق شدن این هدف دارد. نهالستان‌های مورد تایید آن نیز از جمله مراکزی هستند که این سازمان آن را تایید و برای خرید معرفی می‌کند. برای داشتن خریدی مطمئن و مناسب و آینده‌ای پرسود با نهال‌های ثروت آفرین، سالم، اصلاح شده و پربار می‌توانید با نهالستان مرکزی ما در ارتباط بوده و بهترین نهال‌ها را با ویژگی‌های زیر دریافت کنید.

 • کارت قرنطینه
 • لیبل اصالت
 • ضمانت برگشت
 • گارانتی ۲ ساله کیفیت و باردهی
 • تاییدیه سلامت
 • فاکتور فروش معتبر
 • مشاوره های رایگان تخصصی

پربارترین نهال بادام

معمولاً از ویژگی‌های منحصر به فرد پربارترین نهال بادام می‌توان به ریشه‌های قدرتمند، باردهی بالا در یک هکتار و مقاومت بالای آن به عوامل نامساعد محیطی اشاره کرد. بر اساس خصوصیات ژنتیکی سوای رسیدگی‌های باغدار نهال‌های زیر جزو پربارترین نهال‌های بادام هستند.

 • بادام آذرخوشه‌ای: رقمی مقاوم به سرما و دیرگل است که هم از سرمای دیررس و هم از سرمای زودرس در امان است. نهال زودبازده از سال اول کاشت است که باردهی به ازای هر درخت ۱۰ کیلو، به ازای هر هکتار ۶ تن، پوست نیمه کاغذی، ارتفاع ۴ متری
 • نهال تونو: نهالی دیرگل و زودبازده و خود بارور است که دارای باردهی ۶ الی ۸ تن در هکتار است و رقمی فوق العاده پربار و مقاوم است‌.
 • بادام سنگی: نهالی بسیار مقاوم به آفات و پرندگان و حشرات بوده که می‌تواند از ۲ تا پنج و نیم تن در هکتار باردهی داشته باشد. مقاومت فوق العاده‌ای به گرما و سرما دارد و این به دلیل پوسته بسیار سفت و سخت آن است تنها این دلیل می‌تواند آن را در رقابت با نهال بادام کاغذی ارجح‌تر کند.

word image 43216 3

بهترین قیمت نهال بادام

شاید در فرایند خرید به دلیل متنوع و فراوان بودن مراکز توزیع و تولید نهال بادام و همچنین دلایل موجه و غیر موجه قیمت‌های متفاوتی را مشاهده کنید. قیمت نهال بادام زمانی برای باغدار اقتصادی و بهترین خواهد بود که علاوه بر متعادل بودن، نهال از مرغوبیت و سلامت و کیفیت بالایی نیز برخوردار باشد وگرنه کم نیستند افراد دستفروش کنار خیابان یا مراکز متفرقه‌ای که نهال‌های بی‌کیفیت، ناسالم و نامرغوب را بدون ضمانت و شناسه عرضه می‌کنند. قیمت نهال بادام در انواع مختلف می‌تواند از ۵۰ الی ۷۰ هزار تومان متغیر باشد.

به طور مثال بادام سنگی ۶۰ هزار، سوپرانو ۷۰، فرانیس ،۶۰ تونو ۷۰، پسته‌ای ۶۰ و …. رنج قیمتی این چنینی داشته اما شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به نهالستان بزرگ و مجهز پالیز نهال در کنار مشاوره‌های رایگان از لیست قیمت انواع نهال بادام نیز آگاه شده و خریدی اقتصادی داشته باشید.

جمع‌بندی

در این مقاله دانستیم که نهال بادام را از هر شخص و فروشگاه و نهالستانی نباید خریداری کرد و برای داشتن بادامستان‌های پربار، سالم و ثروت آفرین باید آن را از پربارترین نهال‌ها انتخاب و از بهترین و معتبرترین مراکز دریافت کرد.

تماس با پالیز نهال:

09144501007

09144501008

منبع : paliznahal.ir

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا