ریپورتاژ آگهی

آموزش کافه داری به سبک ایتالیایی

چرب زبان

این روزها آموزش کافه‌ داری به‌عنوان یکی از شغل‌های جذاب، پرمخاطب و پرطرفدار شناخته می‌شود. شما می‌توانید با راه‌اندازی یک کافی شاپ، ضمن داشتن یک شغل فانتزی و پر از انرژی و حس خوب، به درآمدهای قابل‌توجهی برسید.

کافه‌داری و راه‌اندازی کافی شاپ به همان اندازه که جذاب است، چالش‌های بسیاری دارد. هرچه شما شروع حرفه‌ای‌تر و قدرتمندتری داشته باشید، در این شغل موفق‌تر خواهید شد. برای همین منظور در قدم اول باید آموزش کافه را جدی بگیرید. کافه‌داری تنها درست کردن قهوه‌های خوب نیست.

فاکتورهای بسیار زیادی در راه‌اندازی یک کافهٔ حرفه‌ای نقش دارند که آشنایی با آن‌ها، مسیر چالش‌برانگیز کافه‌داری را برایتان هموار می‌سازد. این روزها سبک ایتالیایی در کافه‌داری به شدت مورد توجه قرار گرفته‌است که در آموزش کافه به شناخت این سبک و ملزومات آن نیز می‌رسید.

کافهٔ حرفه‌ای

طراحی داخلی در آموزش کافی شاپ

قطعاً وقتی به دنبال شناخت سبک ایتالیایی در طراحی کافی شاپ خود هستید، با اهمیت طراحی فضای کافه آشنایی دارید. اما اگر قبل از بررسی سبک ایتالیایی این موضوع را برایتان شفاف‌تر سازیم، خالی از لطف نخواهد بود. درست کردن یک قهوهٔ دل‌انگیز تنها بخش کوچکی از یک کافهٔ حرفه‌ای است.

طبیعتاً هر مشتری پیش از چشیدن طعم قهوه‌های کافهٔ شما، از روی جلوهٔ بصری کافی شاپ، قدرت و هویت آن را تشخیص می‌دهد. بسیاری از افراد به‌منظور رسیدن به آرامش، ترجیح می‌دهند در محیط دنج کافه‌ها با خود خلوت کنند و یا سعی می‌کنند در یک محیط دل‌انگیز، لحظات به‌یادماندنی را برای خود رقم بزنند. بنابراین باید طراحی کافی شاپ را در آموزش کافه جدی بگیرید.

طراحی کافی شاپ به همان اندازه که جذابیت دارد، با چالش‌های بسیاری همراه است. شما باید بتوانید در طراحی کافی شاپ، به سبک ویژه‌ای که در بین مشتریان محبوبیت بیشتری دارد توجه کرده و تمام المان‌های کافه، لوازم دکوراتیو و سایر مولفه‌ها را مطابق با سبک منتخب خود و ایده‌ای که برای ایجاد یک محیط دل‌انگیز دارید انتخاب کنید.

هرچند سبک‌های سنتی و قدیمی در طراحی کافی شاپ محبوبیت خود را دارد، اما جوانان امروزی سبک‌های مدرن و ایتالیایی را در طراحی کافی شاپ بیشتر می‌پسندند. در کل هر سبکی که برای دکوراسیون کافی شاپ خود انتخاب می‌کنید، باید به‌صورت اصولی و حرفه‌ای انجام شود. به همین خاطر طراحی کافی شاپ در آموزش کافه، از اهمیت بسیاری برخوردار است

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

سبک ایتالیایی

آنچه در طراحی محیط یک کافه مورد توجه قرار می‌گیرد، انتخاب یک سبک خاص و پرطرفدار است. سبک ایتالیایی یک سبک طراحی کافی شاپ حرفه‌ای است که مؤلفه‌های آن، حس‌وحال بسیار خوبی را به مخاطب انتقال می‌دهد. شما می‌توانید با انتخاب این سبک، حس متفاوت بودن را تجربه کرده و آن را به مشتریان خود نیز منتقل کنید.

در سبک ایتالیایی، سادگی بیش از هر چیز دیگری جلب توجه می‌کند و همین طراحی نور ساده با خطوط هندسی خاص و یا استفاده از المان‌های چوبی، زیبایی محیط کافه را چند برابر می‌کند‌. گاهی زیبایی در سادگی معنا می‌شود و چنین محیطی تحت‌عنوان کافه، می‌تواند پیچیدگی‌ها و آشفتگی‌های ذهنی مشتریان را در سادگی و آرامش خود حل کرده و آن‌ها را برای ساعاتی در آرامش غرق کند‌.

جذابیت یک کافی شاپ ایتالیایی با منوی کافه تکمیل می‌شود. به این ترتیب اولین حضور مشتریان شما در کافه، از آن‌ها یک مشتری دائمی و طرفدار می‌سازد.‌

نحوهٔ چیدمان کافه به سبک ایتالیایی

چیدمان کافه و انتخاب سبک مناسب برای آن به خصوص در سبک ایتالیایی، جزییات و خصوصیات ریز و درشت بسیاری دارد. بی‌دلیل نیست که طراحی داخلی در آموزش کافه تا این حد مورد توجه قرار می‌گیرد. اگر انتخاب شما برای طراحی داخلی کافی شاپ سبک ایتالیایی است، باید بدانید که نحوهٔ چیدمان با تمام اهمیتی که دارد، همه‌چیز نیست و یک باریستای حرفه‌ای نیز بخش مهمی از این مسئله محسوب می‌شود‌.

به‌عنوان مثال در این سبک از راه اندازی کافه منتخب شما، فضای آشپزخانه به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که در معرض دید بوده تا مشتری مهارت‌ها و هنرهای جذاب باریستا را از نزدیک ببیند. سبک ایتالیایی به سبک کلاسیک شباهت بسیاری دارد.

به خصوص که طراحی کافه با سبک ایتالیایی، از نقاشی‌های کلاسیک روی دیوارها نیز استفاده می‌شود. در کل در سبک ایتالیایی یا هر سبک دیگر در طراحی کافی شاپ، طراحی خاص و منحصربه‌فرد بیشتر جلب توجه می‌کند.

چیدمان کافه به سبک ایتالیایی

آموزش باریستا

آموزش باریستا بخش مهم آموزش کافه‌داری است. داشتن یک سبک خاص در کافه‌داری، باید در تمام المان‌های آن مشهود باشد. حتی منوی کافی شاپ و مهارت باریستا نیز بخشی از سبک طراحی کافه محسوب می‌شود. درواقع باریستایی که در یک کافهٔ ایتالیایی به هنر خود مشغول است، باید با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم و فست‌فودهای ایتالیایی آشنایی داشته و به‌صورت حرفه‌ای آن‌ها را تهیه کند.

علاوه‌بر باریستا، افراد فعال در کانتر، ویترها و سایر پرسنل نیز باید با انواع نوشیدنی‌ها آشنایی داشته باشند. با توجه به اهمیتی که نقش باریستا در کافه دارد، باید قبل از راه‌اندازی کافه، حتماً در دورهٔ آموزش باریستا و آموزش کافه شرکت کنید. اگر فکر می‌کنید مهارت‌های تجربی شما برای تهیهٔ انواع قهوه و نوشیدنی کافی است، می‌توانید با یک دورهٔ آموزش کافه، تمامی مهارت‌های خود را به‌روز و تکمیل کنید.

آموزش منوی کافی شاپ

همان‌طور که گفتیم، منوی کافی شاپ شما باید با سبک منتخب‌تان در طراحی کافه همخوانی داشته باشد. آموزش منوی کافی شاپ برای یک باریستای حرفه‌ای، جزو اولین آموزش‌ها محسوب می‌شود. به‌عنوان مثال قبل از این‌که یک باریستا بتواند یک شیک نوتلای ایتالیایی خوشمزه و خوش‌طعم را برای مشتری درست کند، باید با ویژگی‌های شیک نوتلا، مواد و خوراکی‌های تشکیل‌دهندهٔ آن آشنایی داشته باشد.

اهمیت آشنایی با نام‌های موجود در منوی کافه برای یک باریستای حرفه‌ای، زمانی مشخص می‌شود که بتواند براساس سلیقه و مزاج مشتری، به انتخاب درست آن‌ها کمک کند‌. درنهایت این بخش از آموزش کافه‌داری، در افزایش محبوبیت کافه نقش مؤثری دارد.

منوی کافی شاپ معمولاً شامل یک دسته‌بندی مشخص از نوشیدنی‌های گرم، نوشیدنی‌های سرد، نوشیدنی میوه‌ای، نوشیدنی با پایهٔ قهوه، انواع شیک‌ها، دمنوش‌ها و نوشیدنی‌های سنتی، غذاهای فرنگی، ایتالیایی و غیره می‌شود.

جذابیت یادگیری منوی کافه و البته اهمیت آن در این است که بسیاری از نوشیدنی‌ها مانند شیک و گلاسه، تنها در برخی جزییات با یکدیگر متفاوت‌اند، اما درنهایت طعم مختلفی دارند. برخی از نوشیدنی‌ها در منوی کافی شاپ و آموزش کافه‌داری به سبک ایتالیایی، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند و کیفیت آن‌ها بیانگر ماهیت سبک منتخب شماست.

از این نوشیدنی‌ها می‌توان به کاپوچینو، محبوب‌ترین نوشیدنی قهوه ایتالیایی اشاره کرد.

در حال درست کردن قهوه

آموزش نوشیدنی های گرم

یادگیری هر یک از دسته‌بندی‌های منوی کافی شاپ، در آموزش کافه از اهمیت خاصی برخوردار است‌.اگر چای و دمنوش‌ها را فاکتور بگیریم، نوشیدنی‌های گرم در یک کافه، معمولاً بر پایهٔ قهوه است و شامل انواع قهوه اسپرسو، دبل اسپرسو، امریکانو، ماکیاتو، کاپوچینو، لاته، فلت‌وایت، موکا، هات‌چاکلت و غیره می‌شود. نکتهٔ جالب در آموزش نوشیدنی های گرم یا آموزش قهوه، این است که هر یک از این نوشیدنی‌های گرم با پایهٔ قهوه در یک کافهٔ ایتالیایی، در برخی جزییات با سایر کافه‌ها در سبک‌های مختلف دیگر متفاوت است. به‌عنوان مثال هات‌چاکلت ایتالیایی یا سیوکولاتا کالدا همان شکلات داغ سنتی است؛ با این تفاوت که برای غلیظ شدن آن، از نشاستهٔ ذرت استفاده می‌شود. شما در آموزش کافی شاپ می‌آموزید که چگونه نسبت شیر، شکلات، قهوه و سایر مواد و حتی دمای آن‌ها را تنظیم کرده و یک نوشیدنی گرم و خوش طعم را تهیه کنید.

آموزش قهوه

نوشیدنی‌هایی که با پایهٔ قهوه تهیه می‌شوند، تنها نوشیدنی‌های گرم نیستند، بلکه شما در آموزش کافه در سبک دلخواه خود، می‌آموزید که چگونه انواع نوشیدنی‌های خنک را با استفاده از قهوه تهیه کنید. با توجه به تنوع و گستردگی این نوشیدنی‌ها شامل: قهوهٔ سرد یا کُلدکافی، فراپه، آفوگاتو، آیس‌لاته و همچنین نوشیدنی‌های گرم بر پایهٔ قهوه، آموزش قهوه خود یک مبحث مفصل و مجزا در کافه‌داری محسوب می‌شود.

نکته

در آموزش کافه‌داری به سبک ایتالیایی، یک نکتهٔ مهم همواره مورد توجه قرار می‌گیرد و آن‌هم یک منوی کافی شاپ ایتالیایی کامل با وجود غذاهای ایتالیایی و فرنگی، مانند پاستا آلفردو، پنینی، کرپ، اسپیلت موز و غیره است. شما می‌توانید برای رشد کافهٔ خود و افزایش محبوبیت آن در بین مشتریان به خصوص جوانانی که به غذاهای فست‌فودی فرنگی علاقه دارند، این غذاها را در کافهٔ ایتالیایی خود موجود کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب راجع‌به آموزش کافه به سبک ایتالیایی صحبت کردیم. برای راه‌اندازی یک کافه با هر سبکی، قبل از هرچیز باید در دورهٔ آموزشی آن شرکت کنید تا ضمن آشنایی با المان‌های طراحی داخلی و نحوهٔ چیدمان دکوراسیون کافه، با انواع نوشیدنی‌ها و منوی کافی شاپ آشنا شده و در کنار شناخت منوی کافه، مهارت و هنر لازم برای تهیهٔ بهترین نوشیدنی‌ها را نیز به‌دست آورید. این روزها سبک ایتالیایی در راه‌اندازی کافه به محبوبیت زیادی رسیده است. سبک ایتالیایی که تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک است، برای علاقه‌مندان به کافه جذابیت بسیاری دارد. از آنجا که توجه به نیاز مشتری به رشد شما کمک می‌کند، می‌توانید در صورت راه‌اندازی کافه، در دوره‌های آموزش باریستا و کافه‌داری ایتالیایی شرکت کرده و با دست پر برای این شغل هنری و حرفه‌ای اقدام کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا